Ankilozan Spondilit Bitkisel Tedaviyle Ağrılarınız Son Bulsun

İltihaplı bir hastalıktır. Omurganın hareket kısıtlanmasına neden olan romatizma tedavisinde kullanılan alternatif tıp ve Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun kür tarifi.

Ankilozan Spondilit Bitkisel Tedavi

Ankilozan spondilit rahatsızlığı yaşamakta olan bir hasta omurgasında hareketlerin kısıtlanmasına neden olacaktır. Bu rahatsızlık iltihaplı bir romatizma hastalığı olarakta bilinmektedir. Omurgalarımız esnek bağları oluşmaktadır. Bağların zamanla kemikleşmesi sonucunda omurgamız sabitlenecektir. Daha çok 20’li yaşlarda başlamakta olan bir rahatsızlık olur. Bel ve boyun bölgesinde ciddi hareket kısıtlanmasına neden olacaktır. Kişi kaburlaşır ve öne doğru eğilmektedir. Tedavi edilmediği zamanlarda daha ileri ki dönemlerde boyun hareket ettirilemeyecektir. Görüş alanının giderek azalması ile birlikte kişi hareket edecekse vücudu ile hareket eder. Hastalığın belirtileri arasında kişinin sabah uyandığı amanlarda belin aşağı kısmında bir tutukluk olması söz konusu olacaktır. Çok sinsi başlayan bir hastalık olmaktadır. 

  • Hastalığın belirtileri içerisinde üç aydan daha da uzun bir süren istirahatteyken bile var olan kalçalarda ki tutukluk hissi;
  • Ağrılarınızı dindirmek için aldığınız ağrı kesiciler sonucunda ağrınız diniyorsa;
  • Boynunuzu hareket ettirdiğiniz zaman ciddi miktarda ağrı oluyorsa;
  • göğüs kafesinizde katılık hissi varsa sizde de bu rahatsızlık olabilir.

Nasıl diyet uygulanır?

Omurga kısmında artrit olması durumunda bunu gidermek için düşük nişastalı ürünler tüketmeniz gerekmektedir. Ve az yağlı yiyecekler sizin sağlığınız açısından son derece önemli olacaktır. Her zaman için dengeli bir şekilde beslenmenizin şart olduğu konusunda sizleri bilgilendirmek istiyoruz. Bu rahatsızlığı yaşaamktaysanız o zaman günlük olarak yaşamınızı etkileyecek olan besinlere ihtiyacınız olacaktır. Bunlar da meyveler, sebzeler ve bütün tahıl ürünleri olmaktadır. Bol miktarda tüketebilir ve sizler de son derece sağlıklı olabilirsiniz. Hayvansal olan gıdaları ise tüketmekten kaçınmanız gerekmektedir. Tüm besinlerden az miktarda da olsa almalısınız. Sizlerin sırası ile uymanız gereken liste içerisinde bir kaç madde olan diyetlerden uzak durmanız sizin yarayınıza olacaktır. 

Tedavisinde Kullanılan Şifalı Bitkiler

  • Çörekotu Yağı: Daha çok iltihaplı olan hastalıkları tedavi etmek amacı ile kullanılmakta olan bir yağdır. Romatizmal hastalıkların tedavisinde de sıklıkla kullanılmaktadır. Bir miktar elinize alın ve ağrıyan yerlerinize sürün. Ardından 10 dakika kadar masaj yapın.
  • Köpek Balığı Kıkırdağı: Bu ise kondroitin sülfat çok miktarda içerisinde bulundurmaktadır. Bu nedenle de eklemlerde bulunan ya da omurgada bulunan iltihaplı bölgenin kurumasında son derece yardımcı olacaktır.
  • Kuşburnu:Bu bitkinin vücudumuzun herhangi bir yerinde bulunan iltihaplı bölgesinde son derece yararlı olacaktır. Romatizmal hastalıkları olan kişilerin kullanması tavsiye edilmektedir. Hastalığın son derece giderilmesinde faydalı olmaktadır. Ayrıca eklem ya da omurga ağrılarını da giderme konusunda çok başarılı olmaktadır. Kuşburnu çekirdeği kişilerde oluşan iltihabın giderilmesi konusunda son derece faydalı olacaktır.
  • Mango; Kanımızda iltihap varsa mango yemek kandaki iltihabı temizleme konusunda başarılı olacaktır.

İbrahim Saraçoğlu Bitkisel Tarifi

Bu kürü sizlerde evinizde rahatlıkla hazırlamanız mümkün olacaktır. Kiraz sapı, ısırgan ve karabaş bitkisine ihtiyacımız vardır.

2 su bardağı klorsuz suyu kaynatıyoruz. İçerisine 30 tane kiraz sağı atarak 2 dakika boyunca kiraz sağlarının klorsuz su içerisinde kaynamasını bekliyoruz. Daha sonra bir tatlı kaşığı tepeleme ısırgan oturunu ilave ederek hazırlamaya devam etmekteyiz. Bu karışımımızı da 4 dakika boyunca kaynamasını bekliyoruz. En son olarak karabaş bitkisini de içine atıyor ve bir iki tıkım daha kaynamasını bekliyoruz. Daha sonradan süzüyoruz ve bu karışımı günde bir defa içiyoruz. İltihaplara ve ağrılara çok iyi gelmektedir.

Ayrıca Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Karabaş bitkisini tek başına da tüketebilecek olduğunuzu belirtmektedir. ankilozan spondilit hastalığı için 3 su bardağı kolorsuz suyun içerisine 5 tatlı kaşığı karabaş bitkisi ilave edilir. Beş dakika kadar kısık ateş içerisinde ağzı kapalı olarak kaynatılır. Sıcak su süzülür ve biraz ılıdığı zaman içilir. Günde 2 defa 10 gün boyunca bu karışımı içmek gerekmektedir.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle