İbrahim Saraçoğlu’ndan Kas Romatizması İçin Bitkisel Kür Tarifleri

Kas romatizması yaşamakta olan bir kişide sıklıkla yaygın olarak vücudunda ağrı meydana geleceği gibi kendisini sürekli olarak da yorgun hissedecektir. Bu durumda sizlerde kronik olan ağrı yaşamak istemiyorsanız yapacak olduğunuz İbrahim Saraçoğlu tavsiyelerini uygulamak olacaktır.

Kas Romatizması

Kas Romatizması

Kişilerin vücutlarının ağırlığının büyük bir bölümünü kasları oluşturmaktadır. Kasların sayesinde kişiler rahatlıkla hareket etmektedir. İnsanların yaralanmaları sonucunda ya da farklı sebeplerden ötürü kaslar sendrom yaşamaya meyilli olmaktadır. Kişilerin kaslarında görülmekte olan en çok kas romatizması olmaktadır.

Kas romatizması yaşamakta olan kişilerde sıklıkla görülmekte olan belirtiler arasında yorgunluk ve vücudun büyük bir bölümünde meydana gelmekte olan vücut ağrısı söz konusu olacaktır. Bu durum tedavisi gerçekleşmediği zamanlarda kişilerde giderek artacaktır. Bu nedenle de kişilerin hassas noktaları üzerinde bulunan ağrının olmaması için tedavisini aksatmadan yapması gerekmektedir. Kişilerde kas romatizması gelişmesi sonucunda uyku bozuklukları meydana gelecektir. Bir insan da bulunan bu romatizma türü nedeniyle de sabahları özellikle tutulmalar olacaktır. Baş ağrısı sıklıkla görülmekte olan bir durum olmaktadır. Kişilerin psikolojisi de bu hastalık nedeniyle derinden etkilenecektir. Kısaca insanların kas romatizması sebebi ile hayatları olumsuz yönde etkilenecektir. Kas romatizması yaşamakta olan kişilerin fizik tedavi yanında bir de beslenmesine her zaman için dikkat etmesi gerekmektedir. Romatizmayı daha da alevlendirecek gıdalardan uzak durmalıdır. Özellikle de kişilerin sigara ya da alkol kullanımından uzak durması şart olacaktır. Bir kişide kas romatizması teşhisi konulduğu zaman ve kişinin kaslarında giderek artan ve hayatını olumsuz bir şekilde etkileyecek ağrılar meydana geldiği zamanlar da doktor kontrolünde olmalı ve sigaradan uzak durması şarttır. Sigara her zaman için hastalığın daha da ilerlemesine neden olacak bir duruma neden olur. 

Mısır Püskülü Çayı

  • 3 yemek kaşığı kurutulmuş mısır püskülü;
  • 1.5 su bardağı klorsuz su

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından söylenmekte olan bu kür yumuşak doku romatizmasının iyileştirilmesi ve de geçmesi amacı ile uygulanması gerekmektedir. Sizlerde eğer ki romatizma hastalığını yaşadığınız için hayatınız son derece olumsuz bir şekilde etkileniyorsa o zaman yapacak olduğunuz her zaman için bu kür olacaktır. Kişiler sadece sabahları günde bir defa taze demlemekte oldukları bu çayı içerisine herhangi bir katkı maddesi atmadan içmelidir. Eğer ki tadını beğenmediğinizden kaynaklı olarak içemiyorsanız yarım çay kaşığı organik bal ile tatlandırabilirsiniz. Fakat bunun dışında herhangi bir tatlandırıcı ya da şeker ilavesi kürün faydalarını ortadan kaldıracaktır. Sizlerde her zaman için bu kür ya da başka bitkisel kürler yaparken mutlaka klorsuz su kullanmaya dikkat etmelisiniz. Yapımı oldukça kolay olan bu kürü sabahları aç karnına içmeniz ve yarım saat boyunca bir şey tüketmemeniz tavsiye edilmektedir. Küre 15 gün boyunca devam etmelisiniz.1.5 su bardağı suyun içerisine 3 yemek kaşığı güneşte kurutulmuş olan mısır püskülü ilave edilir. 10 dakika boyunca kısık ateşte ağzı kapalı bir şekilde kaynatılır. Daha sonradan 15 dakika boyunca suyun hem ılıması için beklenir hem de demlenmesi için içilmez. Daha sonra aç karnına sabahları 1 bardak içmelisiniz.

Kereviz Kompresi

  • 1 tane kereviz, (lahana yaprakları da olur)
  • 1 su bardağı su.

Ağrımakta olan kasınızın sizlerin gündelik hayatınızı olumsuz etkilemesi durumunda sizlerde ağrımakta olan bölgelerinize kereviz kompresi yaparak ağrınızın dinmesini sağlamanız mümkün olacaktır. Bunun için lazım olan 89 gram kadar kereviz olmaktadır. 1 su bardağı suyun içerisinde haşlayın gerekmektedir. 5 dakika boyunca orta ateşte haşlayacak olduğunuz kereviz haftanın üç günü tekrar etmeniz sonucunda ağrılarınızın dinmesi konusunda yardımcı olacaktır. Haşlamış olduğunuz kerevizler ılık olduğu zaman küçük dilimlere bölünmesi gerekmektedir. Daha sonradan ise ağrımakta olan kasların üzerine konularak 15 dakika boyunca bekletmeniz gerekmektedir. Kasların üzerine koyduktan sonra sizlerde bunu bir havlu ile sarmanız son derece daha da faydalı olacaktır. Ayrıca aynı kompresi taze lahana yapraklarından da yapmanız mümkün olacaktır. Aynı şekilde suyun içerisinde kaynatın ve ağrımakta olan kasın üzerine koyup bütün bir gece bekletin. Ağrılarınızın dindiğini sizlerde kısa süre içerisinde göreceksiniz. Bu kürü 21 gün boyunca yapmanız yeterli olacaktır.

 


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (2 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...
Yorum ekle