Sedef Romatizmasına İyi Gelen Bitkisel Kür Tarifleri

Sedef romatizması, sedef hastalığı olan kişileri etkilemekte olan artrit biçimi olmaktadır. Cildin kırmızı lekelerinin gümüşi pullarla kaplı olacağı bir durum olmaktadır. Çoğu kişi sedef hastalığını yaşar ve sonrasında da sedef romatizması yaşar ve cilt lezyonları sonucunda ortaya çıkacaktır.

Sedef Romatizması

Sedef Romatizması

Sedef hastalığını yaşamakta olan kişileri etkilemekte olan bir artrit biçimi olan sedef romatizması kişilerin hastalığı içerisinde gelişmektedir. Bir kişiye sedef romatizması tanısı konulabilmesi için sedef hastalığı yaşaması gerekmektedir. Bu kişilerin ciltleri üzerinde gelişmekte olan kırmızı lezyonlar zaman içerisinde bazı durumlarda cilt lezyonları olarak da ortaya çıkmadan önce gelişebilir.

Kişilerde sıklıkla eklem ağrısı, sertlik ve şişme sedef romatizmasının belirtileri arasında olmaktadır. parmak uçlarında ya da omurganızı da içeren vücudunuzun herhangi bir yerinde ki eklemleri etkileyebilir. Günümüz koşullarında bu hastalığın tedavisi henüz bulunamamıştır. Ama yapacak olduğunuz bazı bitkisel kürlerin de hastalığın ilerlemesini her zaman için durduracaktır. Sedef romatizması ve de sedef hastalığı gelişmekte olan kişilerde zaman içerisinde kötüleşen ve kronik olarak devam edecek olan bir hastalık olmaktadır. El parmaklarında ya da ayak parmaklarında şişlik olarak meydana gelebilir. Ellerde ya da ayaklarda sıklıkla ağrı olacağı gibi bel ağrısını da kişinin yaşaması söz konusu olacaktır. Bazı kişilerde sedef romatizması geliştiği zamanlarda pelvis arasında olan derzlerde eklem iltihaplanmasına da yol açacaktır.

Kişilerin el parmaklarında ya da ayak parmaklarında ağrı bazı zamanlarda uzun sosis şeklinde şişliklerin meydana gelmesi söz konusu olacaktır. Bu rahatsızlığı yaşayan kişiler ellerde ve ayaklarda deforme olması da görülmektedir. 

Bitkisel Tedavi

Sedef romatizması yaşamakta olan kişiler bu süre içerisinde eklemlerinin tahrip olmasına neden olacağı için bir takım halk tarafından yüzyıllar boyunca kullanılmakta olan bitkisel tedavi yöntemini kullanabilir. Bu kürler sayesinde kişilerde hızlı oranda iyileşme görülmektedir.

Kızılcık Çayı

  • 20 gram kızılcık yaprakları;
  • 1 çay bardağı su.

Cilt üzerinde ki belirtileri ve de iç organların iltihaplanmasını azaltacak olan kızılcık çayı için kızılcık yapraklarını kullanmak gerekmektedir. A ve B vitamini bakımından zengin olmaktadır. Sizlerde genellikle bu çayı yapmak için taze yaprakları denemelisiniz. Ama taze yaprak bulamıyorsanız kızılcık yapraklarının kurutulmuş olanlarını da kullanabilirsiniz. Kurutulmuş olanlar için 1 yemek kaşığı kadar kullanmanız yeterli olacaktır. Yaş kullanacaksanız 20 gram kadar kullanmanız yeterlidir. 1 çay bardağı kaynamakta olan suyun içerisine 20 gram taze yaprak ya da 1 yemek kaşığı kuru yaprak konularak 20 dakika boyunca kısık ateşte kaynatılması gerekmektedir. Ardından bu karışımı gün içerisinde 3 saatte 1 yemek kaşığı olacak şekilde almalısınız.

Karahindiba Çayı

  • 20 tane karahindiba;
  • 6 gram karanfil;
  • 1.5 su bardağı su.

Bu çayı yapmak için her zaman hastalığa iyi gelen tedavisi için uygulayacaksanız taze karahindiba çiçeklerini kullanarak yapmanız son derece fayda verecektir. 20 tane karahindiba çiçekleri alınır. 6 gram karanfil atılır ve üzerine 1 buçuk su bardağı su konularak kısık ateşte 10 dakika boyunca kaynatılması gerekmektedir. Ardından ocağın altı kapatılarak 30 dakika boyunca demlenmesi beklenilir. Bu karışımı sabah, öğlen ve de akşamları yemek yemeden hemen önce 1 yemek kaşığı içmelisiniz.

Keten Tohumu

1 avuç keten tohumu kızartma tavası içerisinde ya da mikrodalga fırına atılarak ısıtılması gerekmektedir. Bez bir torbanın içerisine konularak ağrının olduğu bölgeye sarılmalıdır. Bu keten tohumlarını genellikle gece uyurken yapmanız gerekmektedir. Bu yöntem sayesinde sizlerde hastalığınızı tedavisini yapabilirsiniz.

Papatya Suyu

  • 100 gram kurutulmuş papatya;
  • 2 litre su.

Sedef hastalığı sonucunda sedef romatizması yaşamakta olan kişilerin son derece hastalığın giderilir bir tedavi uygulamak istiyorsa banyo suyunun içerisine katacak olduğu papatya suyu her zaman için faydalı olmaktadır. Sizlerde 100 gram kadar güneş ışığında kurutulmuş olan papatyaları almalısınız. Bu papatyaları bir tencere kaynamakta olan 2 litre suyun içerisinde 25 dakika boyunca kaynatın. Ardından banyo suyunuzla karıştırın. Özellikle de romatizma hastalığından etkilenmiş olan bölgeye sürülerek masaj yaparak kişinin duş alması son derece faydalı olacaktır.

Sarı Kantaron Merhemi

  • 250 gram sarı kantaron;
  • 2 yemek kaşığı okaliptüs yağı;
  • 100 gram vazelin.

Kişilerde romatizma hastalığına bağlı olarak gelişecek olan belirtiler arasında var olan şişlik ve de ağrıyı azaltabilmek amacıyla ilk olarak kurutulmuş olan 250 gram sarı kantaron ezilmesi ve toz haline getirilmesi gerekmektedir. Üzerine sizlerde okaliptüs yağını ekleyin ve ardından onunda üzerine vazelin ekleyin. Bütün malzemelerin birbirine geçmesi için karıştırma işlemini yaklaşık olarak 10 dakika boyunca yapın. Daha sonradan sedef hastalığı yaşamakta olan kişilerin ağrı ve de şişlik olan bölgeye bu bitkisel merhemi gece yatarken sürmeleri ve üzerini de streç film ile kaplamaları daha sonradan havlu ile sarıp uyumaları hem şişliğin azalmasını sağlayacaktır hem de ağrıyı dindirecektir. 15 gün boyunca uygulanması gerekmektedir.

 


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle