Kas Romatizmasında Kullanılan İlaçlar ve Yan Etkileri

Kas romatizması yaşamakta olan bir kişinin kasları etkilenecektir. Bunda şiddetli olan ağrının olması ve de kişilerin hareketlerinin kısıtlanmasına yol açacak ve bu nedenle de kişinin hareket yeteneğinde kas güçsüzlüğü nedeniyle azalma meydana gelecektir.

Kas Romatizması

Kas Romatizmasında Kullanılan İlaçlar

Kas romatizması yaşamakta olan kişilerin genellikle boyun kısımlarında sırt ve diz bölgelerinde hassaslık sonucunda kişilerin bu kasları üzerinde sertleşme meydana gelir. Kişiler de vücudunun ayrı olan bölgelerinde görülmektedir. Baldır kısmı, kalça bölgeleri ya da sırtın üst bölgelerinde kişilerde keskin ve de çok şiddetli ağrılar meydana gelebilir.

Kişilerde kas romatizması yaşamaktaysak şiddetli ağrısı olacağı için tedavisinin yapılabilmesi için mutlaka uzman olan doktora gitmesi gerekmektedir. Doktor tarafından şikayetlerinizi paylaştığınız zaman ağrılarınız, uyuşma ve kaslarınızda meydana gelen yanma gibi belirtilerin dışında da kişilerde bir takım belirtilerin olması söz konusu olacaktır. Kişilerde kendisini sürekli olarak yorgun hissedecek olması nedeniyle gece uykusunda bozulma meydana gelecektir. Kişinin ruhsal olarak durumunu da etkileyecektir. Sindirim sisteminde de sağlığı açısından tehlikeye düşürecek olan sorunların olması söz konusu olur. Romatizma tedavisi sırasında kişilerin kaslarını çok sıcak tutması gerekmektedir.

Kaslarını masaj yapması ve fizik tedavi sonucunda kasların güçlenmesi amacıyla uygulanacak egzersizler neticesinde ve de kişilerin kullanacak oldukları kimyasal olan ilaçlar sonucunda kişilerde sıklıkla tedavisi mümkün olmaktadır. Kullanılan ilaçlar sayesinde kişilerde iyileşme görülecektir.

Apranax Fort 550 mg

Abdi İbrahim firması tarafından piyasaya sürülmekte olan ilacın Naproksen sodyum etkin maddesi bulunmaktadır. Doktorlar tarafından reçete edilmesi sonucunda eczanenizden alabilirsiniz. Kişilerde bulunan kas romatizma tedavisinde kullanılmaktadır. Romatizma sonucunda kişilerde oluşan sıklıkla ağrının giderilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Güçlü bir ağrı kesici olması ile bilinmektedir. Kişilerin ağrı boyutuna uygun olarak doktor tarafından reçete edildiği gibi kullanılması uygun olacaktır. Bu ilaç yemeklerden sonra tok karnına alınması gerekmektedir. Çiğnenmesi uygun değildir. Sadece bir bardak su ile yutulmalıdır. İlacın yapılan testler sonucunda bazı kişilerde yan etkisinin olması görülmektedir. Bu yan etkileri yaygın olmasa da menenjit hastalığı olabilir. Kişilerde yaygın olarak hemolitik anemi hastalığı görülmektedir. Metabolizma hastalıklarında yaygın olmayan hiperkalemi hastalığının görülmesi de söz konusu olacaktır. İlaç kullanım kişilerde yaygın olmayan psikolojik hastalıkların görülme ihtimali bulunmaktadır. Kişilerde uyku bozukluğuna yol açacağı gibi bazı insanlarda nadiren de olsa halüsinasyon görülme ihtimali de bulunmaktadır. sinir sistemini etkilemekte olan konsantrasyon bozukluğu görülebilir. Bazı insanlarda görmede bulanıklık yaşatabilir. 

GENKORT 10 mg Tablet

İlacın etkin maddesi hidrokortizon olmaktadır. 10 mg tablet şeklinde piyaasaya sürülmektedir. Romatizma tedavisinde kullanılmakta olan ve kişilerin hayatını olumsuz yönde etkileyen kas romatizması belirtileri olan ve de teşhisi konulmuş kişilere doktor tarafından reçete edilmesi gerekmektedir. Bazı kişilerde istenmeyen yan etkileri bulunmaktadır. Bu yan etkiler sizlerde de olması sonucunda ilacın alımı durdurulmalı ve bir an önce doktorunuza gitmelisiniz. Bayanlarda adet düzensizliğinin olması görülmektedir. Aşırı terleme olacağı gibi aynı zamanda da vücut üzerinde latent şeker hastalığının, insülin gibi rahatsızlıkların olması da söz konusu olacaktır. Bir takım sinir sistemi rahatsızlıklarının olması da söz konusu olur. Kişilerde sıklıkla beyin içi basıncın hızla artması ve baş dönmesi görülmektedir. Tansiyon yüksekliği de istenemeyen yan etkiler arasında olmaktadır.

GEROFEN 100 mg/ml SÜSPANSİYON

Etkin maddesi İbuprofen olmaktadır. Kişilerde kas romatizması gelişmesi sonucunda tedavisi amacıyla reçete edilen ve doktorun uygun gördüğü şekilde kullanılması gerekmektedir. Hastalık nedeniyle oluşan ağrıların tedavisinde kullanılmaktadır. Kişilerde bazılarında yan etkiler görülmektedir. Bu yan etkiler ciddi olacağı için görülmesi sonucunda ilacın alımı durdurulmalı ve doktora gidilmelidir. Ödem görülebilir. Kişilerde santral sinir sisteminden kaynaklı olarak baş dönmesi ve kişilerde az oranda da sinirlilik görülmesi söz konusu olacaktır. Yan etkileri arasında kişilerin derisinde kızarıklık olacağı gibi aynı zamanda da kaşıntı da meydana gelebilir. Kişilerde iştah azalması da söz konusu olacak bir rahatsızlık olmaktadır.

THERMOFLEX krem 50 g

Krem olarak piyasaya sürülen bu ilacın etkin maddesi etofenamat olmaktadır. İnsanlarda meydana gelen kas romatizmasının tedavisinde kullanılmakta olan ağrı kesici özelliğe sahip olan ve anti inflamatuar etkisi olan bir ilaç olmaktadır. Yaygın olmasa da deriye uygulandığı için bazı kişilerin ciltlerinde kızarıklık ve de bazı insanlarda kaşıntıya neden olacaktır.

RESTAFEN PLUS KREM

Bu krem içerisinde etofenamat ve etkin maddesi benzil nikotinat içermektedir. Kişilerde iltihap giderici özelliği olmasının yanı sıra aynı zamanda da kas romatizması yaşamakta olan bir kişinin ağrısını da dindirecektir. Kas iskelet sistemine ait yumuşak dokularda uzun süreli var olan kas romatizmasının tedavisinde ve kişilerin siyatik sinir ağrısı tedavisinde kullanılmakta olan bir hastalık olmaktadır. Doktorun uygun gördüğü şekilde haricen ağrımakta olan kasın üzerine sürülmesi gerekmektedir. İstenmeyen çok seyrekte olsa bir takım yan etkileri olmaktadır. Deri üzerinde yanma hissi olacağı gibi bazı kişilerde deri de döküntü olmasına da neden olacaktır.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle