Kas Romatizması İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Kişilerin kas ve de iskelet sistemini uzun süreli bir şekilde etkilemekte olan vücut üzerinde yaygın bir ağrının oluşmasına ve hassaslığa neden olan yumuşak dokularda meydana gelen romatizma çeşidi olmaktadır. Kişilerde uzun süreli olacak şekilde ağrının olmasına ve giderek ilerlemesi sonucunda kişinin engelli olmasına neden olur.

Kas Romatizması

Kişilerin vücut ağrılarının yaygın olarak görülmekte olduğu ve bunun yanında hassaslığın her zaman için bulunduğu daha çok yumuşak dokularda meydana gelen romatizma türü olmaktadır.

Kas romatizmanın kişilerde tedavi edilmediği zamanlarda kişilerde özürlülüğe neden olacak olan belirtileri sonucunda kişiler de kaslarında güç kaybının olmasına neden olacaktır. Günümüzde tam olarak bu hastalığın neden olduğu bilinmemektedir. Fakat bu hastalığı yaşamakta olan kişilerde uyku bozukluğu sinir sisteminde ve kas işlevlerinde bozukluk olan kişilerde görülmektedir. Kişilerde ağrı çok sıklıkla görülmekte olan şiddetli ağrılar nedeniyle huzursuzluk yaşanacaktır. Yumuşak doku romatizması olması nedeniyle kişilerde şişliğin olması da görülmektedir. Kişilerde sıklıkla kendisini yorgun hissedecek, dinlenseler bile bir tülü geçmeyecek olan bir yorgunluk hissedecektir. Bazı kişilerde uyuşukluklar görülmektedir. Kişilerde baş ağrısı olacaktır. Kadınlarda kas romatizması yaşaması durumunda her ay adet dönemi içerisinde çok şiddetli ağrılar görülmektedir. Kuru göz belirtileri olacağı gibi ishal ya da kabızlıkta bu hastalık nedeniyle ortaya çıkacaktır. Kadınlarda daha sıklıkla görülmektedir. Bu hastalığın konulmasında teşhis edilmesinde var olan bir kan testi bulunmamaktadır. Bu hastalığı muayene sonucunda ve bir takım testler sonucunda ortaya çıkacaktır. Ailesinde kas romatizması yaşayan hastalar da sıklıkla genetik olarak ortaya çıkmaktadır.

Patates Çiçeği Çayı

  • 3 yemek kaşığı kurutulmuş patates çiçeği;
  • 2 bardak su.

Kas romatizması yaşamakta olan kişilerin hayatı içerisinde çok tehlikeli sonuçlar doğuracak olmasını bilmesi gerekmektedir. Bu hastalık birçok belirtisi olan ciddi bir hastalık olmaktadır. Kişilerin kas romatizması yaşadıkları zamanlarda şiddetli olarak görülecek olan ağrıları nedeniyle kişilerin kas gevşetici özelliği olan papatya çiçeği çayı uygulamaları gerekmektedir. Hem ağrı kesici özelliği olduğu gibi aynı zamanda da kas gevşetici özelliği ile de bilinmektedir. Yapımının kolay olduğu gibi aynı zamanda da içimi de bir o kadar kolay olmaktadır. Bu çayı sizlerde 2 ay boyunca günde 2 defa sabah ve de akşam tüketmeniz kaslarınızın ağrımasını dindirecektir. Bu nedenle de günde 2 defa içerisine herhangi bir katkı maddesi koymadan içmelisiniz. Ayrıca sizler kullanacak olduğunuz suyunda klorsuz olmasına çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Klorsuz olan su her zaman için insanların sağlığına faydası olması ile bilinmektedir. 3 yemek kaşığı kurutulmuş patates çiçeklerini 2 su bardağı suyun içerisine koyun ve kısık ateşte kaynatın. Kaynadıktan sonra demlenmesi amacıyla ocağın altı kapatılır. 15 dakika boyunca demlenmesi beklenir. Ve yarısını sabah olmak üzere, yarısını da akşam uyumadan önce aç karnına içmeniz son derece kas romatizmasına iyi gelecektir. Bu bitkisel tedaviyi sizlerde evde uygulayabilirsiniz.

Papatya Çayı

  • 1 yemek kaşığı kurutulmuş papatya;
  • 1 su bardağı klorsuz su.

Kas romatizması yaşamakta olan kişiler kendilerini sıklıkla yorgun ve de sinirli hissetmeleri söz konusu olacaktır. Papatya çayının çok güzel bir kokusu bulunmaktadır. Bu çay kişilerin hastalığını tedavi etmekte fayda sağlayacak ve insanların psikolojilerini de iyileştirme etkisi olacaktır. Özellikle de gece uyumadan içecek olduğunuz papatya çayı sizlerin daha sakin ve daha kaliteli bir uyku uyumanızı sağlayacaktır. Bu nedenle de hastalığın iyileşme süresi içerisinde sizlerin yapacak olduğunuz her zaman için tedaviye yanıt verene kadar ve rahat bir uyku uyuyabilmeniz amacıyla papatya çayının sakinleştirici özelliğinden yararlanmanız olacaktır. Ayrıca kaslarda bulunan ağrının sizi rahatsız etmesi sebebi ile yaşamakta olduğunuz huzursuzluğunda üstesinden gelmeniz mümkün olacaktır. Özellikle de kullanacak olduğunuz papatyanın güneşte kurumuş olması ve de bozulmamış olmasına çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Hayatınız içerisinde sizlerde papatya çayını kullandığınız zaman kas romatizması belirtilerini azaltacak etkisi olduğunu anlayacaksınız. 1.5 su bardağı klorsuz suyun içerisine atacak olduğunuz 1 yemek kaşığı kuru papatya 15 dakika boyunca kısık ateş kullanılarak kaynatılması gerekmektedir. Daha sonradan 15 dakika boyunca da demlenmesi ve ılıması için beklemeniz gerekmektedir. İçerisine herhangi bir katkı maddesi katmadan sade bir şekilde özellikle de gece uyumadan yarım saat önce içmeniz sizlerin rahatlamanızı sağlamaktadır. Papatya çayının hoş tadı vardır. Ve sizlerin uykusuzluğunuza son derece iyi gelir.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle