Ayak Kemiği Çıkıntısı Düzeltici Silikon Aparat

Ayak başparmağı kemik çıkıntısı oluşması durumunda kemik deformitesi sonucunda meydana gelecektir.

Ayak Kemiği Çıkıntısı

Ayak başparmağı çıkıntısı sıklıkla kemik erimesi yaşamakta olan kişilerde görülmektedir. Kemiğin deforme olması sonucunda ağrı oluşacağı gibi aynı zamanda da yaşamını olumsuz yönde etkileyecek olan ciddi bir rahatsızlık olmaktadır. Daha çok sivri burun ayakkabı giyenlerde ya da yüksek topuklu ayakkabı giyinmekte olan kadınlarda görülmektedir. Ayak başparmağı çıkıntısı oluşması durumunda kişilerde meydana gelecek olan şiddetli ağrı sebebiyle yürüme bozukluğunun olması söz konusu olur. Kişinin ayakkabı giymesi sorun olacaktır. Her istediği, ayağına uygun olmayan ayakkabıları giyemezler. Hamilelik dönemi içerisinde ya da menopoz sonucunda kemik erimesi yaşandığı zaman hormonal bozukluklara bağlı olarak kişilerin bağlarının gevşemesi söz konusu olabilir. Halluks Valgus olarak da bilinmesi yüzünden bu hastalığı yaşamakta olan kişilerin cerrahi yöntemlere başvurmadan ya da cerrahi tedavi sonrasında iyileşme süresi içerisinde Halluks Valgus rahatsızlığı yaşamakta olan kişilerin silikondan yapılmış olan özel ayak başparmağı kemik çıkıntısı için üretilmiş olan aparatları kullanması önerilmektedir.

Ayak Kemiği Çıkıntısı Düzeltici Silikon Aparat

Hızlı bir şekilde başparmağı çıkıntısı oluşması durumunda ayak üzerine basmakta sorun olacağı gibi kızarıklık, şişlik ve hassasiyet oluşması da söz konusu olacaktır. Kişilerde ayakkabı giyememesi durumunda ya da ayak üzerine basması sonucunda ayağın deforme olduğu bölgesine baskı yapacak olduğundan hem ağrı hem de uyuşma hissetmesi söz konusu olacaktır. Halluks Valgus rahatsızlığı yaşamakta olan bir kişinin kullanacak olduğu silikon aparatlar sayesinde, ayakkabı giyinmesi durumunda oluşacak ağrıyı ve uyuşmayı azaltacaktır. Aynı zamanda da ayak üzerine basıldığı zamanlarda ayağa baskı uygulanacaktır. Bunun sonucunda da kişinin rahatlaması için silikon aparatları geçici bir rahatlama sağlanması amacıyla kişinin kullanması gerekmektedir. 

Kullanılacak olan silikon aparatların herhangi bir tedavi yöntemi olmaması ve hastalığın ilerlemesini durdurmayacağını sadece kişilerin hastalığının belirtilerini hafifletecek olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Silikon kullanmaya başlamış bir kişinin hastalığı tedavi olmasını ve başparmağında oluşan kemik çıkıntısının bu kullanmakta olduğu silikon aparat sayesinde geçecek olduğunu düşünmemesi gerekmektedir. Halluks Valgus rahatsızlığı yaşamakta olan kişilerin ayakkabı giyinmesi sonucunda ayaklarını sıkacak olduğundan ve ayakkabı içerisinde oluşan darlık sonucunda baskı yapacaktır. Bu silikonların amacı ise ayaklarda oluşacak baskıyı azaltmak amacıyla yapılacak bir yöntem olmaktadır. 

Eğer ki kişiler tedavi olmak istiyorlarsa bunun tek tedavisi cerrahi yöntem uygulaması olmaktadır. Hayatı içerisinde kişilerin yaşam kalitesini düşürecek olan bu sıkıntı nedeniyle satın aldıkları silikonların sadece geçici bir süreliğine rahatlık hissi oluşmasına neden olacağını, silikonu çıkardıkları zaman tekrardan ayaklarının üzerine bastıklarında ya da silikon olmadan bir ayakkabı giyindikleri zaman ciddi bir sorun ve de ağrının oluşacağı da unutulmamalıdır.

Ayak Kemiği Çıkıntısı Silikon Fiyatları

Parmak Arası Silikon

Daha sıklıkla gündüz kullanımına uygun olmaktadır. Ayakkabının ayağı sıkmasını engelleyecektir. Parmakların üst üste gelmesini engelleyecektir. İlk kullanım içerisinde kişinin biraz ağrısının olması söz konusu olabilir. Her ayak tipine uygun olmaktadır. Yıkanabilir ve yaz ya da kış mevsimleri içerisinde kullanılması mümkün olacaktır. Bu ürünü kullanıyorken pudralamak sonucunda kullanım süresinin uzamasını sağlayacaktır. Alışveriş sitelerinde ya da medikal ürünleri satan mağazalarda 9.99 TL fiyat ile satın alabilirsiniz.

Halluks Valgus Ateli

Hastaların gece kullanımı için özel olarak üretilen bir atel olmaktadır. Pratik kullanımı sayesinde gece boyunca ayağınızda olmadığı hissini verecektir. Sert metal içermesinden dolayı başparmakta oluşan çıkıntıyı itecektir. Sert bir malzemeden yapılmaktadır. Bu nedenle ilk kullanım sırasında ayağınızda ağırlık varmış gibi hissedebilir ve rahatsızlık hissini yaratabilir. İnternet üzerinden alışveriş sitelerinden 28.99 ile 39.99 TL fiyat ile satın almanız mümkün olacaktır.

Silikon Bünyon Koruyucu

Kişilerin sıklıkla ayakkabı giyindikleri zaman sürtünme neticesinde acı oluşacağı için bu silikon sayesinde sürtünmeyi engelleyecektir. Ayaklarınızın sürtünme sonucunda ağrı yapmaması için sizlerin tercih edecek olduğunuz ayakkabının ayağınıza uygun olmasına dikkat etmelisiniz. silikonun kullanım süresini uzatmak isteyenler için pudra kullanmanız tavsiye edilmektedir. Özellikle de yazın kullanımı sırasında terleme yapacağı gibi koku da yapabilir. Alış veriş sitelerinde İnternet üzerinden 5.65 TL ile 9.99 TL arasında değişen fiyatlar ile satın almanız mümkündür.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle