Eklem Ağrılarında Kullanılan Doğal Yöntemler ve İbrahim Saraçoğlu Tavsiyeleri

Eklem ağrıları için cerrahi müdahalelerden önce bitkisel çözümler tercih edilebilir. Bu konuda İbrahim Saraçoğlu’nun son derece özel ve kolay tüketilebilen tavsiyeleri mevcuttur.

Eklem Ağrıları ve Bitkisel Çözümler

Eklem ağrıları, bu sorunla karşılaşan herkesi ciddi anlamda etkileyen rahatsızlıklardan biridir. Konuyla ilgili pek çok bitkisel çözüm de sunulmaktadır. Pek çok bitkinin bu tür ağrılara iyi geldiği bilinmekle beraber İbrahim Saraçoğlu’nun da eklem ağrıları için bitkisel bazı önerileri bulunmaktadır. Daha çok diz ağrıları için bitkisel kür arayışında olan kişiler ayrıca genel eklem ağrıları için de araştırmalar yapmayı sürdürmektedir. Bu açıdan bakıldığında hangi kürün ne şekilde çözüm sağladığını sizlerle paylaşmanın yanı sıra konuyla ilgili genel bilgileri de aktarıyor olacağız. İbrahim Saraçoğlu’nun paylaştığı karabaş otu tavsiyesi, bitkisel anlamda en çok tercih edilen ve etkili olduğu belirtilen yöntemlerden biridir.

Eklem Ağrılarına Karabaş Otu Kürü

İbrahim Saraçoğlu, eklem ağrıları için karabaş otu kürünü önermektedir. Klorsuz suyun içine 1 tatlı kaşığı kadar karabaş otunu doğrayıp attıktan sonra 5 dakika kadar kaynatınız. Daha sonra ılımasını bekleyin ve süzerek tüketin. Hem sabah hem de akşam olmak üzere yemeklerden 45 dakika kadar önce 1 su bardağı şeklinde tüketmeniz önerilmektedir. Ayrıca her defasında bu kürü taze olarak hazırlamanızda fayda var.

Karabaş otu kürü dışında eklem ağrıları için bitkisel çözümler olarak iki çorba kaşığı kil, iki çorba kaşığı buğday kepeği ve 1’er çay kaşığı menekşe ile biberiye yağının yanı sıra 1 çorba kaşığı kaya tuzunu karıştırın. Bu kür daha çok diz ağrısına iyi gelmektedir. Karıştıracağınız kürü kısık ateşte ve vücudunuza uygulayabileceğiniz sıcaklıkta hazırlayın. Daha sonra macun kıvamına gelecek olan bu kürü diz bölgenize sürebilirsiniz.

Eklem Ağrıları için Diğer Çözümler

Bitkisel çözümler arasında bunların dışında olan ve oldukça başarılı sonuçlar veren bazı uygulamalar da bulunmaktadır. Doğal iltihap sökücü olarak kullanılan bazı bitkisel uygulamalar ile birlikte ağrıların azaltılması da amaçlanmaktadır. Daha çok diz bölgesinde görülen eklem ağrıları, eklemlerin yırtılması ve aşınmasından kaynaklanmaktadır.

Bitkisel çözümlerden ilki biberiyedir. Tıbbi ve aromatik bir ot olarak kullanılan bu ürün pek çok yemekte de rahatlıkla kullanılabilir. Doğal bir ağrı kesici olarak tercih edilen bu ürünün ayrıca birçok eklem ağrısına iyi geldiği bilinmektedir. 200 gram biberiyeyi kaynattıktan sonra iki bardak kadar suyun içinde yaklaşık 20 dakika kadar beklettikten sonra günde 2 bardak tüketebilirsiniz.

Biberiyenin yanı sıra at kuyruğu otunu da aynı şekilde kaynatarak günde 2 kez tüketebilir ve eklem ağrıları için tercih edebilirsiniz.

Zerdeçal de yemeklerde çokça kullanılan ürünlerden biridir. Ağrı dindirici ve iltihap sökücü olması sayesinde vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlar. Zerdeçal ile yapacağınız karışım için bir yemek kaşığı öğütülmüş zerdeçal, üç bardak su ve üç yemek kaşığı bala ihtiyacınız var. Hazırlanışı ise oldukça kolaydır. Suyu kaynattıktan sonra zerdeçali ekleyin ve ardından 10 dakika daha kaynatın. Sonrasında balı ekleyin ve gün boyunca tüketin.

Eklem ağrıları için doğal çözümler arasında zencefili de tercih edebilirsiniz. 200 gram rendelenmiş zencefil kökü ile beraber iki yemek kaşığı bal ve iki bardak suya ihtiyacınız olacak. Bu malzemeleri karıştırdıktan sonra 20 dakika boyunca kısık ateşte kaynatın. Daha sonra balı ekleyin ve 10 dakika kadar daha kaynatın. Bu karışım eklem ağrılarına ciddi anlamda iyi gelecektir.

Doğal çözümler günümüzde sıklıkla kullanılmaktadır. Bunun nedeni hem antioksidan özellikte olmaları hem de vücuttaki ağrıları dindirmeleridir.

Sizler de evinizde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz bu kürler iler başarılı ve etkili sonuçlar alabilir ve eklem ağrıları için doğal yöntemler hazırlayabilirsiniz.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (2 votes, average: 2,50 out of 5)
Loading...
Yorum ekle