Eklem Ağrısına İyi Gelecek Olan Yiyecekler, İlaçlar ve Yağlar Nelerdir?

Eklem ağrılarının birçok nedeni olabilir. Kas ağrılarının yanı sıra kireçlenme ya da artrit gibi nedenlerin yanı sıra karpel tünel sendromu gibi nedenlerden dolayı da kişilerde eklem ağrısı olması görülmektedir.

Eklem ağrısı birçok nedenden kaynaklanacaktır. Yaralanma nedeniyle bağ içerisinde ki dokuların ya da kıkırdakların zarar göreceği gibi kemik zararı da olabilir. Bunun yanında kireçlenme ya da eklem iltihabı sebebi ile de kişilerin eklem ağrısı görülmesi söz konusudur.

Ahmet Maranki Eklem Ağrısına İyi Gelen Kür Tarifi

 • 1 fincan sızma zeytin yağı;
 • Bir yemek kaşığı çörek otu yağı;
 • Bir tatlı kaşığı limon yağı;
 • Bir yemek kaşığı biberiye yağı;
 • Bir tatlı kaşığı kekik yağı.

Bir cam kasenin içerisine sizler de sırası ile bütün yağları eklemeniz gerekmektedir. Sızma zeytin yağı kullanmanız çok önemli olmaktadır. Kasenin içerisine koymuş olduğunuz yağları bir kaşık yardımı ile karıştırmalısınız. Bu karışımı ağrımakta olan eklem üzerine sürün. Herhangi bir tarafa sürülmemesi için streç film ile kaplamanız aynı zamanda da yağın eklemlere işlemesini de daha etkili olmasına neden olacaktır. Bu şekilde birkaç saat boyunca beklemeniz gerekmektedir. Ardından isteğe göre birkaç saat sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Eklem ağrısının kronik ya da akut olmak üzere iki türlü olmaktadır. Uzun süreli eklem ağrıları kişilerin hayatını olumsuz yönde etkilemektedir. Yaralanma sonucunda meydana gelmekte olan eklem ağrıları ise kısa süreli olacağından dinlenme ya da bazı bitkisel tedavi yolları kullanılarak geçmesi söz konusu olacaktır.

Ahmet Maranki tarafından söylenmekte olan bu kür tarifi sayesinde birçok kişi eklem ağrılarından kurtularak ağrısız bir şekilde hayatına devam etmektedir.

Bitkisel Çaylar

Zerdeçal Çayı

 • 1 yemek kaşığı toz zerdeçal (20 gram olmalı);
 • 3 su bardağı su;
 • 3 yemek kaşığı organik bal.

İlk olarak kaynar suyun içerisine 20 gram kadar öğütülmüş toz zencefil eklemelisiniz. Suyun sarı bir renk aldığını göreceksiniz. Sizlerde kısık ateşte 10 dakika daha kaynatmalısınız. Ardından süzün. Çayın içerisine 3 yemek kaşığı kadar bal eklemelisiniz. Karıştırdıktan sonra bu karışımı gün boyunca sizlerde içmeniz mümkün olacaktır.

Eklem tedavisinde zerdeçal baharatının çok ayrı bir yeri olmaktadır. Değişik bir kokusunun olması ve ağrı hissettiğiniz zaman kimyasal ilaç kullanmak istemeyen kişilerin kullanaack olduğu bir baharat türü olmaktadır. Antioksidan etkisi sayesinde ağrılarınızı dindirecek ve yaralı dokularınızın iyileşmesi mümkün olacaktır.

Biberiye Çayı

 • 200 gram biberiye;
 • 2 su bardağı su.

Yapımı kolay olan bu çay sayesinde sizlerde eklem ağrılarınızdan kurtulmanız mümkün olacaktır. 2 su bardağı su kaynatmanız gerekmektedir. Suyun içerisine biberiye dallarını eklemeniz gerekmektedir. Ocağın altını kapatın ve yaklaşık olarak 20 dakika boyunca bekletmeniz gerekmektedir. Bu çaydan sizlerde günde iki bardak içebilirsiniz.

Bitkinin ağrı kesici özelliği olmasından dolayı son derece faydalı olması ile bilinmektedir. Böylelikle hiçbir yan etkisi olmadan ağrımakta olan eklemlerin tedavisinde kullanılmaktadır. Birçok kişinin ağrımakta olan iltihaplarının gidermek amacı ile de biberiye çayı tavsiye edilmektedir.

Zencefil Çayı

 • 200 gram toz zencefil;
 • 2 su bardağı klorsuz su;
 • 1 yemek kaşığı organik bal.

Kaynar suyun içerisine sizler de toz zencefili eklemelisiniz. Kısık ateşte 20 dakika boyunca yavaş bir şekilde kaynatmanız gerekmektedir. Çayı süzmeden 10 dakika boyunca kaynamasını beklemelisiniz. Demlendikten sonra ince bir süzgeçle süzmeniz gerekmektedir. İçerisine 1 yemek kaşığı kadar bal eklemeniz gerekmektedir.

Eklemlerde bulunan iltihaplarda söktürücü etkisi olması ile bilinen zencefil eklem tedavisinde son derece etkili olmaktadır. Eklemlerinizde sizlerde ağrı hissetmeye başladığınız zamanlarda zencefil çayı demlemeniz sonucunda eklemlerinize faydalı olacaktır.

Bitkisel Yağlar

Kekik Yağı

Kekik yağı her zaman için eklemlerde oluşan ağrıların tedavisinde, artrit, kireçlenme ya da kas ağrılarının giderilmesi için son derece önemli bir yağ olmaktadır. Sizler de bu yağı kullanarak eklemlerinizde olan ağrıların gidermesi için kullanabilirsiniz. İçerisine 10 damla nane yağı ilave ederek de kullanacak olduğunuzu unutmamalısınız. Eklemlerde olan ağrının gidermek için yapacağınız bir miktar eklemler üzerine sürmek olacaktır. Ve ovarak masaj yapmalısınız. Ardından üzerine streç film ile kapatın ve bütün bir gece boyunca yağ eklem üzerinde kalsın. Sabah kalkınca ılık suyla yıkayın. Birkaç uygulamadan sonra eklemlerinizde var olan ağrı giderilecektir.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle