Romatoid Artrit Bitkisel Tedavi Yöntemi

Romatoid Artrit yaşamakta olan bir insan sağlığını korumak için mutlaka dikkatli beslenmesi ve şifalı bitkiler sayesinde hayatına normal devam etmesi gerekmektedir.

Romatoid Artrit İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Romatoid Artrit İçin Bitkisel Tedavi

Romatoid Artrit hastalığı eklemlerde oluşan iltihaplı romatizma olarak bilinmektedir. Eğer sizlerde veya yakınlarınızda Romatoid Artrit varsa o zaman şifalı bitkiler sayesinde bu hastalığın ilerlemesini durduracak ve hastalığın gerilemesini de sağlamış olacaksınız. Bu nedenle de sizlere tavsiyemiz her zaman kendisine dikkat etmesi gerekmektedir. Bağışıklık sistemi ile yakından alakadar olması nedeniyle bu rahatsızlık her zaman için tedavisinde bağışıklık sistemini güçlendirmek amacı ile yapılacak bir tedavi yöntemi olması gerekmektedir.Sizlerde yediklerinize ve içtiklerinize daha çok dikkat etmelisiniz. Romatoid artritin alternatif tıpta da yeri oldukça fazla olmaktadır. Yaptığınız diyetin yanında her zaman için şifalı bitkileri de kullanabilirsiniz. Diyet listenize sizlerde narenciye, mısır, çavdar, yulaf ezmesi gibi ürünleri mutlaka eklemeniz gerekmektedir. 

Hastalık oluşmaya başladığı zaman kişilerde iştah kaybı gözlemlenmektedir. Canı bir şey istemeyeceği için vitaminsiz kalacaktır. Sizlerde kendinizi zorlamalı ve sağlıklı olan besinleri tüketmeniz gerekmektedir.

Kimyasal ilaç kullanmak istemeyenler o vakit sizlerde doğanın mucizelerinden faydalanmanız gerekmektedir. Bu şifalı bitkiler her zaman için acıyı azaltacaktır. Enflamasyonu azaltacağı gibi eklem hareketliliğini de koruyacaktır.

Hint Yağı: Cilt ve de saç sağlığına çok iyi geldiği gibi aynı zamanda risinoleik asit barındırmaktadır. Bu nedenle de artrit olduğu zaman bu durumda romatizmal hastalıkların tedavisinde de kullanılacak olduğunu unutmamalısınız. Bol miktarda hint yapı alınır ve romatizmanın olduğu bölgeye sürülerek masaj yapılır. Sonra temiz bir bezle sarılıp bekletilir. 

Sarımsak: Daha çok ellerde ve parmaklarda oluşan tedavisinde kullanılmaktadır. İltihap yok edici özelliği olması sebebiyle sarımsal gün içerisinde 3 tane tüketilmesi her zaman için önerilmektedir. Sizler de olumlu sonuç almak için bu işlemi 1 ay boyunca uygulamalısınız.

Patates: Uzun yıllar boyunca artrit tedavisinde kullanılmaktadır. 3 tane orta büyüklükte patates soyularak suyu çıkartılır. Bu su artrit olan bölgeye sürülecektir. Ve biraz masaj yapmanız önerilmektedir.

Bal ve Tarçın Tozu: Bal ve tarçın şüphesiz ki en iyi artrit ilaçlarından bir tanesi olmaktadır. Bir çorba kaşığı bal bir çorba kaşığı toz tarçın ile karıştırılacaktır. Macun gibi birbirlerine karıştıkları zaman her sabah aç karnına tüketilmesi gerekmektedir. Antiseptik özelliğininde olması nedeniyle iltihap kurucu özelliği vardır.

Zerdeçal: mükemmel bir anti enflamatuar olmaktadır. Bu nedenle de birçok iltihaplı hastalığın tedavisi için uygulanacaktır. Her gün tüketilmesi gerekmektedir. Bir bardak ılık sütün içerisinde biraz zerdeçal ve bal eklenecektir. İsteğe göre sizlerde zerdeçal tozunu da kullanabilirsiniz. Su ile karıştırın ve her gün içilir. Ayrıca Zerdeçal tozu ile hardal yağı birbirine karıştırılarak hamur haline getirilir. Bu parmaklarda oluşmakta olan romatizma hastalıkları için birebir olmaktadır.

Buz: Ağrının çok yoğun olduğu zamanlarda ve şişlikte olduysa o zaman sizlerin yapacağınız buz kompresleri olacaktır. Ağrının üzerine sadece 10 saniye kadar tutmanız yeterli olacaktır. Bu işlemi her 10 dakika da bir uygulamak sizlerin ağrılarınızı geçici olarak yok etmeye yarayacaktır.

Şifalı bitkiler içerisinde her zaman için en çok 500 gram klorsuz suyun içerisine 2 çorba kaşığı papatya çiçekleri konulacaktır. Deerslayer aktardan satın alabilirsiniz. 2 kaşıkta ondan eklemeli ve siyah elderberry çiçeklerinden de 2 kaşık ekleme yapıyoruz. Bunu ocakta 10 dakika boyunca kaynatıyor ve ılımasını bekliyoruz. Daha sonradan süzerek günde bir kere içilmesi gerekmektedir. 

Eğer romatoid artrit nedeniyle sizlerinde şiddetli bir şekilde ağrınız oluyorsa o zaman sizlere ağrınızı kesecek bir kür tarifi verelim 2 yemek kaşığı at kuyruğu otunu ve 2 yemek kaşığı melisayı 500 gram suyun içerisine koyup kaynatmak gerekmektedir. Daha sonradan ılıdığı zaman içilir. Bu sadece ağrının çok yoğun olduğu zamanlarda içilmesi tavsiye edilmektedir.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 1,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle