Son Yılın Diz Altı Protez Bacak Fiyatları ve Markaları

Protezler sıklıkla geçirilmekte olan kazalar sonucunda, tümörler neticesinde ya da bir takım diyabet hastalıkları neticesinde kişilerin uzuvlarını ameliyat sonrasında kaybetmesi sonucunda, hareket etmesini sağlamak amacıyla geliştirilmiş olan ve kişilerin kol ya da bacak gibi uzuvlarını kaybetmesi sonucunda tekrardan yürümesini ya da kollarını hareket ettirmesini sağlayan medikal cihazlardır.

Diz Altı Protezi

Geçirilmiş bir kaza sonucunda ya da kişilerin diyabet gibi bir rahatsızlığı neticesinde uzuvlarının ameliyat edilerek total kısmı bırakılarak gerisi çıkarıldıktan sonra eski yeteneğini kazanabilmesi için uygulanan tıbbi cihazlardır.

Kişilerin ameliyat sonrasından birkaç ay içerisinde yaşı, çalışma şekli ve kullanım alanı değerlendirilmesi sonucunda uygun olan protez doktor tarafından belirlenir. Ve bu protezi ülkemizde doktor raporu çıkarılması sonucunda sosyal güvenlik kurumu hastalara protezin ücretini ödemektedir.

Diz kısmından ya da bacak üst kısmından çıkarılan parça nedeniyle kişiler koltuk değneği olmadan yürüyemez bir hale gelecektir. İşte protez bu aşamada devreye giriyor diz altı ya da diz üstü protez alınması sonucunda kişilerde her zaman için koltuk değneği ya da bir yardımcı olmadan yürümeleri mümkün olmaktadır. Kişilerde protez uygulamaları kişilerin daha hızlı ve de çabuk bir şekilde yürümelerini sağlamaktadır. Protezler günümüzde sıklıkla titanyum ya da karbon gibi malzemelerden üretilmekte olduğundan kişilerde alerji etkisi gösterilmemektedir. Ameliyat sonrası totalde 4 hafta içerisinde ya da ameliyat sonrası 6 hafta içerisinde protez takılır.

Protez Fiyatları

Marka Adı Fiyatı Özellikleri
SACH Ayaklı (ECO) Protezli Diz Altındaki Yapay Lmb PP Soket 2400$ Soket kişinin ağırlığının tamamını kütükten geçirecek olduğu patellar ve tendon kullanımı şeklinde tasarlanmıştır. Soketler plastikten yapılmaktadır. 100 kilo gram taşıma kapasitesi bulunmaktadır.
 Ottobock  3R93 Pylonlu Protez Diz 1800$  Ameliyat sonrasında bacakların üzerinde durabilmesi için diz eklemini hareket ettirmenizi sağlamaktadır. 125 kilo gram ağırlığına kadar taşıyabilir. Basit ayarlandığı ve de işlevinin iyi olması ile bilinmektedir. Bacaklarınızı daha kolay bir şekilde hareket ettirmenizi sağlamaktadır.
 Ossur  Total Diz 1900 Protez Diz  339$ Kişilerin ameliyat sonrasında gündelik hayatları içerisinde günlük yürüyüş gereksinimlerini karşılamaktadır. 100 kilo grama kadar taşıma kapasitesi vardır. Kendi ağırlığı 675 gram olmaktadır. Bacaklarınızın üst kısımlarına uyum sağlayacaktır.
 Ottobock  Total Diz 3R60  4,729$ Çok merkezli bir diz eklemini kişilere sunmaktadır. Hidrolik sistem sayesinde dirençler sayesinde kişiler doğal yürüme aktivitesini normal bir şekilde yaşamalarını sağlamaktadır. 130 kilo grama kadar taşımaktadır. 
 Ottobock  3R95 Koruyucu Kapaklı  2.625$  Kişilerin 155 dereceye kadar bükme özelliğine sahip olmaktadır. 150 kilo grama kadar taşıma kapasitesi bulunmaktadır. Kişilerin daha hızlı bir şekilde yürümelerini ve ameliyat sonrasında hayatlarına kaldığı yerden devam edebilmelerini sağlayan bu cihaz uzman ortopedi uzmanları tarafından geliştirilmektedir. 
 Endolite  ESK+ with PSPC  1.799$  Kişilerin ayarlanabilir duruş özelliği sayesinde ayakta daha rahat durabilirler. 140 dereceye varan kapanma diz fonksiyonu bulunmaktadır. Birçok kişilerin yürüme hızında sorun olmayacaktır. 130 kilo grama kadar taşıma kapasitesi bulunmaktadır. Kişilere güvenli yürüyüş imkanlarını sunabilmektedir.
 ST & G  L1324 AP / AL  3.000$  679 gram ağırlığında olan protez bacak, üst kısmı da hareket ettirmeniz konusunda zorlanmayacak olduğunuz imkanları sizlere sunmaktadır. 125 kilo grama kadar taşıma kapasitesi bulunmaktadır. Kişiler dizlerini 135 dereceye kadar bükebilirler. Rahat kullanımı sayesinde daha kolay kullanım sağlamaktadır.
 Nabtesco  NI-C111t Tek Eksenli Akıllı Diz  2080$ 130 kilo grama kadar taşıma kapasitesi bulunmaktadır. Mikro işlemci kontrolü olması nedeniyle kişilerin yürüme hızını kontrol etmesini sağlamaktadır. Bu hızı otomatik olarak ayarlamaktadır. Kullanan kişiler bu nedenle de yürüme hızını rahatlıkla değiştirecektir. 135 dereceye kadar dizi bükme özelliği ve 690 gram ağırlığındadır.
 Ottobock   27 cleg  1050$  İçerisinde bulunan mikro işlemci sayesinde kişilerin daha hızlı ya da daha yavaş bir şekilde yürüyüşlerini ayarlamalarını sağlamaktadır. Kişilerin gündelik hayatı içerisinde kolaylıkla kullanacak oldukları bu ürün 130 derece bükme ve 130 kilo gram taşıma kapasitesine de sahip olan bir ürün olmaktadır. 

Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle