Gripte Eklem Ağrılarına İyi Gelen Bitkisel Kür Tarifleri

Grip bir solunum yolu rahatsızlığı olarak bilinen bulaşıcı bir hastalık olmaktadır. Virüs bulaşmış kişinin öksürüğü ya da hapşırması ile de başka insanlara da bulaşması ile bilinmektedir. Tatsız bir hastalık olmaktadır.

Bitkisel Tedavi

Kişinin eklemlerinde ya da başlarında ağrı olacağı için kişilere ağrı kesiciler verilebilir. Fakat sıklıkla evde kalarak bol bol dinlendirilmeleri tavsiye edilmektedir. Bol bol sıvı tüketilmeleri ve sigara içmeden alkolden uzak durmaları tavsiye edilirken diğer insanlara bulaştırmalarını önlemek için diğer insanlarla temas içerisinde olmamaları da gerekmektedir. Grip bir solunum yolu hastalığı olmaktadır.

Bu nedenle de antibiyotikler işe yaramayacaktır. Sizler de kimyasal ilaçlar kullanmak istemiyorsanız o halde yapacak olduğunuz bitkisel ilaçlar ile sizler de sağlığınıza kavuşmanız mümkün olacaktır.

Özellikle de grip hastalığı yaşamakta olan kişilerin eklemlerinde de ağrının olması söz konusu olacaktır. O halde evinizde yapacak olduğunuz bitkisel ilaçların yanında masaj terapisi ya da eklemlerinize sürmek için yapacak olduğunuz merhemlerle de hastalığı kısa süre içerisinde atlatmanız mümkün olacaktır. 

Yüzyıllar boyunca kullanılmakta olan bitkisel tedavi yöntemleri ile birlikte sizlerin de sağlığınıza kvuşmanız mümkün olacaktır. Bu hastalığı atlatmak 1 haftayı bulacağı için düzenleyecek olduğunuz bitkisel kür tarifleri ile hastalık geçer.

Zencefil Çayı

 • 1 yemek kaşığı zencefil
 • 2 su bardağı klorsuz su

Grip olduğunuz zamanlarda soğuk algılığı ile mücadele etmek istiyorsanız o zaman sizlerde yatmadan önce zencefil çayını içmeniz son derece faydalı olacaktır. Bir insanın sağlıklı olmasının hissini verecek ve sizi kısa süre içerisinde ayağa kalkmanızı sağlayacaktır. Sizler de zencefil çayını yapabilmek için zencefil köküne sahip olmanız gerekmektedir. Yapımı kolay olduğu kadar içini de son derece özel olmaktadır. Cam demlik ya da porselen demlik içerisine yarım litre kadar su doldurmalısınız. Bu suyun klorsuz olmasına dikkat etmelisiniz. Zencefil kökünün yeşil ya da siyah olanından ince kıyulmış olmalıdır. Bir çorba kaşığı koyun. Ve suyu üzerine dökerek kapağını kapatın. 15 dakika boyunca demlenmesini beklemelisiniz. Bu çayı sizlerde organik bal içerek daha da faydalı olacağını bilmelisiniz. Hem tadının acı olmasının imkanını ortadan kaldırmış olacaksınız. Daha sonradan da battaniyenin altında terlemeniz tavsiye edilmektedir.

Ekinezya

 • Bir tutam ekinzeya
 • 2 yemek kaşığı kuşburnu
 • 3 yemek kaşığı ıhlamur
 • 500 gram su

Bir tutam ekinezya bitkisini alın. İçerisine 2 yemek kaşığı kadar kuşburnu koyun. Üzerine 3 yemek kaşığı ıhlamur otunu koyun. Güzel bir şekilde harmanladıktan sonra üzerine 500 gram kadar klorsuz su eklemelisiniz. 10 dakika boyunca kaynattıktan sonra 5 dakika kadar demlemeye bırakın. Sizler de bu karışımı süzerek günde 3 defa tüketmelisiniz.

Ahududu Çayı

Ahududu çayını sizlerde üç şekilde hazırlamanız mümkün olacaktır.

1. Kür Tarifi

 • 1 çay kaşığı yeşil çay
 • 1 çay kaşığı ahududu reçeli
 • 2 su bardağı su

Bir fincan taze sıkılmış yeşil ya da siyah çay içerisine ahududu reçelinden bir çay kaşığı kadar eklemeniz gerekmektedir. Sizler de ahududuyu istiyorsanız rendeleyede bilirsiniz. Kaynatmanıza gerek yok ılık bir şekilde sizler de içmelisiniz. Bu çaydan sonra uzanmanız daha iyi olacaktır. 

2. Kür Tarifi

 • 1 çay kaşığı siyah çay
 • 2 yemek kaşığı ahududu
 • 500 gram su

Porselen demlik içerisine sizler de 2 yemek kaşığı kadar kurutulmuş ahududu koymalısınız. Üzerine yarım litre kadar su koymadan önce 1 çay kaşığı kadar siyah çay eklemesi yapmalısınız. Kaynar suyu ekledikten sonra 20 dakika boyunca demlenmesini bekleyin. Tadı biraz acı olacağı için sizlerde bu karışıma organik bal ekleyip içmeniz son derece faydalı olacaktır. 

3. Kür Tarifi

 • 2 yemek kaşığı ahududu
 • 2 yemek kaşığı ahududu yaprakları
 • 1.5 su bardağı su
 • bir çay kaşığı bal

Sizlerde ahududu bitkilerinden kullanmanız gerekmektedir. Bunun için 1-2 yemek kaşığı kurutulmuş yapraktan almanız gerekmektedir. 2 yemek kaşığı kadar bir çaydanlığın içerisine koyun. Üzerine de 2 yemek kaşığı kadar ahududu yapraklarını eklemelisiniz. Üzerine 1.5 su bardağı kadar kaynar su dökmeniz gerekmektedir. Demelnemesi için 15 dakika bekleyin. Şeker eklemek yerine sizler de içerisine her zaman için bal ya da reçel eklemesi yapabilirsiniz. 

Ihlamur Çayı

Porselen bir çaydanlık içerisine sizler de 5 yemek kaşığı kadar ıhlamur çiçeklerinden dökün. İçerisine çeyrek limon atarsanız C vitaminini de almış olursunuz. Üzerine yarım litre klorsuz su eklemesi yapmalısınız. 10 dakika boyunca demlenmesini bekleyin. Bunu tatlandırmak için şeker ya da başka tatlandırıcılar koymayın. Sizler de organik bal koymanız gerekmektedir. Bu çayı sizler de günde üç defa içmelisiniz.

Masaj

Gribal enfeksiyon daha sıklıkla soğuk ile birlikte insanları saran çok tehlikeli bir hastalık olmaktadır. Siz ya da bir yakınınız gribal enfeksiyona yakalandığı zaman bol C vitamini tüketerek bu hastalığın üstesinden gelebilirsiniz. Ayaklarımız ve de topuklarımızın her zaman için insan vücudunda ayrı bir yeri olmaktadır. Sürülmekte olan herhangi bir C vitamini de emilimi hızla vücudumuza yayılacak türden olacaktır. Bu nedenle de sizler gribal enfeksiyon yaşadığınız zamanlarda ayaklarınıza yarım limon ile masaj yapınız. 10 dakika boyunca yapacak olduğunuz masaj C vitaminini hızla vücudunuzun emmesi demek anlamına gelmektedir.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle