Kireçlenmeye İyi Gelen Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Halk arasında kireçlenme denilen hastalık eklemlerde meydana gelmekte olup, iki kemiğin birbirine sürtmesini engelleyecek olan kıkırdağın zamanla yıpranması neticesinde eklemlerin görevini yapmayıp iki kemiğin birbirine sürmesi sonucunda meydana gelen ağrılı ve kronik bir hastalık olmaktadır.

 Kireçlenmeye İyi Gelen Kürler

Kireçlenme dejeneratif olan kronik bir eklem hastalığı olarak bilinmektedir. Eklem hastalıkları arasında en sıklıkla görüşmekte olan bazen yaşın etkisi bazen de kişilerin çok kilolu olması nedeniyle var olan bir hastalık olmaktadır. Parmaklardaki gibi küçük eklemleri de etkisi altına alacaktır. Normal eklemler üzerinde kıkırdaklar bulunmaktadır. Bu kıkırdaklar kemiğin ucunu kaplamaktadır. Kıkırdak eklem hareketi için kaygan bir yüzeyin oluşmasını sağlayacak ve kemiklerin arasında bir yastık görevi görerek onların birbirine sürtünmesini engelleyecektir. Zaman içerisinde ise bu kıkırdak görevini yapmamaya başlar bunun sonucunda yırtılma ya da aşınma meydana gelmesi de söz konusu olacaktır. Semptomları arasında en sıklıkla kişilerde ağrı meydana gelmektedir. Daha sonraları sabah kişilerin uyandığı zamanlarda sertlik meydana gelir. Bunun yanı sıra hareket kabiliyetinde azalma ve her zaman için kişilerde eklemlerini hareket ettirdikleri zamanlarda gıcırdama sesleri meydana gelmektedir.

Kireçlenme İçin Bitkisel Kürler

 

Bitkisel Kür

Kıkırdağın aşınması sonucunda kronik olarak kişilerde ağrının meydana gelmekte olduğu ve kemiklerin birbirine sürtmesi sonucunda bölgede kemik büyümesi ya da kemik çıkıntısı veya iltihaplanmanın görülecek olduğunu da unutmamak gerekmektedir. Bunun sonucunda kişilerin serbest bir şekilde hareket etmesine de izin verilmeyecektir. Kişinin kısıtlanan hareket kabiliyetinin yanında bir de kişilerde ağrı ve sertlik hissi meydana gelecektir. Bu hastalıktan müzdarip olanlar için bölge içerisinde bulunan iltihabı azaltmak için ve ağrının da azalmasında yardımcı olmak için sizler de bitkisel çayı ddenemeniz gerekmektedir.

Malzemeler

 • 1 yemek kaşığı kekik;
 • 1 yemek kaşığı biberiye;
 • 1 yemek kaşığı nane;
 • 1 yemek kaşığı adaçayı;
 • 1 litre klorsuz s.

Hazırlanışı

1 litre suyu kaynatmalısınız. İçerisine sırası bütün besinleri kekik, biberiye, nane ve adaçayını koymalısınız. Bunların hepsinden bir yemek kaşığı koyduğunuza dikkat edin. Kayntamakta olduğunuz klorsuz suyun içerisine genellikle taze otlar kullanmanız tavsiye edilmektedir. Kaynar suyu 5 dakika boyunca orta ateşte kaynatmaya devam edin. Kapağı kapalı bir şekilde 15 dakika boyunca beklemelisiniz. Bu karışımı serin bir yerde ya da buz dolabında sizler de saklamanız mümkün olacaktır.

Uygulama

Bu karışımı sizler de her 8 saatte bir 100 gram olacak şekilde içmeniz tavsiye edilmektedir. Tadından memnun olmayan kişiler içerisine çok az miktar tatlandırması için bal eklemesi yapabilir. 3 hafta boyunca içmeniz gerekmektedir. Bal kullanmak istemeyenler meyan kökü şurubunu da ekleyebilir.

Not: Kemiklerin faydalanması için sizlerin de bol miktarda kalsiyum emmek için D vitaminler tüketmeniz gerekmektedir. Bu vitamini de en çok güneş ışınlarında alabilecek olduğunuzu da unutmamanız gerekmektedir. Eğer ki kireçlenme hastası olan bir kişiyseniz ve fazla kilolarınız varsa bir an önce bu fazla kilolarınızdan kurtulmanız gerekmektedir.

Eklemlerinizi korumak için egzersizleri yaparak esnekliği kazandırmanız da söz konusu olacaktır. Bu nedenle de eklem hareketlerini aksatmadan yapmanız gerekmektedir.

Çınar Yaprağı Kürü

Bu kür sayesinde birçok kişi kireçlenme ağrılarından kurtulduğunu belirtmektedir. Sizler de bu kürü yapacaksanız o zaman doğru bir kürü tercih etmeniz gerekmektedir. Onun içinde sizler İbrahim Saraçoğğlu tarafından söylenen geniş ve yırtıkları bol olan çınar yaprağını seçmeli, üzüm yaprağı gibi olan geniş çınar yaprağını tercih etmemelisiniz.

Malzemeler

 • 2 tane kurutulmuş ya da yeşil olan yırtıklı çınar yaprağı
 • 500 gram klorsuz içme suyu

Hazırlanışı

Yarım litre klorsuz suyu kaynatın. Bir yandan da yaprakları ufaltın. Su kaynadıktan spnra içerisine atın ve 10 dakika boyunca demlenmesi için durun. Ardından süzün ve bu suyu sizler de akşam yemeklerinden yarım saat kadar önce ve gece yatmadan önce de içmelisiniz. Her içim arasında mutlaka en az 3 saat olmasına da dikkat etmelisiniz. Bu kür 15 gün boyunca yapılmalıdır. Daha sonradan 3 gün ara verilmeli ve ondan sonraki 15 gün boyunca tekrar yapılmalıdır. Çınar kürünü yaparken sizler de her defasında taze olarak yapın. İçerisine herhangi bir katkı maddesi kullanmayın.

Yan Etkileri

Bu kürü böbrek, tansiyon, kalp ve ya karaciğer sorunu olan kişiler mutlaka bir hekime danışması ve kürü bundan sonra içmeye başlaması tavsiye edilmektedir.

Ahmet Maranki Bitkisel Kür

Kireçlenme tedavisi kronik bir hastalık olmaktadır. Ve zaman içerisinde kişilerin ilerlemesi sonucunda sakatlık riskinin bile olmasına neden olacak şekilde birçok rahatsızlık vermektedir. Yapılacak tedavi ise hastalığın ilerlemesini engellemek amacı ile ve hastalığın şikayetlerini ortadan kaldıracak tedavi yöntemi olacaktır. Bu konuda hiçbir yan etkisi olmayan ve hastalığın son derece olumlu yanıt vermekte olduğu bitkisel tedavi yöntemini söylemektedir. Hareketleriniz daha kolay yapmanızı da sağlayacaksınız.

Malzemeler

 • Yarım çay bardağı organik olan sızma zeytin yağı;
 • 1 yemek kaşığı çörek otu yağı;
 • bir tatlı kaşığı limon yağı;
 • 1 yemek kaşığı biberiye yağı;
 • Bir tatkı kaşığı kekik yağı.

Hazırlanışı

Bütün bu yağları cam bir kaseye koyun ve bir kaşık yardımı ile sizler de iyice karıştırın. En az 5 dakika boyunca karıştırmanız tavsiye edilmektedir. Kireçlenmenin olduğu bölgeye sizler de masaj yaparak sürün. Ovarak sürmeniz daha etkiili olacaktır. Arzu edenler daha sonradan üzerini streç film ile kaplayabilirsiniz. İki saat boyunca en az kalmalıdır. Arzu edenler o bölgeyi yıkamayabilir. Ama yıkayacaksanız da ılık su kullanmanız tavsiye edilmektedir.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle