Diz Kireçlenmesine İyi Gelen Bitkisel Tedavi Kürleri

Diz eklemlerinde ki kıkırdağın yaşın ilerlemesi ya da kişinin fazla kilolu olması nedeniyle aşınması sonucunda iki kemiğin birbirine değmesi neticesinde oluşan şiddetli ağrıyı bitkisel kürler sayesinde dindirmeniz mümkün olacaktır.

 Diz Kireçlenmesi İçin Bitkisel Kür Tarifleri

Bacaklarımız bütün ağırlığımızı taşımakta olan organlarımızdır. Diz kapağımızda yaşın ilerlemesi sonucunda ya da fazla kilolu olunması neticesinde eklemlerde bulunan kıkırdakların zamanla yıpranarak aşınması ya da yırtılması sonucunda iki kemik birbirine sürtmesi nedeniyle halk arasında kireçlenme denilen rahatsızlık oluşmaktadır. Bu rahatsızlık kişilerin ciddi oranda hareket kısıtlanmasına neden olacakken aynı zamanda da çok şiddetli olan ağrılarında gerçekleşmesine neden olacaktır. Günümüzde kireçlenme meydana geldiği zaman bunun herhangi bir tedavisi bulunmamaktadır. Sadece yapılan tedavi hastalığın ilerlemesini durdurmak için ve hastalığın şiddetli ağrısını dindirmek için yapılacak bir tedavi uygulanmaktadır. Sizler de yıllardır evde hazırlanarak uygulanmakta olan bitkisel tedavi yollarını deneyebilir. Ağrınızı azaltacağı gibi aynı zamanda da bu bitkisel kür tarfileri sayesinde diz kireçlenmesinin ilerlemesini de durdurmanız mümkün olacaktır.

Kabartma Tozu

Sizlerin de dizinizde şişme varsa her akşam olacak şekilde bu kür tarifini uygulamalısınız. Bir yemek kaşığı ılık suyun içerisine 2 yemek kaşığı kabartma tozunu merhem haline getirin. Bir yünden bezi sizler de nemlendirin ve bacağınıza önce yaptığınız kabartma tozundan olan merhemi dürün. Ardından nemlendirmiş olduğunuz bezi diz kapağınızı saracak şekilde düzgünce sarın. Sabaha kadar beklesin ve sabah çözün. Bu işlemi şişlik geçene kadar her akşam sizler de diz kapağınıza uygulamanız gerekmektedir.

Karahindiba

Bu kürü yaparken mutlaka sizlerin de mayıs ayında taze bir şekilde toplamış olduğunuz karahindiba çiçekleri ile yapmanız gerekmektedir. Beş tane karahindiba çiçeğinin tomurcuğunu alınız. Ilık suya atarak kaynatınız. Ardından süzün ve karahindiba çiçeklerini diz kapağınızın üzerine koyun. Üzerini streç bir film ile kaplayın. Bunu her akşam uygulayın ve sabah olduğu zaman çıkarın.

Çam İğneleri

Kireçlenme tedavisinde yapılmakta olan kürlerin içerisinde sıklıkla çam iğneleri kullanılmaktadır. Yatıştırıcı ve ağrı kesici özelliği olması ile bilinmektedir. Sizler de kendinize ağrınızı dindirmek için çam banyosu hazırlayabilirsiniz. 20 tane iğneli çam dallarını alın. Küdus enginarı olan bitkiyi alın ve küçük parçalara bölün. Bunları kaynatın ve banyo suyunuza ekleyin. İçerisine bir çay kaşığı kadar terebentin de eklemeniz gerekmektedir. Bu su ile dizlerinizi yıkayın.

Ayva Suyu

Ağrılarınız çok fazla olduğu zamanlarda sizler de sıkılmış ayva suyu ve arpa ununu kullanarak ağrılarınızın dinmesi konusunda yardımcı olabilirsiniz. Her ikisinden de bir yemek kaşığı kadar alın ve bir kabın içerisinde karıştırın. Elde edilen hamur kıvamında olan bu karışımı ağrımakta olan dizlerinize uygulamalısınız. Üzerini sizlerde bir bez ile sarmalısınız. Bütün bir gece beklesin ve daha sonra yıkayın. Bunu on gün boyunca uygulamalı ardından beş gün mola vermelisiniz.

Bal ve Sirke

Eklem ağrıları akut ise o zaman sizler de 3 yemek kaşığı organik bal ile aynı oranda elma sirkesini karıştırmalısınız. Sirke her zaman iç balın daha hızlı bir şekilde dokulara ulaşmasını sağlayacaktır. 7 gece boyunca bu karışımı yapın ve ağrımakta olan diz ekleminize sürüp üzerini streç film ile kapatın.

Isırgan Otu

Isırgan otu kronik olan ağrılarınızı dindirme konusunda son derece başarılı olmaktadır. Sizler de bu kürü yaparken mutlaka taze ısırgan otları kullanmanız faydalı olacaktır. Isırgan otunu haşlayın ve püre haline getirin. Dizlerinizin üzerine koyun ve üzerini bir bandaj ile sarın. Bütün bir gece bekletin ve sabah olduğunda ılık su ile yıkayın.

Ahmet Maranki Diz Kireçlenme Kürü

Yarım çay bardağı sızma ve organk olan zeytin yağı içerisine bir yemek kaşığı taze çörek otu yağı eklenir. Karıştırıldıktan sonra bir yemek kaşığı kadar da limon yağı eklemeniz gerekmektedir. Üzerine iki tatlı kaşığı biberiye yağı da eklendikten sonra bunların hepsini karıştırın. Kireçlenmenizin olduğu bölgeye sürerken bir yandan da masaj yapın. Üzerini bir streç film ile kaplayın ve birkaç saat sonra açarak bulunduğu bölgeyi ılık su ile durulayın.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle