Kireçlenmeye İyi Gelen Bitkisel Çözümler ve Tarifleri Nelerdir?

Eklemlerin en sıklıkla görülen kronik bir hastalık olmaktadır. Kemiklerin birbirine sürtünmesini engellemekte olan kıkırdağın zaman içerisinde aşınması sonucunda kemiklerin birbirine değmesi sonucunda meydana gelecek kronik bir hastalık olmaktadır.

 Kireçlenmeye İyi Gelen Bitkisel Tedaviler 

Yer yüzünde milyonlarca insanı etkilemekte olan bir hastalık olmaktadır. Daha sıklıkla 50li yaşların üzerinde olan kadınlarda görülmektedir. Fakat kilolu olan kişilerin diz ve kalça eklemlerinde de olmaktadır. Ayrıca eklemlerin bir darbe alması sonucunda da görülmektedir. Bu hastalık başladığı zamanlarda tedavisi olmayan bir hastalık olduğu gibi kronik bir hastalıktır. Bu sebeple de teşhis konulduğu zamanlarda sadece ağrının dinmesi için ve hastalığın ilerlememesi için yapılacak bir tedavi yöntemi olmaktadır. Kemiklerin başında olan kıkırdakların zaman içerisinde aşınması sonucunda şiddetli bir ağrının oluşmasına neden olacaktır. Eklemlerde hareket kabiliyetinin azalmasına ve kişilerde eklemlerde şişme ve deforme olmasına neden olacaktır.

Belirtileri arasında sıklıkla eklem üzerinde kişinin ağrı yaşaması mümkün olmaktadır. Kişilerin eklemlerine basınç uygulandığı zamanlarda eklemlerde hassaslık olacaktır. Belirtileri arasında sabah uyandığı zamanlarda kişilerde sertlik olacaktır. Esneklik kaybı olması da kişilerin belirtileri arasında olmaktadır.

Bitkisel Kür Tedavisi

Kür 1:

Herhangi bir yan etkisi olmayan ve kullanan kişilerin hem ağrısına çok iyi gelmesi nedeniyle hem de kıkırdağın aşınmasını engelleyecek bu tarifi kireçlenme teşhisi konulan herkes içebilir.

Malzemeler

 • 1 yemek kaşığı Marigold çiçekleri;
 • 1 yemek kaşığı Ardıç meyveleri;
 • 1 tutam Püskül kabuğu;
 • 1 yemek kaşığı Elderberry çiçekleri;
 • 1.5 yemek kaşığı Isırgan otu;
 • 1 yemek kaşığı At kuyruu,
 • 1 tutam Söğüt kabuğu;
 • 1 yemek kaşığı Huş ağacı yaprakları.
 • 1 litre klorsuz su

Hazırlanışı

Bir kaynatma kabının içerisine su eklenir. Suyun klorsuz içme suyu olmasına çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Kaynadığı zaman içerisine bütün malzemeler dökülür. 10 dakika boyunca kaynatılması gerekmektedir. Malzemeler ile birlikte kaynadıktan sonra daha sonrasında 5 dakika boyunca dinlenmesi beklenir. Öğlen ve akşam yemeklerinden sonra içilmnesi uygun olacaktır. Bu bitkisel kür sayesinde hem ağrılarınız dinecek hem de kireçlenmenin ilerlemesi de duracaktır. Bu karışımı senede iki defa 30 gün boyunca günde iki kere içilmesi gerekmektedir.

Kür 2:

Günde iki defa içmeniz gerekmektedir. Her içim arasında 8 ila 10 saat olması çok önemlidir. Kireçlenme rahatsızlığı çekmekte olan kişilerin günde iki defa içmesi gerekmektedir.

Malzemeler

 • 2 yemek kaşığı kavak tomurcukları;
 • 2 yemek kaşığı huş ağacı tomurcukları;
 • Bir tutam elecampane kökü;
 • 30 gram ısırgan otu yaprağı,
 • 1 yemek kaşığı ıhlamur çiçekleri,
 • 2 yemek kaşığı kuru nane,
 • 1 yemek kaşığı papatya çiçekleri,
 • 2 yemek kaşığı dereotu meyveleri.
 • 1 Litre Klorsuz Su

Hazırlanışı

Bir kabın içerisine bütün malzemeleri katarakt karıştırın. Üzerine 1 litre kaynamış suyu dökerek bütün malzemeler içerisindeyken yaklaşık olarak 10 dakika boyunca kısık ateşte kaynatınız. Ardından ocağın altını kapatın. Kabın ağzı kapalı bir şekilde ılıyana kadar bekletin ve bu şekilde de demlenmesini beklemelisiniz. Bu karışımı sizler de 15 gün boyunca günde iki defa genellikle öğle saatlerinde ve akşam saatlerinde içmeniz gerekmektedir. Bu karışımın ilk haftasından itibaren ağrılarınızda dinmenin görmekte olduğunuzu da fark edeceksiniz.

Kür 3:

Ömer Çoşkun’a göre kireçlenme tedavisi yaşamakta olan bir kişinin de bu hastalığın tedavisi için çınar yapraklarını da kullanması gerekmektedir. Özellikle dizlerinden dolayı merdicen çıkamayan ağrı çeken kişilerin şiddetli ağrı çekmekte olan kişilerin hayatı içerisinde bu kür ile sağlıklı bir şekilde yaşamaları mümkün olacaktır. Kür her zaman için 30 gün boyunca devam edilmelidir. Ardından 15 gün boyunca ara verilmelidir. Ve tekrar 30 gün boyunca devam edilmesi gerekmektedir.

Malzemeler

 • 2 tane kurutulmuş çınar yaprağı
 • 200 gram klorsuz su

Hazırlanışı

2 tane orta boy kurutulmuş çınar yaprağını soğuk suda yıkadıktan sonra küçük küçük parçalara ayrılması gerekmektedir. Daha sonradan sizler de bir su bardağı klorsuz kaynamakta olan suyun içerisine ekleyin. Toplamda 1 dakika boyunca kaynatmanız gerekmektedir. Bunu bir dakika boyunca kaynattıktan sonra sizler de sıcakken bu karışımı süzmelisiniz. Ilımasını beklemelisiniz. İlk olarak akşam yemeğinden önce ve daha sonradan da gece uyumadan önce de sizler bu karışımı içmeniz gerekmektedir. Fakat her iki içim arasında sizler de en az 3 saat ara olması gerekmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken çınar yaprağının her türlüsünü kullanamayacak olduğunuzdur. Anatollıs türü çınar yaprağı kullanmanız gerekmektedir. Yaprakları derin yırtıklı olanları kullanmanız kireçlenme hastalığında son derece faydalıdır. Diğer çınar ağaçları asla kireçlenme tedavisinde faydalı olmamaktadır.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle