İbrahim Saraçoğlu’ndan Kireçlenme İçin Bitkisel Kür Tarifleri

Kireçlenme yavaş gelişmekte olan ciddi bir hastalık olmaktadır. Yaşın ilerlemesi ile görüleceği gibi aynı zamanda da kilolu olan kişilerde de görülmektedir. Eklemlerde ki kıkırdakların aşınması sonucunda meydana gelmektedir.

 İbrahim Saraçoğlu’ndan Kireçlenme İçin Bitkisel Kür Tarifi

 Kireçlenme eklemlerin yaşlanması sonucunda, eklemlerin aldığı darbe ya da kişinin obezite olması sonucunda meydana gelecek bir hastalık olmaktadır. Kireçlenmenin belirtileri arasında şiddetli bir ağrı ve eklemlerde sertlik söz konucu olacaktır. El eklemlerinde, bilek, boyun, diz, sırt ve kalça eklemlerinde meydana gelmektedir. Kireçlenme bir eklem hastalığı olmaktadır. Bu hastalık vücudun diğer organlarını asla etkilememektedir. Eklem ağrısı çok ciddi olmaktadır. Sıklıkla günün ilerleyen saatlerinde kişiler daha kötü olmaktadır. Etkilenmekte olan eklemlerde şişme ve sıcaklık görüleceği gibi hareket ettirildiği zamanlarda da gıcırdama da söz konusu olacaktır. Eklemlerde oluşan ağrı ve sertliğin her zaman için hareketsiz kaldıktan sonr da ortaya çıkması söz konusu olacaktır. İlerlemekte olan kireçlenme hastalığı kemikler arasında sürtünmenin oluşmasına neden olacaktır. Dinlenme sırasında da kişilerde ağrı görülecektir. Ve kişinin sınırlı bir şekilde hareket etmesine de neden olur. Hastalığın belirtileri her zaman iin kişiden kişiye göre değişim göstermektedir. 

Bacaklarda görülmekte olan kireçlenmenin en büyük nedenleri arasında şişmanlık gösterilmektedir. Yaralanma da büyük oranda etkilemektedir. Bazı kişilerde boyunda ve belinde olması durumunda ağrının oluşmasına neden olacaktır. Hissizlik oluşacağı gibi vücudun bazı bölgelerinde de kireçlenmeden kaynaklı olarak karıncalanma da görülmektedir.

Kireçlenme eğer ki küçük parmaklarda görülmekteyse o zaman sert eklemlerin büyümelerine de neden olacaktır. Kireçlenme yaşamakta olan kişilerin parmak orta kısımlarında düğümlenmelerde meydana gelmesi söz konusu olacaktır. Bunlar eklemleri sınırlandıracak hareket kısıtlanmasına yol açacaktır. Sıklıkla da 50 yaş üzerinde kadınlarda görülmesi ile de bilinmektedir.

Tanı

Günümüzde kireçlenme hastaları ilk olarak doktora giderek şikayetlerini söyledikleri zaman onlardan kan testi istemek yerine bir takım röntgen ya da MR istemesi söz konusu olacaktır. Bunlar sayesinde aşınmakta olan kıkırdağın hangi evre içerisinde olacağı ve aynı zamanda da kişinin yumuşak dokularınında ne kadar zaman gördüğü anlaşılması söz konusu olacaktır. Özellikle de röntgen filminin çekilmesi bir kıkırdağın kaybını ve eklemlerde oluşan boşluğun belirlenmesinde son derece önemli olmaktadır. Bunlar sayesinde de doktor tarafından bir tedavi uygulanacaktır.

Vücudumuz üzerinde bulunan bütün eklemlerde kireçlenme görülme riskinin olduğunu biliyor olmalısınız. Yaşın ilerlemesi ve kişinin fazla kilolu olması bunların gerçek olmasında son derece etkili olmaktadır. Yaşla birlikte kıkırdağın sıvısı zamanla azalacaktır. bunun sonucunda da kireçlenme görülmesi söz konusu olacaktır.

Kireçlenme için bilinecek bir kan testi bulunmamaktadır. Yapılmakta olan kan testleri kişinin başka bir hastalığının olup olmadığı ile karşılaştırılması için yapılmaktadır. Kıkırdak kaybının oluşması durumunda röntgen testi sonucunda anlaşılacağı gibi bölgede bulunan yumuşak doku için de MR istenebilir.

Boyun kireçlenmesinin belirtileri arasında boyun sertliği ve ağrı çok sıklıkla görülmektedir. Bu ağrı omuzlarda ve de kollarda da görüleceği gibi kişierde baş ağrısınında görülmesi mümkün olacaktır. Kafasını tam olarak döndüremeyecek ve bükemeyecektir. Başını hareket ettirdiği zamanlarda gıcırdama sesi gelecektir.

İbrahim Saraçoğlu Kireçlenme Kür Tarifi

Çınar Yaprağı Kür Tarifi

Sizler de İbrahim Saraçoğlu tarafından yapılmakta olan bu kür için her zaman için dikkat etmeniz gereken doğru yaprağı kullanmanız her zaman için önemli olacaktır. Bunun için yaprakları açık olan bir eli arındırmakta olan çınar yaprağını kullanmanız gerekmektedir. İki tane büyük olan çınar yaprağını alacaksınız. Bu çıkar yaprakları yazın güneş ışığında yıkandıktan sonra kurutulmuş olacağı gibi aynı zamanda da yeşil olan yaş yaprağı da kullanmanız gerekmektedir. Çınar yaprağını soğuk suda güzel bir şekilde yıkamalısınız.

Çınar yaprağını küçük küçük parçalara ayırmanız gerekmektedir. Bir su bardağı kadar klorsuz kaynamış olan suyun içerisine sizler de ilave edin. Kısık ateşte bir dakika boyunca daha kaynatın. Ardından 5 dakika boyunca demlenmesi için bırakın. Demlendikten sonra süzmelisiniz. Ve ılıdığı zaman sizler de ilk olarak akşam yemeğinden önce ve bu kürü gece yatmadan hemen önce içmeniz gerekmektedir.

Burada dikkat etmeniz gereken her iki içim arasında da en az üç saatin olmasına çok dikkat etmelisiniz.

Kireçlenme için çınar kürüne toplamda 30 gün boyunca ara vermeden her akşam ve gece günde iki defa olmak üzere içmelisiniz. Sizler de bu kürü her yapacağınız zaman taze olarak demlemelisiniz. Unutmayın ki hazırlayacak olduğunuz kür taridinde Geniş yırtıkları olan çınar yaprağını kullanmanız son derece önemli olacaktır.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (4 votes, average: 2,75 out of 5)
Loading...
Yorum ekle