Kireçlenmeye İyi Gelen Bitkisel Kür Tarifleri Nelerdir?

Kireçlenme iki kemiğin birbirine sürtmesini engellemek için kemik başlarında bulunan kıkırdağın zaman içerisinde aşınması sonucunda kemiklerin birbirine sürtmesi sonucunda meydana gelen bir hastalık olmaktadır.

 Kireçlenmeye İyi Gelen Bitki Kürleri 

Kireçlenme kemiklerin arasında bulunmakta olan kıkırdakların zamanla ya da kişinin çok kilolu olması sonucunda aşınması durumunda iki kemiğin birbirine sürtünmesi sonucunda meydana gelecek olan hem ağrılı hem de iltihaplı bir durum olmaktadır. Eklemlerin deforme olmaya başladığı zamanlarda ise görünümü değişmeye başlayacaktır. Sürtünme sırasında oradan küçük parçacıklar kopacaktır. Bunlarda ciddi bir ağrının oluşmasına neden olur. Bütün eklemlerde görülmektedir. Daha çok ellili yaşlardan sonraki kadınlarda görülmektedir. Ayrıca çok fazla kilosu olan kişilerde de sıklıkla görülmektedir. Kişinin kireçlenme yaşamak istemiyorsa kilo vermesi hastalığın ilerlemesini her zaman için durduracaktır. Kilolu olan kişilerde daha çok ayak, diz, kalça kireçlenmesi görülmektedir. Kireçlenme yaşamakta olan bir kişinin iç organlarını etkilemeyecek sadece kemiklerini ciddi oranda etkileyecektir. Sizler de kireçlenmeye ve damar için iyi gelecek olan evinizde bir takım bitkisel ilaçları deneyebilir ve bunlar sayesinde ağrınızı dindirme konusunda da fayda sağlamış olabilirsiniz.

Kemiklerin her zaman için kalsiyumu daha hızlı bir şekilde emebilmesi için D vitaminine ihtiyaçları bulunmaktadır. Bu viamin cildin güneş ışınlarına maruz kalması sırasında alınacaktır. Yediklerinizde ve de içtiklerinizde yeteri miktarda D vitamini bulunmayacak olduğunu unutmamalısınız. Bu nedenle de özellikle yaz aylayında sizlerin de bol bol güneşlenmeniz D vitaminini almanız alnamına gelmektedir. Kalsiyum her zaman için kemiklere çok faydalı olması ile bilinmektedir. Her zaman için kemikleri güçlendiecek ve onları dirençli olmasını da sağlayacaktır. Fazla kilolu olan kişilerin kilolarından kurtulması gerekmektedir. Aşırı yük olduğu zamanlarda kireçlenme daha da artacaktır.

Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı kekik;
  • 1 yemek kaşığı biberiye;
  • 1 yemek kaşığı nane;
  • 1 yemek kaşığı adaçayı;
  • 1 litre klorsuz su.

Hazırlanışı ve İçilişi

Klorsuz olan 1 litre suyu kaynatanız gerekmektedir. İçerisine sırası ile bütün otları tek tek atmalısınız. Bu otların daha çok kurutulmuş olanlarını kullanmanız tavsiye edilmektedir. Ama sizlerin elinizde kuru olanları varsa onları da kullanabilecek olduğunuzu unutmamalısınız. Kaynar suyun içerisinde yaklaşık olarak 5 dakika boyunca orta ateş içerisinde ağzı kapalı bir şekilde bu karışımı pişirin. Daha sonradan ocağın altını kapatın ve 15 dakika boyunca demlenmesi için ağzı kapalı bir şekilde bekletin. Bu karışımı sizler de her sekiz saatte bir olmak üzere 100 gram tüketmeniz gerekmektedir. Eğer ki tadından şikayet ediyorsanız o halde sizler de içerisine bir miktar bal ilave edebileceğiniz gibi pancar ya da meyan kökü şurubu da eklemeniz mümkün olacaktır. Her 3 hafta boyunca içmelisiniz. daha sonradan 1 hafta boyunca ara vermelisiniz. Kalan karışımı bozdolabında saklamanız mümkün olacaktır.

Çınar Yaprağı Kürü

Malzemeler

  • 2 tane büyük yırtıklı çınar yaprağı
  • 500 gram klorsuz su

Hazırlanışı

Kullanacak olduğunuz çınar yapraklarının üzüm yaprağı gibi büyük olmamasına, her zaman için parmaklı olan yırtık çınar yapraklarını kullanmanız bu kür için gerekli olmaktadır. Sizler de ister kuru isterseniz yaş olan çınar ağacını kullanabilirsiniz. Yaprakları soğuk suyun içerisinde güzel bir şekilde yıkamalısınız. Ardından küçük parçalar haline getirin.

Ocağın üzerine 500 gram klorsuz suyu kaynatın. Kaynadıktan sonra içerisine küçük parçalar haline getirmiş olduğunuz yaprakları atın ve 3 dakika boyunca kaynamasını bekleyin. Daha sonradan altını kapatın. Ve demlenmesi için 15 dakika boyunca bekleyin.

Bu karışımı sizler de her akşam yemeğinden yarım saat önce ve gece yatmadan önce 30 gün boyunca tekrarlamalısınız. Unutmamanız gereken her içim arasında da en az 3 saat fark olması gerekmektedir. Sizler de yapacağınız bu karışım sayesinde hem kireçlenmenin ilerlemesini hem de kireçlenme ağrılarınında dinmesinde yardımcı olacağını unutmamalısınız. İçerisine bal ya da herhangi bir tatlandırıcı atmadan tüketmeniz gerekmektedir.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle