Gözde Kireçlenme Nedenleri ve Belirtileri Nelerdir?

Romatoid artrit eklem çevresinde oluşan ağrı ve şişme olarak bilinmektedir. Fakat bağışıklık sistemi akciğer hastalıkları ya da göz problemlerine de yok açması ile bilinmektedir.

 Gözde Kireçlenme

Gözde Kireçlenme

Çoğu insana göre eklem iltihapları düşünürken araştırmaların birçığu beklenmedik şekillerde beklenmedik insan vücudu içerisinde hasar olacağı meydana gelmektedir. Bunlardan bir tanesi de gözler olmaktadır. Artrit olduğu zamanlarda kişilerde bağ dokusunun bileseni olan ana kolajeni etkilemektedir. Herhangi bir enflamatuvar durum karısında gözün beyaz kısmını ve kens kapağını da etkileyebilmektedir. Gözlerimiz çeşitli nedenlerden ötürü bir takım kişilerin kullanmakta olduğu ilaç tüketimleri de etki ederek göz yaşı üretmekte olan bezlerin hasar alaması dahil olmaktadır. Sağlıklı bir kişinin gözyaşı normal olmaktadır. Gözleri çevrelemekte olan bir film bulunmaktadır. Bu film sadece gözleri yumuşatmakla da bulunmayacak ve aynı zamanda da gözlerin içerisine yabancı bir parça girmesini de koruyacak v ekişilerin iyi bir şekilde görmesini de sağlayacaktır. 

Kuruluğun oluşması neden olduğu zamanlarda belki de sizler gözlerinizde bir şeyler hissetmeye de başlamanız mümkün olacaktır. Görüşlerde bulanıklığın olmasıda söz konusu olacaktır. Sonuç olarak bu durum ile karşı karşıya kalan bir hastanın korneasında skar oluşmasına da neden olacaktı. Ne zaman fark edeceğiniz ise belli olmayacaktır. Bu kuruluk belki de sizlerin gözlerinizde bir şeyler hissetmeniz hissinde ve görüş bulanıklığının oluşmasına neden olacaktır. Bu durum sonuç olaran neden arasında bir enfeksiyona ve korneada skar oluşmalarına da neden olacaktır.

Kimleri Etkiler

Yapılan birçok araştırma gösteriyor ki bu hastalığa kadınlar daha sıklıkla yakalanmaktadır. Kuru gözler artritinizin aldığınız ilaçlarla iltihaplanmayı azaltacak olan bir ilaç olmaktadır. Fakat bunun yan etkisi olarak kuru gözlerinizin olmasına sebep olabilir. Bunun sonucunda da sizler Suni göz yaşı kullanarak bağışıklık bastırıcı bir göz damlasına ihtiyaç duyacağınız zamanlarda gözleri nemli tutmak istemeniz söz konusu olacaktır. Göz yaşları kanal tapaları ise başka bir seçenerek olarak kişilere sunulmaktadır. Bu sayede yapay gözyaşları ilaçlardan kaynaklanan kuruluğu da engelleneyece ve yanı zamanda da dengeleyecektir.

Sklera iltihaplanması sonucunda veya gözün beyaz kısmı da göz duvarının yani sklera veya korneada ince olmasına da neden olmaktadır. Bu durum kötü öürük küçük travma göz küresinin açık kalmasına da neden olabileceği unutulmamalısınız.

Üveit gözün vasküler tabakasında olan uveanın iltihaplanması sonucunda retina ile sklera arasına sıkışması sonucunda meydana gelecektir. Bu rahatsızlık yaşandığı zamanlarda bulanık görüş sıklıkla olmaktadır. Ağrı da kişilerin yaşamakta olduğu sorunlardan bir tanesidir. Işığa karşı duyarlılıkta olduğu da bilinmektedir. Bu hastalık kişilerde görme kaybına neden olmaktadır. Hastalığı her zaman için kontrol altında tutmanız bu hastalığı en aza indirmanizi sağlayacaktır. Sizler de belirtilerini fark ettiğiniz zamanlarda bir göz damlası kullanabilirsiniz. Göz damlaları genellikle hastalıklarda birincil basamak olarak tedavisi görülmektedir. Bu göz damları yeteri kadar damla eğer ki yeterli olmadığı zamanlarda doktor tarafından başka ilaçlar reçete edilmektedir. 

Glakom: bu rahatsızlık görme kaybına neden olabilecek optik sinir hasarlarının oluşmasına neden olacak göz hastalığı olarak bilinmektedir. Sıklıkla gözün içerisinde ki yüksek basınç nedeniyle olmaktadır. Gözlerin şişirilmiş olduğu durumlarda anlaşılacağı bilinmektedir. Sıklıkla göz ağrısına neden olacağı gibi bulanık görülen ve baş noktaları olan görüşler meydana gelecektir. Göz etrafında ışıklar etrafında gökkulağı renkleri görülmektedir.

Katarakt: Gözlerde bulunan kemikler iltihaplanması sonucunda bu iltihaplanma olması sonucunda berrabk olması durumunda merceklerde oluşmasına neden olacaktır. Kişilerin bulutlu veya bulanık bir görüntüsünün olması söz konusu olacak geceleri daha da zayıf bir görüş olmasına neden olacaktır. Gözlerin için iltihaplı artritli insanlarda genetik değişikliklerin de göz küresinde olması riski arttırmakta olduğu da bilinmektedir.

Kaynaklar


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle