Kireçlenme Tedavisinde Yumurta Kabuğu Zarının Faydaları

Eklemlerde bulunan kıkırdağın kişinin yaşlanması sonuunda ya da çok fazla kilolu olması sonucunda kıkırdağın aşınması sonucunda iki kemiğin birbirine değmesi sonucunda oluşan hastalık olmaktadır.

 Yumurta Kabuğu Zarının Kireçlenme Tedavisinde Faydaları

Günümüzde kireçlenme sıklıkla yaşı ilerlemiş olan kişilerde görülmektedir. Erkeklere oranla kadınlarda görülme oranının daha fazla olduğu bilinmektedir. Bu rahatsızlık dünya genelinde milyonlarca kişinin etkilendiği bir hastalık olmaktadır. Kemik uçlarında bulunan koruyucu bir kıkırdak bulunmaktadır. Bu kıkırdak kişinin kilo alması sonucunda ya da yıllar geçmesi sonucunda kıkırdağın aşınması sonucunda ortaya çıkmaktadır. Vücudun herhangi bir ekleminde zarar verebilmesi nedeniyle en sıklıkla el eklemleri, dizler ve kalçalarda olacağı gibi omurganında eklemlerinde görülmesi sıklıkla karşılaşılan bir durum olmaktadır. Kişilerin sağlıklı olabilmesi için aktif bir şekilde kilo vermesi çok önemlidir. Bu hastalığın seyrini değiştirmekte çok önemlidir. 

Eklemler her zaman için hareket halinde olduğu zamanlarda şiddetli bir şekilde ağrının olması sonucunda kişilere zarar verecektir. Sabah uyanıldığı zamanlarda kişilerin eklem bölgesinde sertlik meydana gelecektir. Eklemlerde esneklik kaybının olmasına neden olacaktır. Bu hareket ettirme kabiliyetinin azalmasına neden olacaktır. Kemik darbeleri hissedilecektir. Ekstra bir kemik ya da etkilenen derzlerin etrafında da oluşacağı bilinmektedir. 

Yumurta Kabuğu 

Organik olan tavuk yumurtası kabuğu içerisinde son derece kalsiyum bulunmaktadır. Ayrıca da içerisinde ki zar da son derece vitamin kaynağı olarak bilinmektedir. Bilim adamlarının uzun yıllar boyunca yaptıkları araştırmalar sonucunda yumurta kabuğunun kireçlenme hastaları için ve hamile kadınların vücudunda kalsiyum oranını arttırmak için son derece önemli bir rol oynaması ile bilinmektedir. Kalsiyum kemikler için çok önemliyken aynı zamanda da dişler içinde çok önemli olmaktadır. Yumurta kabuğu ve zarı son derece organik vitamin minerak kompleksi de içermektedir.

Yumurta kabuğunun zar bir kalsiyum kaynağı olarak her zaman için neredeyse rakipsiz olarak bilinmektedir. Tüm organların çalışması ve kemiklerin güçlenmesi için çocuklarda raşitzm olmaması ve kireçlenme hastalığına kişilerin yakalanmaması, kas spazmları geçirmemesi için mutlaka kalsiyum kaynaklarını eksiksiz olarak alması gerekmektedir.

Yumurta Kabuğu Zarından Nasıl Faydalanılır?

Kalsiyumlar kemiklerimiz ve dişlerimizin sağlıklı olması için içerisinde minerallere ve magnezyum ve çinko, bakır gibi maddelerin olmasına ihtiyaç duymaktadır. Kabuklu yumurta kullanma tekniği ise son derece basit olmaktadır. Sizler de yumurta kabuğunun zarını kullanarak vücudunuzun gerekli olan kalsiyum desteğini almanız önemli olacaktır. Bunun için her zaman sizler de organik olan yumurtaları denemenizde fayda olacaktır. Renginin sarı ya da beyaz olması fark etmeyecektir. Yumurtayı alıp ılık su ile sabunlayarak yıkamanız son derece önemli olacaktır. Daha sonradan ise temiz olan bir su ile durulamalısınız. Hafif kaynamış olan suyun içerisine atın ve beş dakika kadar bekletmelisiniz. Burada dikkat etmeniz gereken haşlanmış yumurtayı hiçbir uzman tavsiye etmemektedir. Yumurta kabuğu zarı her zaman için çiğ olması gerekmektedir. Yumurtayı soğuk suyun içerisine yerleştirin ve yumurtay ı iyice soğutmalısınız. Ardından sizler de yumurtaları çatlatarak içerisinde ki sarısını çıkarmalısınız.

Yumurtanın zarı ile birlikte olacak şekilde güneşte bir miktar kuruyuncaya kadar bekletmelisiniz. Kuruduktan sonra yumurta kabuklarını toz haline getirmeniz gerekmektedir.

İkinci yöntem ise her zaman için kireçlenme hastalığı yaşamakta olan kişilerin uygulayacak olduğu şirke ile ya da taze limon ile yapacak oldukları yöntem olmaktadır. 3 tane organik yumurta alınarak yıkanır. Ardından çiğ olarak kullanacak olduğumuz için içerisinde ki sarısı çıkarılır. Fakat yumurtanın zarının kalmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Güneşte kurutulur. Cam bir kavanoz içerisine sirke ya da 10 tane taze limonun suyu çıkartılarak cam kavanozun içerisine konulur. Güneşte bekletmiş olduğumuz yumurta kabukları alınarak ezilir ve toz haline getirilir. Ardından limon suyunun içerisine konulur. 3 hafta boyunca karanlık ve serin bir yerde ağzı kapalı olan kavanozu saklamanız gerekmektedir. Bu karışımı sizlerde yemeklerden önce 1 tatlı kaşığı kadar günde üç defa içmeniz gerekmektedir. 


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle