Kemik Erimesine Karşı Yumurta Kabuğu Kürü

Kemik erimesi daha çok 50 yaşından büyük olan kadınların sorunu olmaktadır. Kemiklerin dokusunu kaybetmesi sonucunda meydana gelen incelme sonucunda kolaylıkla kemiklerin kırılması söz konusu olacaktır.

Kemik Erimesine Karşı Yumurta Kabuğu

Yumurta kabuğu tam bir kalsiyum deposu olmaktadır. Sizler de kalsiyum eksikliğinden yakınıyorsanız o zaman organik olan tavuk yumurtası ile kendinize yapacağınız kür sayesinde son derece faydalı olacaktır. Bir tavuk fabrikasında yetişmiş olan yumurtanın her zaman için daha az değerli olacağını, ama organik olarak yetişen bir yumurtanın ise kalsiyum deposu olacağını unutmamak gerekmektedir. Organik yumurta alınır ve içi dökülmeden önce bol su ile yıkanması gerekmektedir. Bir fırça kullanarak yüzeyini temizleyin.

Daha sonradan içini dökün ve kabuğunu bir kenara bırakın. Bu şekilde ihtiyacınıza uygun olan kaç tane yumurta istiyorsanız yıkamanız gerekmektedir. Yumurtaları küçük parçalar haline getirin. Ardından güneşte kuruması için bekletin. Sizler de blender yardımı kullanarak un haline gelecek kadar ezmeniz gerekmektedir. Toz haline gelmesi gerekmektedir. Unutmayın ki toz haline getirecek olduğunuz yumurtanın asla kaynamış olmaması gerekmektedir. Halk arasında osteoporoz hastalığı için bu yumurta tozu kullanılmaktadır. Sizler de yumurtaya alerjiniz varsa bunu kullanmanızın sakıncalı olacağını unutmamalısınız. 

 Evinizde Kolayca Hazırlayacağınız Karışım

Sizlerde de osteoporoz tanısı konulduğu zaman evinizde kolaylıkla hazırlayacak olduğunuz kalsiyum bakımından ve vitamin bakımından son derece yoğu olan bu kürü kullanmanız tavsiye edilmektedir. Doğal tedavi yolları içerisinde son derece faydalı olacağını unutmamalısınız. Bu kürü yaparken organik tavuk yumurtası kullanmanız her zaman için daha sağlıklı olacaktır. Yapacağınız bu karışımda ki yumurtaları güzelce yıkamanız gerekmektedir.

Burada dikkat etmeniz gereken yumurtayı asla haşlamamalısınız. Haşladığınız zaman kalsiyum değeri yok olacaktır. 6 tane çiğ organik yumurta alınız 10 tane orta büyüklükte limona ihtiyacımız vardır. Bir cam kavanoz içerisine 10 tane limonu sıkmalısınız. Ardından çip yumurtaların sarısını ve beyaz kısmını ayırmalı ve sadece kabuğunu almalısınız.

Kabuğunu döverek toz haline getirmeniz gerekmektedir. Limon suyunun içerisine atın. Bu karışımı bir hafta boyunca buzdolabında bekletmeniz gerekmektedir. Sabah kahvaltısından sonra sizler de bir fincan tüketmeniz gerekmektedir.

 Yumurta Kabuğuyla Yapacağınız Kür

 Yumurta kabuğu kalsiyum değeri bakımından oldukça fazla mineraller içerdiği için sizler de çiğ ve organik yumurta kabuğu ile kalsiyum ihtiyacınızı fazlası ile karşılamış olacaksınız. Yumurta kabuğu birçok hastalığın tedavisi için kullanılmaktadır. Özellikle de yaşı ilerlemiş olan kişilerde oluşan kemik erimesi için son zamanlarda halk arasında tedavi olarak kullanılmaktadır. Bu kür içerisinde kullanacak olduğunuz yumurtaların beyaz ve organik olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Sizler de evinizde kemik erimesi tedavisi için kullanacak olduğunuz bir yöntemden bahsetmek istiyoruz. Yukarda vermiş olduğumuz tarifin biraz değişiği olacaktır. Bu tarif aynı zamanda yüksek tansiyon hastaları içinde iyi olacaktır. 10 tane çiğ yumurtayı iyice yıkamak gerekmektedir. 40 tane limon ve 10 diş sarımsak ihtiyacımız olan malzemelerdir.

Yıkamış olduğumuz yumurtayı kırıyor ve içini boşaltıyoruz. Daha sonradan kırdığımız yumurtalar kuruması için güneşe bırakıyoruz. Asla haşlanmış yumurta kullanmamanız gerekmektedir. Ardından cam bir kavanozun içerisine limonları tek tek sıkıyoruz. Çekirdeklerinin geçmemesine özen göstermelisiniz. Sarımsaklar soyulup ezilir ve limon suyunun içerisine atılır. Ardından güneşte kurumuş olan yumurtalar alınır ve toz haline getirilmek için blenderdan geçirilir. Toz olmasına dikkat etmelisiniz. Yumurta tozu da karışımın içerisine eklenir. Gazlı bez üzerine konulur ve kapağı kapatılır. Buzdolabı gibi serin bir yerde 1 hafta boyunca saklamanız gerekmektedir. 1 hafta sonunda kıvamı boza haline gelecektir. Her sabah kahvaltısından yarım saat sonra sizler de bir fincan tüketmeniz durumunda kemik erimesini engellemiş olacaksınız. Ayrıca içerisinde ki sarımsak sayesinde tansiyon hastalarına da çok iyi gelecektir.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle