Omuz Kireçlenmesine Bitkisel Çözümler

Omuz ekleminin kıkırdağının ve kıkırdağa bağlı olan kemiklerin zaman içerisinde aşınması neticesinde omuz eklemleri özelliğini kaybeder ve kireçlenme meydana gelir.

 Omuz Kireçlenmesine Bitkisel Çözümler 

Kronik olan ve tedavi edilmediği zamanlarda ilerleyecek bir hastalık olmaktadır. Zamanında tedavi edilmesi gerekmektedir. Kemik dokusunun deforme olması neticesinde kemik eklemleri ve çevresinde bulunan dokularda kıkırdak aşınması meydana gelir. Kıkırdakların aşınması sonucunda halk arasında kireçlenme denilen hastalık meydana gelmektedir. Bu da geri döndürülemez bir hastalığın olmasına neden olmaktadır. 60 yaşın üzerinde olan kişilerde daha sıklıkla görülme ihtimali vardır. Kıkırdağın aşınması neticesinde fonksiyonlarını yerine getiremeyecektir. Bu daha çok yaşlı ve kilolu insanlarda görülmektedir. Hastalığın belirtileri arasında omuzlarda var olan ağrı ve eklemler üzerinde ciddi bir yorgunluk meydana gelmektedir. Eklem sertliği meydana geleceği gibi aynı zamanda da uzun bir süre kişi hareketsiz kaldığı zamanlarda omuzlarını hareket ettirmede zorluk çekecektir. Omuzlarını hareket ettirdiği zaman kemiklerin birbirine sürtmesi sonucunda ses meydana gelecektir.

Lesitin

Lestin fosfolipid grubunda olan bir mikro element olmaktadır. İnsanların tüketmesi sonucunda tüm organların işleyişine faydası olmaktadır. Kalp, böbrek ve karaciğer gibi önemli organların üzerinde koruma sağlamaktadır. Hücre zarlarının tekrardan oluşmasında önemli bir rol oynamaktadır. Unutmayın ki hücre zarında ve kıkırdaklarda bir hasar oluşması sonucunda Lesitin son derece fayda sağlamaktadır. A, E, O, K vitaminleri içerisine fazlaca olduğundan kemiklere de faydası olmaktadır.

Ayrıca obezite oluşumununda önüne geçmesi ile bilinmektedir. Kireçlenmenin en büyün nedenlerinden bir tanesi olan fazla kilonun önüne geçmesi ile bilinmektedir.

Yumurta Kabuğu

Alternatif tıp bakımından her zaman için yumurta kabuğu birçok hastalıkların tedavisinde geleneksel tıpta kullanılmaktadır. Kaslara ve kemiklere kalsiyum oranı içerisinde fazla olması sebebi ile fayda sağlamaktadır. Bunlarda farklı olarak yumurta kabuğu çerisinde 27 tane farklı olan ve insanlara çok yararlı olan kıkırdakların zamanla aşınmasını engelleyecek mikro element bulunmaktadır. Floro, magnezyum, demir, kükürt ve çinko içerisinde bol miktarda bulunur. Eklemlerin deforme olması sonucunda oluşacak kireçlenme hastalığı tedavisinde de kullanılmaktadır. Yumurta kabuğunu eğer ki eklem tedavisinde kullanacaksanız haşlanmadan ve içini boşaltarak çiğ halde kullanmanız son derece önemli olmaktadır. Bu nedenle de birçok ilacın yapımında da kullanılmakta olan bu gıda ürününü sizler de kireçlenme tedavisinde toz haline getirip tüketerek kullanmanız mümkün olacaktır. 

Bal ve Hardal

Halk arasında kireçlenme tedavisinde kullanılmakta olan en yaygın halk tedavisi hardal, bal ve yağ tedavisi olmaktadır. bunun için bitkisel yağ kullanmanız gerekmektedir. organik bal ve kuru hardal ihtiyacımız olandır. Hepsinden bir çorba kaşığı alınır ve bir kabın içerisinde karıştırılır. Bu güzelce karıştırılması gerekmektedir. Daha sonradan kısık ateş içerisinde içerisinde pişirin. Bu yapmakta olduğunuz karışımı soğuduğu zaman ağrıyan omuz eklemine sürün. Üzerini bir tülbent ile üzerini örtün. İki saat boyunca bu şekilde kalsın. Ardından ılık suyla durulayın. Her akşam bu karışımı sizlerde uygulamalısınız. 

İyi Gelen Otlar

Bu karışımın yapabilmek için sizlerin de yapacağınız iki yemek kaşığı şerbetçi otu ve tatlı yonca çiçeği almanız gerekmektedir. Üzerine organik olarak 50 gram kadar tereyağı eklemeniz gerekmektedir. Bunu iyice birbirine karışacak şekilde karıştırın. Yapmış olduğunuz merhemi omuzunuza sürün. Üzerine bir bez kapatın ve iki saat kadar bekledikten sonra ılık suyla durulayın. Bu karışımı bir ay boyunca gün aşırı uygulamanız gerekmektedir.

1 tatlı kaşığı nane yaptakları bir kabın içerisine konulur. İçerisine üç yemek kaşığı karahindiba kökü eklenmesi gerekmektedir. İçerisine bir tutam maydanoz ya da iki yemek kaşığı maydanoz tohumu eklemesi yapmalısınız. Bunların hepsinin üzerine iki su bardağı klorsuz saf su ekleyin. Kaynatın ve ılıdığı zaman için. Daha çok bu karışımı sabah kahvaltısından hemen önce içmeniz sizlere son derece fayda sağlayacaktır.

Lahana yaprağının her zaman için ağrı kesici özelliği olduğu bilinmektedir. Bu nedenle de sizlerin yağrımakta olan bölgeye her zaman için geceleri kaynatmış olduğunuz lahana yaprağını koymanız gerekmektedir. Ardından bir bezle omzunuzu sarın. Ilık olmasına dikkat etmelisiniz. Bu sayede sizlerin de ağrılarınız azalacaktır.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle