Feridun Kunak’tan Kemik Erimesine İyi Gelen Kür Tarifleri

Kemik erimesi yaşın ilerlemesi ile birlikte görülen bir durum olmaktadır. Kemik erimesi sonucunda kemiklerde bir travma olması sonucunda kırıklar meydana gelecektir.

Kemik Erimesine İyi Gelen Kür Tarifi

 Daha çok yaşı ilerlemiş kadınlarda görülmekte olan kemiğin dokularında yoğunluğun azalması sonucunda kemik gücünü kaybetmektedir. Ve alacağı bir travma sonucunda ya da düşme sonucunda kemikte kırılma meydana gelecektir. Kemiğin bu durumuna kemik erimesi denmektedir. Bunun için doktor tarafından verilen ilaçlar kullanılması gerekmektedir. Ama Doktor Feridun Kunak tarafından bulunan hazır kür sayesinde de kemik erimesine son derece faydalı olduğu bilinmektedir. Kemiklerin üzerinde küçük delikler bulunmaktadır. Kemik erimesi yaşamakta olan bir kişinin bu gözeneklerinde büyüme meydana gelecektir. Ve kemik görüntüsü süngeri andıracaktır. Kalsiyum ve D vitamini bakımından azalan kemik ise yumuşayacaktır. Bunun neticesinde de kemiğe bir darbe geldiği zaman hemen kırılma meydana gelecektir. 

Osteoporoz Sonucu

Besinlerinize Dikkat Etmelisiniz

Kemiklerin ihtiyacı olan bol miktarda kalsiyum ve bol miktarda D vitamini olmaktadır. D vitamini en çok güneş ışıklarında olduğu için sizler de yaz mevsiminde en az 10 dakika her gün olmak şartı ile yüzünüz, ayaklarınız ve kollarınızın güneş ışığı ile temas etmesini sağlarsanız alacağınız D vitamini sizlerin kemiklerinize son derece iyi gelecektir. Bunun dışında bazı yiyeceklerde de D vitamini bulunmaktadır. Özellikle somon balığı gibi soğuk su balıklarında bulunur. Zaten kemiklerin ihtiyacı olan kalsiyum D vitamini olmazsa tek başına bir işe yaramayacağı için her zaman D vitamini ve kalsiyum aynı oranda olması gerekmektedir. Kalsiyumu arttırmanın yolları ise bol miktarda süt ve süt ürünlerini yemekten gelmektedir. Bunun yanında fasulye, brokoli ya da gün içerisinde yiyecek olduğunuz bir avuç badem de fazlası ile kalsiyum bulunmaktadır.

Feridun Kunak’tan Kemik Erimesi Tedavisi İçin Kür Tarifi

Kalsiyum kaynağı olan bu kürü evinizde sizlerde rahatlıkla yapmanız mümkün olacaktır. Feridun Kunak tarafından açıklanan bu kür sadece kemik erimesine karşı iyi gelmemektedir. Aynı zamanda kan dolaşımını da düzenleyeceği gibi yüksek tansiyon hastalarının da tansiyonunu düzenleme konusunda da yardımcı olacaktır. Kalp ve damar sisteminde sorun olanların da kullanmasında bir sakınca olmadığı gibi, aynı zamanda vücudun dinç kalmasını sağlamaktadır. Kişiyi %100 doğal kalsiyum olması nedeniyle kemik erimesine karşı da koruması ile bilinmektedir. Bunun için malzemeler:

  • 40 tane orta büyüklükte limon;
  • 20 diş sarımsak;
  • 10 adet yumurtanın kabuğu ( eğer ki sizlerde de kemik erimesi teşhisi konulduysa o zaman 15 tane yumurta kabuğu kullanmanız gerekmektedir);
  • 2 çorba kaşığı toz zencefil;
  • 1 avuç olacak şekilde kaparı bitkisi( kan hastalığı olanlar kaparı bitkisini kullanmaması gerekmektedir ).

Bu kürü yapmak için bir büyük bir cam kavanoza ihtiyacınız olacaktır. Limonları ikiye bölüp hepsinin suyunu sıkmalısınız. Sarımsakların kabuğu soyulur ve ezilir. Sarımsaklar ezildiği zaman limon suyunun içerisine atılır. 2 çorba kaşığı toz zencefil eklenir ve en sonunda da kapari bitkisini blenderdan geçirdikten sonra bu karışımın içerisine konulur. Kaparı bitkisinin konserve olanını kullandıysanız ilk öncelikle biraz suyun içerisinde bekletin. Daha sonradan blenderdan geçirmeniz gerekmektedir.

Yumurta kabuklarının hepsini blenderdan geçirmelisiniz. Toz haline gelmesini sağlayın. Karışıma en son yumurta kabuklarını ilave etmelisiniz. Bu karışımı soğuk bir yerde bekletmeniz gerekmektedir. Buzdolabı Feridun Kunak tarafından tavsiye edilmektedir. 1 hafta boyunca ağzı kapalı bir şekilde buzdolabında bekletilmesi gerekmektedir. Boza kıvamına geldiği zaman bu karışım her sabah kahvaltı yaptıktan sonra 1 fincan kadar içilmesi gerekmektedir. 

Bu karışımı aç karnına tüketmeniz sakıncalı olmaktadır. Ayrıca bilmelisiniz ki kaparı bitkisi her zaman için kanı sulandırmaktadır. Bu nedenle de Aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçları kullanması yasak olan kişiler bu karışımı yaparken içerisine kaparı bitkisi eklememesi gerekmektedir.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle