İltihaplı Eklem Romatizma Hastalığına İbrahim Saraçoğlu’nun Tavsiyesi

Küçük eklemleri tutacak olan ve zamanla diğer organları da etkisi altına alacak olan eklemlerde ki jel kıvamındaki sıvının iltihaplanması sonucunda kişinin eklemlerinde şişme ve ağrı meydana gelecektir.

İltihaplı Eklem Romaitzması

İltihaplı Eklem Romaitzması

Nedeni tam olarak bilinmeyen iltihaplı romatizma hastalıkları bağışıklık sistemi kaynaklı olarak gerçekleşmekte olan bir rahatsızlık olduğu düşünülmektedir. Simetrik olan bu rahatsızlık küçük eklemleri ilk başta sarması sonucunda tedavi edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde diğer organlara da sıçrayacak ve kişinin ciddi hasar görmesine neden olacaktır. Dokunun kalınlaşması neticesinde eklem etrafında şişme görüleceği gibi aynı zamanda da şiddetli bir ağrının oluşmasına da neden olacaktır. Bu ağrı daha çok kendisini geceleri hissettirecektir. Kişi sabah kalktığında yarım saatten daha uzun süren bir tutukluk yaşamasına neden olacaktır. Hastalığın günümüzde tam bir tedavisi bulunmamaktadır. Doktor tarafından verilen ilaçlar sayesinde rahatlama hissedecektir. Bu ilaçlara ek olarak kullanacak olduğu İbrahim Saraçoğlu tarafından verilen bitkisel kür taraifi ilie de kişi rahatlama hissedecei gibi hastalığa iyi gelir.

 İbrahim Saraçoğlu Bitkisel Kür Tarifi

Tutukluk daha çok sabahları hissedileceği gibi kişinin dinlenme sonucunda da artan ağrıları olacak ve tutukluk yaşaması mümkün olacaktır. Bu nedenle de kişinin sabah uyandığı zaman klorsuz yarım litre suyun içerisine yirmi beş ya da otuz tane kiraz sapını atması gerekmektedir. 5 dakika daha bu kiraz sağı ile klorsuz su kaynadıktan sonra bir tatlı kaşığı ısırgan otu ilave etmesi gerekmektedir. Bunun da 3 dakika kadar kaynamasını bekledikten sonra ocağın altı kapatılır. Burada dikkat etmeniz gereken husus ilk olarak suyun klorsuz olması ve kullandığınız kiraz sağının ve ısırgan otunun raf ömrünü doldurmamış olması son derece önemli olacaktır. Ocağın altını kapatın ve süzün.

Bu yapmakta olduğunu çayın yarısını sabah uyandığınız zaman kahvaltıdan sonra içmelisiniz. Diğer yarısını da 5 saat sonra tok karnına almanız gerekmektedir. Bu kürün dışında akşamları karabaş otu ile yapacak olduğunuz kür sayesinde sizinde iltihaplarınızda azalma meydana gelecektir. Ayrıca ısırgan otu ve kiraz sağı kürünü bir ay boyunca denemelisiniz. Ve karabaş otu kürünü ise sadece akşam yemeğinden sonra 21 gün boyunca tüketmeniz gerekmektedir.

Isırgan otunun iltihaplı romatizma hastalığına çok iyi geldiği bilinmektedir. Bu nedenle de ısırgan otunu tüketmek kişinin şikayetlerini azaltması konusunda son derece fayda gösterecektir.

Ayrıca Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından diğer romatizma hastalıklarının tedavisi için kereviz kürü de tavsiye edilmektedir. Yarım litre klorsuz suyun içerisine katacak olduğunuz bdilimlenmiş bir tane kerevizi 6 dakika boyunca kaynatın. Ortaya çıkan suyu sabah ve akşamları içmeniz de romatizma hastalıklarına iyi gelmesi ile bilinmektedir.

 İlaçlar

Yapacak olduğunuz bitkisel kür tedavisi dışında doktor tarafından verilen ilaçları da zamanında alamnız hastalığın ilerlememesini sağlayacaktır. Doktor tarafından önerilen bu ilaçlar sizlerin ağrılarınızı ve de şişkinliklerinizi azaltmaya iyi gelir. Sizler de yapacağınız kür ile ağrılarınızın dinmesine ve iltihaplı bölgenin son derece hızla iyileşmesini sağlayacaksınız. İltihaplı romatizma hastalıkları tedavisinde sıklıkla kullanılan ilaçlar ise şunlardır:

 NSAID: antiinflamatuar ilaçlar olmaktadır. Bu ilaçların özelliği kişinin yaşaadığı ağrıları hafifletmek olmaktadır. Bu nedenle de doktor tarafından romatizma hastalığı yaşamakta olan kişilere reçete edilen ilaçlar olmaktadır. Bu ilaçların sabah tutukluğu yaşamakta olan kişilerin ağrısının şiddetini azaltma konusunda da son derece faydalı olması ile bilinmektedir. Fakat iltihaplı romatizma hastalığına iyi gelse bile hastalığı tedavi etmekte tek başına yeterli olmayacaktır. 

Steroidler: Kortizon ilaçları romatizma hastalıklarında kullanılan bir diğer ilaç grubu olmaktadır. Romatizma nedeniyle şiddetli şikayetleri olan kişilerin çok ciddi rahatlama sağladığı için tercih edilmektedir. Birkaç yan etkisi olması nedeniyle kişilerin kullanımında sakınca gördükleri ama romatizma hastalığına da iyi gelmesi ile bilinen bir hastalık olmaktadır.

Sulfasalazine: Bu ilacın genel özelliği anti anflamatuar olduğu kadar antibiyotikte barındırması sebebi ile iltihaplı bölgenin azalmasında yardımcı olacak ve ağrıyı da dindirme konusunda son derece faydalı olacaktır. Bazı yan etkileri olduğu gibi kullanan kişilerde akyuvarlarında azalmanın da meydana geldiği gözlemlenmektedir.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle