İltihaplı Romatizma Ağrısına İyi Gelen Bitkisel Kürler

Vücudun bağışıklık sisteminde gelişmekte olan bu hastalık eklemlerin etrafında iltihaplanma sonucunda oluşur. Eklemlerin etrafında şişme ve ağrı sıklıkla görüleceği gibi eklemler üzerinde şekil bozukluğunun olmasına da neden olacak çok ağrılı bir durum olmaktadır.

İltihaplı Romatizma

İltihaplı Romatizma

İltihaplı romatizma hastalığı insanların el, bilek, ayak, bel ve bacak eklemleri üzerinde meydana gelen iltihaplı bir hastalık olmaktadır. Kişilerde eklem bölgelerinde şişme ve ağrı meydana gelmektedir.

Bağışıklık sisteminin zayıflaması sonucunda ortaya çıkmakta olan insanların kireçlenme gibi aşınmanın olduğu ya da eklemlerin etkilenmesi sonucunda kemik erozyonu ya da kemik deforme olmasına neden olan çok ağrılı ve kemiklerin eklem bölgesinde şekil bozukluklarının oluşmasına neden olan çok ciddi bir hastalık olmaktadır. Kişilerin eklem bölgesinde sürekli olarak sıcaklık hissi olacaktır. Hareketsiz kaldıktan sonra kişilerde sertliğin meydana gelmesi söz konusu olacaktır. Kişilerde sıklıkla ateş görüleceği gibi iltihaplı romatizma hastalığı sebebiyle yorgunlukta söz konusu olacaktır. Bu hastalık öncelikle küçük olan eklemleri etkileyecek daha sonradan diğer eklemlere bel, omurga gibi bölgelere de etki ederek bel üzerinde iltihaplı romatizmanın gelişmesine neden olacaktır. Kişilerde ağrı kesici kullanmaları sonucunda ağrıları geçici bir süreliğine geçirecektir. Fakat ağrılar kronik olacaktır. Bu nedenle de bitkisel tedavi yöntemlerini kullanarak sizlerde hastalığın ağrısında doğal ağrı kesici ve iltihap giderici özelliği olan bitkisel kürler kullanmanız mümkün olacaktır. Evinizde kolaylıkla hazırlayacak olduğunuz bu kürler son derece sağlığınıza da faydalı olmaktadır.

Bitkisel Tedavi

Sizlerin de iltihaplı romatizma hastalığını yaşamakta olduğunuz zaman ilk olarak düzenli egzersiz her zaman için bu hastalıkla mücadele etmenizi sağlayacaktır. Bunun yanında bazı şifalı bitkiler ve bitki çayları sonucunda da kişiler sağlıklı bir hayat sürecektir. Ayrıca sıcak ve de soğuk olarak uygulayacak olduğunuz kompresler de son derece faydalı olacağı gibi romatizma hastalığı tedavisinde balık yağının da eklem sertliğinin azalmasında çok faydalı olduğu bilinmektedir.

Ayrıca iltihaplı romatizma hastalığında kişilerin sıklıkla göz sağlığını tehdit etmesi kalp hastalığının da olması nedeniyle bu tür sorunların engellenmesi konusunda da yardımcı olmaktadır. 

Zerdeçal Çayı

  • 1 yemek kaşığı zerdeçal;
  • 2 su bardağı klorsuz su.

Sizlerde bu hastalığı yaşamaktaysanız o zaman zerdeçal çayı içmeniz son derece faydalı olacaktır. Kişilerin hastalığı içerisinde yaşamakta olduğu belirtileri aza indirecek ve kişilerin nonsteroid özelliğinin yanı sıra anti inflamatuar özelliği olan bir şifalı bitki olması nedeniyle kişilerin ağrısını da dindirecektir. Ayrıca zerdeçal her zaman için iltihaplanmaya neden olan durumları bloke ederek eklem iltihaplanmasını da önleyebilir. 2 su bardağı suyun içerisine 1 yemek kaşığı zerdeçal ilave edilmesi gerekmektedir. 10 dakika boyunca kısık ateşte kaynatılır. Ardından soğuması beklenir ve günde sabah ve akşam olmak üzere 1 bardak içilmelidir. Sizlerde bu karışımı taze olarak içmeniz önerilmektedir. 

Elma Sirkesi

  • 1 çay bardağı elma sirkesi;
  • 1 çay kaşığı organik bal.

İltihaplı romatizma hastalığı yaşayan kişilerin bu hastalığın belirtilerinden çok şikayet etmektedir. Kalsiyum, magnezyum ve fosfor bakımından son derece zengin olan minerallere sahip olan bu elma sirkesi içmek her zaman için ağrının azalmasını ve de kişilerde eklemleri üzerinde bulunan ve bu nedenle de ağrıya neden olan iltihaplanmayı da azaltacak etkisi olacaktır. Elma sirkesinin her zaman için filtrelenmemiş olanlarını tercih etmelisiniz. Sizlerde her zaman için 1 çay bardağı filtrelenmemiş elma sirkesinin içerisine 1 çay kaşığı kadar bal eklenerek karıştırılır. Balın erimesi için 1 fincan kaynamış su ilave edin. Karıştırın ve bal eridikten sonra bunu günde sadece bir defa içmelisiniz. Ayrıca elma sirkesini her zaman için ağrımakta olan bölgeye de uygulamanız sonucunda son derece faydalı olacaktır. İlk olarak elma sirkesi sürülür. Ardından da kişilerin Hint yağı alarak biraz masaj yapılır. Daha sonradan pamuklu bir bez yardımıyla hastalıktan etkilenmekte olan bölgenin sarılması gerekmektedir. Bu masaj yöntemini her gün gece yatmadan önce uygulamanız gerekmektedir.Ağrılarınızın çok kısa süre içerisinde geçtiğini görecek ve aynı zamanda da sizlerin eklem iltihabını da kısa süre içerisinde geçirecektir.

Sarımsak

Sarımsağın her zaman için güçlü anti inflamatuar özelliğine sahip olan sarımsak bu hastalığı yaşamakta olan kişilere de faydalı olması ile bilinmektedir. Özelliği sayesinde hem ağrıyı azaltacaktır hem de kişilerde ki şişmeyi de aza indirecektir. Bu nedenle de kişilerin her zaman için 1 ya da 2 tane çiğ sarımsak ve ardından da karanfil yemesi tavsiye edilmektedir. Ayrıca sizlerin bağışıklık sisteminizin de güçlenmesini de sağlayacaktır. Çiğ olarak tüketmeniz sizlerin sağlığınızı çok iyi yönde etkileyecektir.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle