İbrahim Saraçoğlu’ndan İltihaplı Romatizma Tedavisi

İltihaplı eklem romatizması kronik olan eklemleri etkileyen iltihaplı bir hastalık olmaktadır. Aynı zamanda ilerlemesi durumunda bu hastalık kişilerin cilt, gözlerini, akciğerlerini, kalp ve kan damarlarını da çok yakından etkilemekte olan ve organlarına zarar verecek olan otoimmun bozukluk nedeniyle gelişen bir hastalıktır.

İltihaplı Eklem Romatizması

İltihaplı Eklem Romatizması

Eklemleri etkilemekte olan iltihaplı ve de kronik bir hastalıktır. Kişinin tedavi edilmemesi durumunda daha fazla organı etkileyecek olan, kalp, gözler ve akciğer gibi organlara da zarar verecek kronik olan kişilerin bağışıklık sisteminin sonucunda var olan bir hastalıktır.

Hastalığın belirtileri arasında eklem üzerinde bulunan sıcaklık hissedilecektir. Kişilerde iltihap nedeniyle şişmiş olan eklemler görülecektir. İltihaplı romatizma hastalığını yaşamakta ki kişinin sıklıkla kendisini yorgun hissetmesine neden olacaktır. Kişilerde oluşan eklem sertliği daha çok kendisini sabah olduğu zaman hissettirecektir. Sabah uyandığı zaman bu eklemlerde ki sertlik kendisini daha fazla hissettirecektir. Kişiler belirtileri arasında sürekli olarak kendilerini yorgun hissetmesine neden olacaktır. Bir kişide iltihap nedeniyle belirtileri arasında sıklıkla ateş görülecektir. Bazı kişilerde belirtileri arasında kilo kaybı da görülmektedir. İltihaplı romatizma hastalarında sıklıkla sinir dokusunun etkilenmesi ve kemik iliğinin de nadiren de olsa hastalarda etkilenmeye neden olduğu ortaya çıkmaktadır. Bu kişilerde ciddi sorunlar olmasına neden olmaktadır. Bağışıklık sisteminin sinovyuma saldırması sonucunda eklemlerde oluşan iltihaplanma sonucunda ortaya çıkmakta olan kişilerde kemiklerinin bile etkilenerek deforme olmasına sebebiyet verecek ciddi bir hastalıktır. 

Bitkisel Kür

Kadınlarda her zaman için iltihaplı romatizma hastalığının daha sıklıkla görüldüğü biliniyor olsa da erkeklerde de görülme olasılığı vardır. Her yaşta ortaya çıkabilecek olan bitkisel tedavisi sonucunda hastalığın iyileşmesi ya da ilerlememesini sağlayacaksınız. Sizlerde İbrahim Saraçoğlu tarafından belirtilen bu kürün tarifini alarak yaptığınız zaman eklemlerde bulunan iltihabın azalmasını sağlayacaksınız.

Kiraz Sapı Çayı

  • 25 – 30 tane kiraz sapı;
  • Yarım litre klorsuz su.

Her zaman için sizlerde yaparken klorsuz su kullanmaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu kür tarifi iltihaplı romatizma hastalığına iyi gelir. Eğer ki sizlerde uygularsanız kısa süre içerisinde faydasını görmüş olacaksınız. Kürü her gün taze olarak yaparak günde iki defa içeceksiniz. Özellikle kürün yarısını sabah kahvaltısından sonra, diğer kalanlarını ise akşam yemeğinden 2 saat önce içmeniz sonucunda 21 gün boyunca sabah ve akşam bu hastalığın tedavisinde uygulamanız olumlu yanıt verecektir. Unutmamalısınız ki hastalığın ilerleyen zamanlar içerisinde tekrarlaması sonucunda tekrardan kiraz sapı kürünü uygulayabilirsiniz. 500 gram klorsuz olan kaynamakta ki suyun içerisine yirmi beş tane kiraz sapı ya da otuz tane kiraz sapı koyun. Ocağın altını kısık ateşe getirin. 3 dakika boyunca kısık ateşte kaynaması için sizlerde azı kapalı bir şekilde kısık ateşte kaynamasını bekleyin. Daha sonradan ocaktan alın. Yapmış olduğunuz bu kür sayesinde sizlerde iltihaplı romatizma hastalığınıza veda edeceksiniz. Bu kürü yaparken kesinlikle sigara içmemenizi önermekte olan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlı sigaranın bu hastalığın gelişmesini her zaman için arttırdığını belirtmektedir.

Hastalığın teşhisi konulduğu zaman sigarayı bırakmanızı tavsiye etmektedir. Kürün başarılı olması için sizlerde sigarayı bırakmalısınız.

Isırgan Otu ve Kiraz Sapı

  • 30 tane kiraz sapı;
  • 1 tatlı kaşığı ısırgan otu;
  • 500 gram klorsuz su.

Bu kür aynı zamanda ağrınızı ve şişliğin ortadan kaldıracak olan bir kür olmaktadır. Bu nedenle de sizlerde iltihaplı romatizma hastalığını çekiyorsanız bunun iyileşmesi için kiraz sapı ve ısırgan otu çayını içmenizi tavsiye etmektedir. Bu çay sayesinde hastalığınızın tedavisi söz konusu olacaktır. Kısık ateşte kaynatmış olduğunuz 500 gram klorsuz suyun içerisine ilk olarak 30 tane kiraz sapı eklenerek kısık ateş içerisinde toplamda 3 dakika boyunca kısık ateş içerisinde bekletilmesi gerekmektedir. Bu süre sonunda üzerine 1 tatlı kaşığı ısırgan otunun eklenmesi gerekmektedir. Isırgan otunu kuruttuğunuz yer çok önemlidir. Nemli ortamlarda asla ısırgan otunun bulunmaması gerekmektedir. Aktarlardan satın alıyorsanız eğer ki renginin beyaz olmamış ve nemli olmadığına dikkat etmelisiniz. Isırgan otu da karışıma eklendikten sonra yine demlenmesi amacıyla 3 dakika boyunca bekletilmesi gerekmektedir. Ocağın altı kapatılarak biraz daha demlenmesi ve ılık bir hale gelmesi için bekletilir. Bu karışım daha sonradan bir süzgeç yardımıyla süzülerek 21 gün boyunca içilmesi gerekmektedir. İçimi ise şu şekilde olmalıdır. Sabah kahvaltısından 1 saat kadar önce 250 gram kadarını içmeniz gerekmektedir. Daha sonra kalan kısmı ise akşam yemeğinden her zaman için 2 saat kadar önce içilmesi gerekmektedir. Şayet 21 gün sonunda şikayetleriniz büyük oranda azalacaktır.

Fakat ilerleyen zamanlarda hastalığın belirtilerini tekrardan yaşarsanız sizlerde tekrar kiraz sapı ve ısırgan otu karışımını tekrar yaparak 21 gün boyunca içebilirsiniz. 

 


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle