Tendinit Bitkisel Tedavisi

Tendinit, kasların kemiğe bağlanmakta olduğu kuvvetli bağların iltihaplanması ya da tahriş olması sonucunda özellikle de eklemlerin dış kısmında sıklıkla dirseklerde ve dizlerde ağrının meydana gelmesi ve hassasiyetin artması sonucunda kişilerde oluşan hastalıktır.

Tendinit

Kasların kemiklere bağlanmakta olduğu kalın fibröz kordlardan oluşan tendonların iltihaplanması ya da tahriş olması sonucunda kişilerde hassasiyetin artması ve de ağrı oluşması durumudur. Dirsek eklemlerinde, bileklerde, dizlerde ve omuzlarda kişilerde sıklıkla görülmekte olan ağrılı bir hastalık olmaktadır. İltihaplanması sonucunda kişiler bir süre sonra ağrının şiddetlenerek artması neticesinde birçoğu kişiler gündelik aktivitelerinde kısıtlanma söz konusu olduğu için sıkıntılı zamanlar geçirirler. Sizlerde de tendinit teşhisi konulması durumunda ağrılarınızı dindirmek ve sağlığınıza kavuşmak için doğal çözümlerden faydalanabilirsiniz. Yüzyıllardır kasların kemiklere bağlanmakta olan bağın iltihaplanması ya da tahriş olması sonucunda kişilerde oluşan ağrılara iyi gelen şifalı bitkiler bulunmaktadır. Bitkileri nasıl kullanacak olduğunuzu bilirseniz sizlerde bu hastalığın tedavisini başarılı bir  şekilde doğal yollarla tedavi etmiş olacaksınız.

Kuşburnu Çayı

  • 1.5 yemek kaşığı kuşburnu;
  • 1.5 su bardağı su.

Her zaman için bitkisel çayları demlerken sizlerin de kullanacak olduğunuz suyun klorsuz olmasına dikkat etmelisiniz. Doğal antibiyotik olması sayesinde sizlere de anti inflamatuar etkisi olduğu için tendonlarınızda olan iltihabın yok olmasını ve de ağrınızın azalmasını sağlayacaktır. Kuşburnu çayında ayrıca C vitamini fazla olması nedeniyle içen kişilerin bağışıklık sistemini de güçlendirecektir. Bu sayede kişilerin hastalıklara karşı koruması ile de bilinmektedir. Eğer ki sizlerde de fizik tedavi uygulamalarına rağmen bir türlü geçmemekte olan tendinit hastalığı yaşamaktaysanız o vakit yapacağınız kuşburnu çayı demlemek olacaktır. 1.5 su bardağı klorsuz suyun içerisine katacak olduğunuz 1.5 yemek kaşığı kuşburnu kısık ateşte kaynatmanız gerekmektedir. 15 dakika boyunca kısık ateşte kaynadıktan sonra ocağın altını kapatmanız gerekmektedir. Kullanacak olduğunuz kuşburnunu ezerek koymanız her zaman için daha faydalı olacaktır. Kişilerin kuşburnu demlendikten sonra 15 dakika daha beklememiz gerekmektedir. Ardından kuşburnu süzülerek içilmesi gerekmektedir. İçerisine herhangi bir şey katmadan içmeniz daha faydalı olacaktır. Fakat tadını sevmediğiniz için içmekte zorlanıyorsanız o zaman sizlerde demlemiş olduğunuz kuşburnu çayının içerisine 1 çay kaşığı kadar organik bal ekleyebilirsiniz. Akşamları içmeniz önerilmektedir. İyileşene kadar içebilirsiniz.

Meyan Kökü Çayı

  • 1.5 su bardağı klorsuz su;
  • 3 tatlı kaşığı meyan kökü.

Meyan kökünün içerisinde bulunan anti inflamatuar özelliği sayesinde bursit ya da tendinit rahatsızlığı geçirmekte olan kişilere son derece iyi gelmektedir. Kişilerin hastalığın süresi boyunca tüketmesi tavsiye edilmektedir. Özellikle de gece içecek olduğunuz meyan kökü çayının rahat bir uyku uyumanızı sağlayacak olması nedeniyle gece içilmesi tavsiye edilmektedir. Tendinit sebebiyle kişilerde oluşan ağrılar nedeniyle uyku uyumada zorluk çekecektir. Bu nedenle de kişilerin enfeksiyonlara karşı direnç gösterebilmesi için ve vücudunda bulunan iltihabın azalarak kişilerin yaşamakta olduğu ağrıların dinmesi amacıyla yapacak oldukları meyan kökü çayı olmaktadır. 1.5 su bardağı klorsuz suyun içerisine atacak olduğunuz 3 tatlı kaşığı taze rendelemiş olduğunuz meyan kökü karıştırılır. 20 dakika boyunca kısık ateşte kaynatıldıktan sonra 10 dakika demlenmesi için beklenir. Ardından kişiler herhangi bir tatlandırıcı olmadan içmelidir.

Zencefil Çayı

  • 1.5 su bardağı klorsuz su;
  • 1 yemek kaşığı zencefil.

Tekrarlamakta olan iltihaplı hastalıkların tedavi etmek amacıyla kullanılmakta olan zencefil çayı birçok hastalığın tedavisinde de kullanılması ile bilinmektedir. Bursit hastalığı ya da tendinit hastalığı yaşamakta olan kişilerin vücutlarında bulunan iltihabın azalması ve kişilerin yaşamakta olduğu ağrıların son bulması ile sonuçlanacak bitkisel çayın yapımı da içimi de son derece kolay olmaktadır. Sizlerde 1.5 su bardağı suyun içerisine rendeleyerek ya da küçük dilimlere bölecek olduğunuz zencefil ilave ederek 15 dakika boyunca kısık ateşte kaynatmalısınız. Daha sonradan 10 dakika boyunca ocağın altını kapattıktan sonra dinlenmesi için beklemelisiniz. Katkı maddesi kullanmadan içmeniz tavsiye edilmektedir. Fakat bazı kişiler organik bal ilave etmektedir. Yarım çay kaşığı organik baldan fazla kullanmamanız tavsiye edilmektedir.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle