Bel Kireçlemesine Ne İyi Gelir?

Eklem hastalığı geçirmekte olan kişiler mutlaka diyete girmeli ve fazla kilolarından kurtulamaları gerekmektedir.

 Belde Kireçlemesine İyi Gelenler

 Belde Kireçlemesine İyi Gelenler

Kireçleme son derece ciddiye alınması gereken dejeneratif bir hastalık olmaktadır. Bu hastalığın tedavisi kişinin yaşam tarzını tamamen değiştirmesine dayanmaktadır. Kullanılmakta olan kimyasal ilaçlar ağrıyı hafifletme konusunda tedavi edebilir. Fakat unutulmamalıdır ki ilaçların bir yan etkisi var. Bu nedenle de sizler evinizde uygulayacak olduğunuz bir takım değişiklikler ile kireçlemenin önüne geçmiş olacaksınız. Bu hastalık ilk olarak yaşın ilerlemesi daha sonradan ise kişinin kilolu olması sonucunda meydana gelecektir. Sizler de kilo vermeye başlasanız iyi edersiniz.Eğer tek başınıza rejim yapamıyorsanız o zaman uzman olan bir diyetisyenden yardım istemelisiniz. Kilolarınızı verdikçe ayakların ve belin yük taşıması da o kadar azalacaktır. Bunun sonucunda da kireçlemeniz artık ilerlemeyecektir.

 Sıcak ve Soğuk Uygulamalar

Kişinin ciddi ağrıları söz konusu olduğu zaman her zaman için sıcak uygulamalar kan akışının hızlanmasını sağlayacaktır. Eğer ki eklem sertliğiniz olması sonucunda sizler de sıcak kompres uygulamalısınız. Eğer ki eklem ağrınız çok varsa o zaman soğuk her zaman için ağrınızı alacaktır.

 Epsom Tuz Banyosu

Epsom tuz banyoları belde kireçleme nedeniyle eklem ağrısı yaşamakta olan kişilerin rahatlamasını sağlayacaktır. Epsom tuzunda ki magnezyum her zaman iltihaplanma ve ağrının yok olması ile savaşacaktır. Sizler de en yakın eczaneden bir tane epsom tuzu alarak Ilık suyun içerisine katacak olduğunuz epsom tuz ile banyo yapın. Faydasını ilk seferde sizler de göreceksiniz.

 Merhemler ve Kremler

Doktor tarafından reçete edilecek olan asetaminofen ve İbuprofen bazlı ilaçlar oldukça faydalı olması ile bilinmektedi. Bu merhemleri sizler de ağrımakta olan yerinize sürmeniz gerekmektedir. Doktor tarafından reçete edilecek bu merhem ve kremlerin ağrıyı uyuşturmak gibi özelliğinin olduğunu da unutmamalısınız.

 Destek Aletleri

Sizlerde eğer ki hareket kısıtlaması yaşamaktaysanız yürümekte zorluk çekiyorsanız ya da yeinizden kalkmakta birinin yardımı olmadan kalkamıyorsanız o zaman destekleyici bir alet yanınıza almalısınız. Bu da en çok kullanılmakta olan bastondur. Sizler de ağırlığınızı bastona vererek topallamadan ve çok rahat bir şekilde yürümeniz mümkün olacaktır. Ayakkabı giyinmek sizler içinde zor oluyorsa o zaman ayakkabı çekeceği kullanmanız her zaman için sizlerin henüz kendi işinizi kendiniz yapmanız anlamına gelecektir.

 Doğal İlaçlar

Son zamanlarda insanlar kimyasaldan çok alternatif tıp tarafından var olan dağol ürünlere daha çok merak sarmaktadırlar. Sizler de her zaman için anti inflamatuar etkili olan doğal bitkileri ilaç yerine içmeniz demek yan etkilerinden de korunmanız anlamına gelecektir.

Yeşil Çay: içerisinde polifenoller bulunmaktadır. Bu madde iltihaplanmayı azaltacaktır. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki yeşil çay insanların kıkırdak dokusunda güçlenme olmasını sağlamaktadır.

Zencefil: Ağrı azaltıcı özelliği ile bilinmektedir. Sizlerin de yoğun bir ağrınız olması durumunda zencefil tüketmeniz sonucunda ağrılarınızdan kurtulmış olacaksınız. Sizler de çay ya da kahve içmek yerine her zaman için zencefil çayı içmeniz sağlığınız açısından son derece faydalı olacaktır.

Zerdeçal: Enfeksiyon ve iltihap kurutan etkisi ile son zamanlarda adından sıklıkla söz ettirmektedir. Sizler de bu bitkiyi kullanırken yemeklerinize atacağınız gibi aynız zamanda da çayını da yaparak tüketmeniz mümkün olacaktır. Kireçleme hastalarına şiddetle tavsiye edilen bu bitki son derece sağlığa faydalı olmaktadır.

Kilo vermenize çok yardımcı olacak yiyecekler tüketmelisiniz. Bunların başında Brokoli, Omega-3 bakımından zengin gıdalar, sarımsak, az yağlı süt ve süt ürünleri Dındık ve ceviz tüketmeniz sizlerin sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi sağlayacaktır. 


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle