Topuk Dikeni İçin Bitkisel Tedavi

Topuğun alt kısmında zorlanma sonucunda bir çıkıntı meydana gelmesi sonucunda şiddetli ağrılar yaşamakta olan bir kişinin hayata kalitesinde düşme meydana gelecektir.

 Topuk Dikeni Bitkisel Tedavisi

 Topuk Dikeni Bitkisel Tedavisi

Topuk dikeni ayaklarda sıklıkla ağrıya neden olan hastalıkların en başında gelmektedir. Bu nedenle de bu ağrı ile mücadele etmek bir o kadar zor olacaktır. Ağrının gün geçtikçe artması nedeniyle kişiler çareyi bitkisel tedaviden yana kullanmaktadır. Sizler de burada bulunan iltihaplı bölgeyi azaltmak için evinizde bulunan bitkilerden faydalanmanız son derece sağlıklı olacaktır. Topuk dikeninin özellikle sabah kalkıldığı zaman daha da şiddetli bir şekilde ağrıması sonucunda kişide ayağına bıçak batmış gibi bir his meydana gelecektir. Bu daha çok yanlış ayakkabı giyiminden, koşucularda, kilolu insanlarda ya da ayak tabanı düz olan kişilerde görülmektedir.

 Epsom Tuzları

Topuk dikeni yaşamakta olan kişilerin gündelik hayatlarında bir o kadar zorluk öekecekleri bilinmektedir. Özellikle de çalışan kişiler ayakları üzerinde durması gereken kişiler son derece sıkıntılı zamanlar geçirmektedir. Bu nedenle de sizler akşam eve geldiğiniz zaman bir kova içerisine Epsom tuzu dökün. 2 litre suyun içerisine 1 su bardağı epsom tuzu dökün sıcak suyun olmasına dikkat edin. Tuz erisin ve su biraz ılısın. Ardından topuk dikeni olan ayağınızı kovanın içerisine koyun. Ve bu şekilde su soğuyuncaya kadar bekletin.

 Zencefil

Zencefilin faydaları saymakla bitmiyor. Vücudumuza çok faydalı olan bu doğal bitki her konuda insanların yardımına koşmaktadır. Yüzyıllar boyunca da topuk dikeni tedavisinde de kullanılmakta olan bir bitki olmaktadır. Sizlerde de kemiklerinizde herhangi bir sorun varsa o zaman zencefil tüketmeniz mümkün olacaktır. Sizler de zencefil içmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz. Çin ülkesinde kişilerin birçoğu kahve ya da çay içmek yerine zencefil çayını tercih etmektedir.

İltihaplı bölgeye çok iyi gelmesi ile bilindiği gibi aynı zamanda da ağrı kesici özelliği ile de bilinmektedir. Bu nedenle de topuk dikeniniz etrafında oluşan iltihabın kurumasında yardımcı olurken sizlerin ağrınızı da dindirme konusunda da pek başarılı olacaktır.

 Zerdeçal

Zencefilin her zaman için içerisinde bulunan maddeler sayesinde birçok hastalığı tedavi etme konusunda çok başarılı olmaktadır. sizler unutmamalısınız ki gingerol ve shogaol bakımından çok zengin olan zerdeçal her zaman için tüketmeniz gereken bir bitki olmaktadır. Bunu aktarlardan kök halinde satın alın ve rendeleyip her defasında kullanmalısınız. Yemeklerinize de atacağınız gibi aynı zamanda çayını yaparak içebilirsiniz. Günde 2 ya da 3 bardak içmeniz gerekmektedir. 

Doğal Elma Sirkesi

Elma sirkesinin her zaman için doğal olanını kullanmanız gerekmektedir. Elma sirkesi ağrının dinmesini sağlayacağı gibi aynı zamanda da antioksidan özelliği bulunmasının yanında antiinflamatuar özelliğine de sahip olan bir bitki olmaktadır. Bu nedenle de topuk ağrılarınızda iltihaplanma nedeniyle gerçekleşmesi sonucunda sizler de elma sirkesinden yararlanacak olduğunuzu unutmamalısınız. 1 bardak klorsuz suyun içerisine 1 yemek kaşığı atacak olduğunuz sirketi için. Bunun herhangi bir tatlandırıcı ya da içerisine bal koymadan içmeniz son derece önemli olacaktır. Bu nedenle günde 3 bardak en az içmeniz sağlığınızı derinden etkileyecektir.

 Arnika

Bol miktarda antienflamatuvar özelliği sayesinde topuk dikeni hastalığına yakalanmış olan kişilerin tüketmesi gereken doğal bir bitki olmaktadır. Sizler de bu bitkiyi kullanmak istiyorsanız o zaman 1 çay kaşığı kadar sıcak suyun içerisine ekleyin ve demlenmesini bekleyin. Ilıdığı zaman için. Çok kısa süre içerisinde kaslarınız eskisi kadar kuvvetlenecek ve ağrılarınızda dinmiş olacaktır.

 Bromelain

Ananas bitkisinin kökünden elde edilmekte olan bir enzim olmaktadır. Bu madde içerisinde ki özellikler sayesinde dikkat çekmektedir. İltihabın iyileşmesi için hücrelere yeteri miktarda protein almalarını sağlamak ve beyaz kan hücrelerini çoğaltma konusunda bir o kadar başarılı olmaktadır.

 Balık Yağı

Topuk dikeni ağrılarının kaynağı olan iltihaplanma yüzünden çektiğiniz ağrının tarifini ayağa bıçak saplanması diye tarif eden hastaların bu iltihabı kurutabilmeleri için Omega-3 almaları gerekmektedir. Sizler de balık yiyemiyorsanız balık yağı alarak Omega-3 yağ asidini her gün bir kaşık balık yağından elde etmiş olabilirsiniz.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle