Boyun Kireçlemesine İyi Gelen Bitkiler Hangileridir?

Boyunda bulunan bağların zaman içerisinde yıpranması neticesinde boyunda oluşan sağlık sorunlarına hangi bitkiler iyi gelir.

Boyun Kireçlemesi

 Boyun Kireçlemesi

Yaşın ilerlemesi ile birlikte eklemlerde bulunan koruyucu özelliği olan kıkırdak zamanla yaşlanma sebebi ile yıpranmaya başlar. Kemikler bunun sonucunda normal hareketini yapamayacaklardır. Bunun sonucunda başımızı hareket ettirdiğimiz de ağrılı bir süreç başlamış olacaktır. Yaşla birlikte omurganın içerisinde ki sıvıyı kaybetmesi sonucunda giderek sertleşecektir. Orta yaşlı insanlarda da görülme olasılığı vardır. Boyun eklemleri içerisinde olduğu zaman boyun ağrısına ve sertliğine neden olacaktır. Halk arasında boyun kireçlemesi olarak bilinen servikal spondiloz hastalığı boyun kısmında ağrının ve sertliğin olmasına neden olacaktır. Baş ağrısı sık sık yaşar. Tam olarak boynunu döndürmede zorluk çekeceği gibi boynunu hareket ettiremeyecektir. 

İyi Gelen Bİtkiler Hangileridir

Zencefil: Servikal spondiloz hastalığı yaşamakta olan kişiler doğanın mucizevi ilacı olan zencefil sayesinde iyileşmektedirler. Etkili bir tedavi yöntemi arıyorsanız o zaman sizler de zencefil kullanmanız gerekmektedir. Zencefil anti inflamatuar etkisi olması ile bilinmektedir. Düzenli olarak zencefil çayı içmeniz her zaman için sizlerin faydasına olacaktır. Kahve ya da çay içmek yerine yapacağınız zencefil çayı boyun kireçlemesi olanlara son derece iyi gelmektedir. Bunun tarifi de son derece kolay olmaktadır. 1 bardak klorsuz suyun içerisine bir yemek kaşığı zencefil atın ve bunu kaynatmalısınız. İçerisine isterseniz biraz hardal yağı ekleyebilirsiniz. 5 dakika kaynattıktan sonra demlenmesi ve ılıması için bekleyin. Bu karışımı sizler de gün içerisinde tüketerek boyun kireçlemesine önlem almış olacaksınız. 

Neem: Boyun kireçlemesi olan kişiler için son derece doğal bir ilaç olmaktadır. Sizler de taze neem yapraklarını kullanarak yapacağınız kür sayesinde boyun kireçlemesinin önüne geçmiş olacaksınız. Taze yaprakları ezin. Sonra su ekleyin ve bunu kalın bir macun haline getirmelisiniz. Bu macunu boynunuza sürün. Aynı zamanda bu yaprakları haşlayıp suyunu da içebilirsiniz.

Susam yağı: Boyun kireçlemesi konusunda en iyi faydalı olan susam yağı olmaktadır. Sizler de bir fincan soğuk su üzerine bir çay kaşığı kadar susam yağı eklemelisiniz. Bu karışımı ocağın üstüne koyun. kaynadığı zaman alın ve masaj yaparak boynunuza sürün.

Sarımsak: Boyun kireçlemesi konusunda en iyi ilaçlama yöntemlerinin başında sarımsak gelmektedir. Çiğ sarımsağı sizler de 4 parça olacak şekilde kesmelisiniz. Bunu bir bardak klorsuz su içerisinde kaynatın ve daha sonra çıkan sarımsakları ezin ve boynunuza sürün. Daha sonra ılık su ile yıkamalısınız.

Arnavut Biberi: Sağlıklı gıdalar içerisinde sizler de arnavut biberi eklemeniz gerekmektedir. Yemeklerinize özellikle atacağınız arnavut biberinin sağlığa faydası olduğu gibi boyun kireçlemesinde de son derece faydalı olacaktır.

Dong Quai: Kemiklere son derece iyi gelen ve boun kireçlemesi yaşamakta olan kişilerin tedavisinde kullanılmakta olan bu bitki daha çok Çin ya da Kore gibi ülkelerde daha çok meşhur olan bir bitki olmaktadır. Ülemizde de son yıllarda kullanılmaya başlamış olan ve özellikle de kireçleme tedavisinde son derece başarılı olan bir bitki olmaktadır. Sizler de kaynatarak suyunu içebilirsiniz.

Zerdeçal: Antiinflamatuar özelliği olan bir bitki olmaktadır. Sizler de kas gevşetici özelliği olan bu ilacın kan dolaşımını arttıracak olduğunu da unutmamak gerekiyor. Bir bardak ılık sütün içerisine sizler de 1 çay kaşığı toz zerdeçal eklemelisiniz. 5 dakika boyunca kaynatın. Daha sonradan demlenmesi ve soğuması için bekleyin. Günde iki kez bu karışımı içmek boyun kireçlenmesine son derece iyi gelecektir.

Ayrıca doktorunuza danışmak sureti ile sizler de günde 3 defa zerdeçal kapsüllerini kullanmanız mümkün olacaktır.

 Elma Sirkesi: İçerisinde bulunan anti inflamatuar özelliğinin yanı sıra alkalizze özelliği de son derece fazla olmaktadır. Bu nedenle sizler de her zaman için doğal elma sirkesini tercih etmeniz gerekmektedir. Boyun ve bölgesinde bulunan ağrıları ve boyun kireçleme tedavisinde kullanacak olduğunuz elma sirkesi son derece sağlığa faydalı olmaktadır. Kullanımı ise son derece kolay olmaktadır. Boynunuzun en çok ağrımakta olan bölgesine elma sirkesi ile ıslatmış olduğunuz bezi sizler de yerleştirmelisiniz. Bu bez boynunuzda birkaç saat boyunca durmalıdır. Ayrıca sizler de banyo suyunuzun içerisine 2 su bardağı elma sirkesi eklemeniz sonucunda boyun ağrılarınızın azalmasını sağlayacaktır. Elma sirkesi bir bitkiler arasında faydalı olan bir bitki olması nedeniyle sizler de 1 su bardağı klorsuz suyun içerisine 1 yemek kaşığı elma sirkesi ekleyin. İsterseniz tadı kötü geliyorsa biraz da bal eklemeniz gerekmektedir. Bu karışımı günde bir kere içmelisiniz. 

Kaynaklar


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle