Bel Kireçlemesi İçin Bitkisel Tedavi Yolları

Eklemlerde bulunan kıkırdaklar kemik ucunda bulunur. Zamanla aşınması durumunda esnekliğini kaybedecek ve eklemlerde kreçleme meydana gelecektir. Kemiklerin birbirine sürtmeye başlaması neticesinde hareket kaybı, kireçleme meydana gelecektir.

 Bel Kireçlemesi İçin Bitkisel Tedavi Yolları

Her zaman için sizlerin de ideal kilonuzda olmanız bel kireçlemelerinin önüne geçmiş olacaksınız. Bu nedenle de kemiklerin birbirine sürtmesi sonucunda kireçleme oluşmasını engellemek için bol miktarda omega-3 yağ asidi almanız gerekmektedir. Özellikle de soğuk su balıklarında bulunan bu omega-3 kireçlemesi olan kişiler için son derece faydalı olmaktadır. Ayrıca keten tohumunda ve cevizlerde de omega-3 bulunmaktadır.

İbrahim Saraçoğlu tarafından verilen kür kireçleme sorunu yaşamakta olan kişilerin uygulaması gereken bir kür olmaktadır.

2 tane büyük boy çınar ağacı yaprağına ihtiyacımız olacaktır. Kullanacak olduğumuz bu yaprakların her zaman için güneş ışığında kurutulmuş olması gerekmektedir. Bir bardak klorsuz su kaynadıktan sonra çınar yapraklarını içerisine ekleyip iki dakika daha kaynatmak gerekmektedir. Daha sonradan kürün olması için ocağın altını kapatın ve 2 dakika daha bekleyin. Demlenmesi çok önemlidir. Çınar yapraklarını çıkaralım ve suyu kalsın. Bunu her akşam yemeğinden önce ve sizler her gece uyumadan önce bir bardak içmeniz gerekmektedir. Bu kürü ara vermeden sürekli olarak uygulamanız gerekmektedir. Eğer ki tadı sizlere de acı gelmesi durumunda içerisine bir tatlı kaşığı bal ekleyebilirsiniz.

 Bel Kireçlemesi İçin Bitkisel Tedavi Yolları

Bal ve Hardal Kürü

Çou zamanlarda nedenleri bilinmeyen bir eklem hastalığı olmaktadır. Özellikle de bellerde olan kireçlemeyi önlemek için bitkisel yağ, hardal ve bal ile kullananların çok faydasını görmekte olduğu bir karışım yapmaktadırlar. Bütün bu malzemeleri bir kabın içerisinde karıştırmalısınız. Daha sonradan bunu ağrıyan bölgenize uygulamalısınız. Sizlerin de belinizde kireçleme olması durumunda uygulayacak olduğunuz bölge içerisinde en az iki saat boyunca kalması gerekmektedir. Daha sonradan ılık su ile yıkamalısınız. Bu kürün gerçekten de işe yaraması için her akşam düzenli olarak uygulamanız gerekmektedir. Kısa zaman içerisinde belde kireçlemesi olan kişiler faydasını görecektir

Zeytinyağı kullanın

Yemekleriniz için sizler de organiz sızma zeytin yağı kullanmalısınız. Bel de oluşan kireçlemenin önüne geçeceği gibi aynı zamanda da eklemlere esnekliğini kazandıracaktır. Yemeklerinize kullanacağınız gibi birçok hastalığın tedavisinde kullanılmakta olan zeytin yağını bir çay bardağı içe bilirsiniz. Bağırsaklara da son derece iyi geldiği bilinmektedir. Bu nedenle de yapacağınız her zaman için sızma doğal organik olan zeytin yağını mutfağınızdan eksik etmemek olacaktır.

Kemik Suyu: Bağ dokusunu yeniden canlandırmak istiyorsanız sizler de bu konuda son derece başarılı olan gıdaları tüketmeniz gerekmektedir. Kemik suyu her zaman için bağ dokusunun yeniden yapılandırma konusunda başarılı olacaktır.

Proteolitik Enzimleri sindirim organı tarafından gıdaları metabolize etmek için bir takım emzinlere ihtiyaç duyacaksınız. İşte bu nedenle sizler de Proteolitik Enzimleri almanız gerekmektedir. Daha çok ananas gibi tropikal bitkilerde bulunmaktadır. Bel kireçlemesi yaşamakta olan bir kişinin ağrılarını azaltacağı gibi hastalığın ilerlemesini de durduracaktır.

Zencefil: Analjezik ve antiinflamatuar etkisi ile birçok hastalığın iyileştirme yöntemi olmaktadır. Kemiklere de birçok faydası olmaktadır. Bel kireçlemesi nedeniyle sürekli olarak şikayet eden ve sürekli ağrısı olan kişilerin yapacağı zencefile ağırlık vermek olacaktır.Üzerinde birçok araştırma yapılmış olan ve özellikle de vücut üzerinde iltihaplı bir bölge olması sonucunda iyileştirme konusunda çok başarılı olduğu ortaya çıktı. Bu nedenle de bel kireçlemesi yaşamakta olan kişilerin de son derece faydasını göreceklerdir. 


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle