Kalça Kireçlemesine Hangi Bİtkiler İyi Gelir?

Kemik uçlarında koruyucu kıkırdaklar bulunmaktadır. Bunlar birbirine sürtme sonucunda aşınacaktır. Böylelikle de halk arasında kireçleme denilen olay meydana gelecektir.

 Kalça Kireçlemesi Tedavisinde Kullanılacak Bitkiler

Kalça Kireçlemesi

Kalça kireçlemesi yaşamakta olan hastaların yürümekte zorluk çekmesi ile bilinmektedir. Bu tanı başta konulması oldukça zordur. Ağrının ilk başlarda sadece kalça üzerinde olmayacağı, uyluk kemiği ya da kasık bölgesinde de farklı yerlerde hissedileceği için teşhisi son derece zor olmaktadır. Bu hastalığın nedeni günümüzde tam olarak bilinmemektedir. Fakat yaşın ilerlemesi sonucunda kişi bir de kiloluysa ortaya çıkacağından şüphelenilmektedir. Kalça kireçlemesi yaşamakta olan bir kişinin yataktan kalktığı zaman sertlik hissedecektir. Uzunca bir süre oturduğu zaman eklemlerinde sertlik olur. Kalça eklemlerinde şişme ve aşırı bir hassaslık, hareket ettiğimiz zaman kemiklerin birbirine sürtme sesi, kalçayı hareket ettirmede zorluk yaşanmaktadır. 

İyi Gelen Bitkiler

Aloe vera: Doğal bir ürün arıyorsanız Aloe vera bitkisi sizlerin ağrılarınızı dindirme konusunda son derece başarılı olan bir bitki olmaktadır. Kireçleme şikayeti olan kişilerin kullanması tavsiye edilmektedir. İyileştirici özelliği sayesinde popüler olmaktadır. Birçok hastalığa da iyi gelmesi ile bilinmektedir. Bu bitki sayesinde sizler de ağrıyan bölgelerinizin ağrısını dindirmek için kullanacaksınız.

Boswellia: Alternatif tıp sayesinde tanımış olduğumuz bu bitki Boswellia ağacının sakızından üretilmiş olup özellikle kireç hastalığı yaşayanlar ve otoimmun rahatsızlığı olanların tüketmeleri tavsiye edilmektedir. Son derece faydalı olduğundan sizler de kullandıktan kısa bir süre sonra faydasını göreceksiniz.

Kedi pençesi: Şişmeyi engelleme özelliği ile bilinen ve antiinflamatuar özelliğine sahip olan tropikal bir bitki olmaktadır. Özellikle de iltihaplı romatizma hastalığı yaşamakta olan ve aynı zamanda da kireçleme hastalığında mucizevi bir etkisi olduğu bilinmektedir. Bu ot üzerinde son yıllarda çok yoğun bir şekilde araştırmalar hala sürmektedir. Her geçen gün yeni bir hastalığı iyileştirdiği ve iyi geldiği bilinmektedir.

Okaliptüs: Batı ülkelerinde çok sık kullanılan bir bitkidir. Ülkemizde de yeni yeni tanınmakta olan Okaliptüs son derece sağlığa faydası olması ile bilinmektedir. Kireçleme ağrısı yaşamakta olan kişilerin kullanması gereken bir bitki olmaktadır. Romatizma ağrılarına da iyi geldiği için sizler de bu bitkiyi tüketmeniz sonucunda kireçleme ağrılarınızı azaltarak günlük aktivitelerinizden mahrum kalmamış olacaksınız.

Zencefil: Faydaları saymakla bitmeyen bir bitki olmaktadır. Hemen hemen bütün hastalıkların tedavisinde kullanılması ile bilinmektedir. Son yıllarda ülkemizde de çok kullanılır oldu. Alternatif tıp ile ilgilenmekte olan kişilerin anti inflamatuar etkisi olduğu için kullanılmaktadır. Kemik kireçlemesi yaşamakta olan kişilerde oluşan ağrıyı dindirecek bir özelliğe sahiptir. İyileştirici özelliği de olduğu unutulmaması gerekmektedir. Aynı zamanda araştırmacılara göre kan dolaşımını da arttırma konusunda oldukça başarılı bir bitki olmaktadır.

Yeşil çay: Son zamanlarda ülkemizde de sık sık tüketilmekte olan bir bitki olmaktadır. Dünya da en popüler olan bitkiler arasında olmaktadır. İltihaplanmayı azaltacağı için bu iltihaplı romatizma hastalıklarında son derece faydalı olacaktır. Ve kireçleme hastalığı yaşamakta olan kişilerin yeşil çayın son derece faydalı olması ile bilinmektedir.Günde iki bardak içmeniz her zaman için sağlığınıza faydalı olması ile bilinmektedir.

Şimşir tanrısı asması: Çin ya da Kore gibi ülkelerde kemik erimesi ve kemik kireçlemesi tedavilerinde kullanılmakta olan bir bitki olmaktadır. Bağışıklık sistemine de çok faydalı olduğu için otoimmun hastalarının da kullanması söz konusu olacaktır. Hastaların her zaman için taze olarak bu bitkiyi kullanmaları gerekmektedir. Alternatif tıpta kemik kireçlemesi yaşamakta olan kişilere son derece faydalı olduğunu da eklemek istiyoruz.

Zerdeçal: Sarı bir tozdur. Zerdeçal bitkisinden üretilmektedir. Birçok özelliğe sahip olmaktadır. Yara iyileştirici özelliği olmasının yanı sıra son derece sağlığımıza faydaları saymakla bitmeyecek türde olan bu bitki kemik kireçlemesi yaşamakta olan kişilerin hastalığının ilerlemesini durdurmaktadır. Ve ağrılarınızı da durdurulması ile bilinen bu bitkiyi ayrıca sizler de yemeklerinize atmanız sonucunda her zaman için doğru beslenmeye başlamış olacaksınız.

Söğüt kabuğu: Binlerce yıldır hastalıkların tedavisinde kullanılan alternatif tıp olarak tüketilmekte olan bir diğer bitkidir. İltihaplar üzerinde çok etkili olduğu gibi kemikler üzerinde de etkili olmaktadır. Son derece faydalı olması ile bilinmektedir. Ayrıca kemik erimesi, iltihaplı eklem iltihabı ve kemik erimesine de son derece faydalıdır. 

Kaynaklar


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle