Kalça Kireçlemesine Ne İyi Gelir?

İki kemiğin arasında bulunan kıkırdak zamanla aşınması sonucunda iki kemiğin birbirine değmesi sonucunda kireçleme meydana gelir.

 Kalça Kireçlemesine Ne  İyi Gelir?

Kalça Kireçlemesine Ne İyi Gelir?

Eklemlerde bulunan kıkırdaklar görevini yerine getirememesi sonucunda zamanla aşınması nedeniyle iki kemiğin birbirine sürtmesi sonucunda kireçleme meydana gelecektir. Kireçleme yaşamakta olan bir kişinin hareket kısıtlanması yaşayacaktır. Kalça kireçlemesi yaşamakta olan kişilerin ayakkabısını bile eğilerek bağlayamayacak olduğu için sıkıntılı zamanlar yaşayacaktır. Sizlerde de kalça kireçlemesi yaşamaktaysanız o zaman ilk olarak ideal kilonuzda olmanız gerekmektedir.

Vücut kitle indeksiniz eğer ki normalin üzerinde olması durumunda kemiklerde kireçleme daha hızlı gelişecektir. Kilo verip ideal kilonuza düştüğünüz zaman kireçlemenin durmasını sağlayacaksınız. Her zaman için egzersizleri yapmalısınız. Sizin için kireçlemenin olmamasını sağlayacak eklemlerinizi çalıştıracak her türlü egzersizi yapmanız son derece faydalı olacak ve kireçlemenin ilerlemesini de durdurmuş olacaktır. Yapacak olduğunuz düzenli egzersizler her zaman için kaslarınızın sadece güçlenmesini sağlamayacak aynı zamanda kemiklerinizin de güçlenmesini sağladığı zaman daha esnek eklemlere sahip olabilirsiniz. Dakat ağrı arttığı zamanlarda sizlerin egzersiz yapmanız asla önerilmemektedir.

Kalça kireçlemesi yaşamakta olan kişilerin ağrıları çok şiddetli olacaktır. Özellikle de ilerleyen zamanlara ulaştığı zamanlarda ağrı dayanılmaz bir hal alacaktır. Sizler de alternatif tıpın şifa kaynağı olan iyi gelen bitkilerini tüketerek kemik kireçlemesinin daha da ilerlemesini durduracaksınız.

Omega-3 

Her zaman için kireçlemenin önüne geçmek için uzmanlar tarafından omega – 3 yağ asidi almanız önerilmektedir. Sizlerin de ciddi oranda kemik erimeniz varsa o zaman yapmanız gereken soğuk su balıklarını tüketmek ya da ceviz ve keten tohumu içerisinde de bol miktarda omega 3 olduğunu unutmamak gerekmektedir. 

Okaliptüs Yağı

Sıklıkla egzama tedavisinde kullanılmakta olan asit bakımından oldukça zengin olan bu yağ kireçleme tedavisinde de oldukça faydalı olması ile bilinmektedir. Bu yağı kullanmanız da oldukça kolau olmaktadır. Kireçleme yapan eklem üzerine bir miktar koyun ve masaj yaparak bir süre ovun. Ardından sıcak bir havluyu üzerine sarın ve yarım saat bekleyin. Bunu her akşam yapatığınız zaman faydasını göreceksiniz.

Zencefil

İltihabı önlemesi ile bilinen ve vücut üzerinde bulunan ağrıyı hafifletmek için kullanılan zencefil kemik kireçlemesi tedavisinde de kullanılmaktadır. Özellikle kemik kireçlemesi nedeniyle hareket kısıtlanan kişilerde etkili olduğu düşünülmektedi.r Bu nedenle sizler de çayını yaparak günde iki ya da üç bardak tüketebilirsiniz.

Zerdeçal

Ağrı ve şişliğin her zaman için azalmasında son derece etkili olan Zerdeçal ve zencefil besin değeri olarak kireçlemeye son derece faydalı olmaktadır. Dizinde ya da kalçasında kireçleme olan kişilere yapılan çalışmalarda her gün düzenli olarak Zerdeçal tüketen bir kişinin merdicen çıkarken ya da yürürken eskisine nazaran daha hızlı aktiviteler yaptığı ve hareket halindeyken ağrısının olmadığı da kanıtlanmıştır. Sizler de de kalça kireçlemesi varsa iyi gelecek bir bitki olduğunu unutmamalısınız.

Yeşil Çay

Bu çayı sizler de kireçlemenz başlarda olduğu zamanlarda kullanmalısınız. Kıkırdak kaybını önlemesi ile bilindiği için her zaman kıkırdak dokusuna tahribata yol açmakta olan nedenleri ortadan kaldıracak ve ağrınında dinmesini sağlayacaktır. 

Glukozamin

Kıkırdağı koruması nedeniyle bilinen bir deniz hayvanlarından elde edilen Glukozamin son derece faydalıdır. Kemik erimesinin yanı sıra kemiklerde kireçleme yaşamakta olan kişilerin kullanması sonucunda başarılı sonuçlar elde ettiği için her zaman besin takviyeleri arasında sizlerin de Glukozamin kullanmanız kıkırdak dokunuza iyi gelecek, ağrıyan kemiklerinizde ki ağrıyı azaltacaktır.  

Soğuk ve Sıcak Kompres

Kireçleme ağrısı son derece şiddetlendiği zaman kişinin zor zamanlar geçirmesi ile bilinmektedir. Sizler de eğer ki ağrınız varsa ve şiddetli bir ağrı çekiyorsanız bunun da kireçlenmeden kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız sıcak ve soğuk kompres yaparak her zaman için kan dolaşımınızı hızlandırabilir ve bu ağrıların dinmesini sağlayacaksınız. Bölge üzerinde şişlik olması durumunda soğuk kompres yapmanız gerekmektedir.

Kaynaklar


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle