Boyun Kireçlemesine İyi Gelen Yöntemler

Hastalık sürekli boyunda gelişmekte olan bir ağrı ve boynu hareket ettirememe nedenleri ile doktora gidilmektedir. Boyun eklem kıkırdaklarının aşınması sonucunda meydana gelen bir hastalık olmaktadır.

 Boyun Kireçlemesine Ne İyi Gelir?

Boyun Kireçlemesine Ne İyi Gelir

Kireçleme teşhisi bir insana konulduğu zaman bunun tedavisinin günümüz koşullarında olmadığını ilk öncelikle bilmeniz gerekmektedir. Daha sonra ise bazı egzersiz ve kullanacak olduğunuz bitkiler ile bu hastalığın ilerlemesini durdurmanız mümkün olacaktır.Fazla kilosu olan kişiler kilo fazlalığı nedeniyle boyunlarında kireçleme olacağını unutmaması gerekmektedir. Bu kireçleme sonucunda boyunlarda meydana gelen ağrıyı yapacak olduğunuz egzersizler ile dindirmeniz mümkün olacağı gibi kullanacak olduğunuz bitkisel tedavi yöntemleri de son derece faydalı olmaktadır. ,

Boyun Kireçlemesinde Kullanılan Bitkisel Tedavi Yöntemi

Kullanacak olduğunuz tedavi her zaman için üç ay ile sınırlı olmaktadır. Yapacak olduğunuz karışım boyun ağrılarınıza son derece iyi gelecek ve sizi kireçlemeden kurtarması ile de bilinecektir. Bunun için ihtiyacınız olan taze nergis yaprakları, ardıç mercesi ve mürver çiçeiğinin yapraklarının yanı sıra bir de ısırgan otu ve atkuyruğu otu ile söğüt kabuğuna ihtiyacınız olacaktır. Bütün bitkileri karıştırmanız gerekmektedir. Bir litre klorsuz suyun içerisine sizler de bütün bu bitkileri katın ve kaynatın. Kullanacak olduğunuz suyun klorsuz olmasına son derece dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer ki karışım son derece acı gelirse o zaman içerisine bir tatlı kaşığı bal eklemeniz gerekmektedir. Ama bu karışımı her gün düzenli olarak içmeniz gerekmektedir.

Doktor tarafından verilen ilaçlarla kullanabilecek olduğunu unutmamalısınız. Bu karışımları üç ya da dört hafta boyunca kullanmanız son derece sağlıklı bir sürece girmenizi sağlayacaktır. Bu nedenle de bu otları mutfağınızdan eksik etmemeli ve söylendiği gibi uygulamanız her defasında sağlığınıza iyi gelecektir. 

Zamanında kavak tomucuklarını toplamanız gerekmektedir. içerisine iki parça huş tomurcuklarından eklemelisiniz. İçeirsine katacak olduğunuz 3 parça elecampane kökü ve 2 parça ısırgan otunun yaprağını da eklemelisiniz. İsteğe göre sizler de bir parça ıhlamur yaprağı ve 1 parça papatya çiçeği eklemeniz gerekebilir. Bunların yanında bu karışımın içerisine 3 parça rezece meyvesinden ekleyeceğiniz gibi 1 bardak karnar suyu bu bitkilerin üzerine dökün. Yaklaşık olarak 15 dakika bekleyin. Hep de su ılımış olacaktır. Sizler de bu karışımı sabah ve akşam için. Faydasını kısa süre içerisinde göreceksiniz.

Egzersizler

Boyun kireçlemesi yaşamakta olan bir kişiye teşhis konulduğu zaman artık ömür boyunca günlük bir takım hareketler yaparak bu hastalığın ilerlemesini durdurması söz konusu olacaktır. Günlük aktiviteyi kısıtlayacak hareketler olması nedeniyle sizlerin de her zaman için bu hareketleri yapmanız sağlığınız açısından son derece önemli olacaktır.

Yapacak olduğunuz basit hareketler boyun kasşarınızın çalışmasında son derece faydalı olacaktır.

Alnızı avcunuza koyun. Başınızı elinizle ittirip geriye doğru yatırın. Kafanızı 10 saniye sürecek şekilde geride tutun. Daha sonra öne getirin ve elinizi çekin. Bu hareketi her gün 10 defa yapmalısınız.

Elinizi sağ baş kısmınıza koyun. Elinizden hafif güç alarak başınızı sola doğru yatırabildiğiniz kadar yatırın. İçinizden beşe kadar sayın ve bu defa sol elinizi başınıza koyun. Sağ tarafınıza doğru yatırın ve yine beşe kadar sayın. Bu hareketi aksatmadan her gün 10 tane yapmanız gerekmektedir.

Bu hareket için sizlerin de ayakta durmanız gerekmektedir. Bacaklarınızı bir omuz genişliğinde açmanız ve kollarınızın iki yanınızda serbest bir şekilde olmasına dikkat etmelisiniz. Başınızı ilk olarak döndürebildiğiniz kadar sağa döndürmelisiniz. Kollarınızdan yardım almamanız çok önemlidir. Daha sonradan tekrar düz bir hale getirin ve en sonunda sola çeviriebildiğiniz kadar çevirin. Bu hareketi aksatmadan 10 defa yapmak boyun kaslarınızı çalıştıracak ve kireçlemeninde önüne geçmiş olacaktır.

Kremler Nelerdir?

Kasların kasılmasına neden olarakta birçok kişi taradından boyun kireçlemesi şikayeti ile doktora başvurmaktadır. Siler de doktor tarafından uygun görülen bir kas gevşetici yarıdımı ile boyun ağrılarınızdan ciddi oranda kurtulmanız söz konusu olacaktır. Bu kremlerin ağrı kesici özelliiğinin yanı sırakas spazmlarına da çok iyi geldiği bilinmektedir. 


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle