Kas ve Eklem Ağrıları Neden Olur Bitkisel Kür Tarifleri

Eklemler kemiklerimizi vücudumuza bağlamakta olan ve de vücut desteğini sağlamakta olan dokular olmaktadır. Yaşlılık nedeniyle ya da eklemin sık kullanılması nedeniyle çevresinde bulunan kaslarla bilirkte ağrının zaman içerisinde olması görülmektedir.

 Kas ve Eklem Ağrıları

Eklemler kemiklerimizi bağlamakta olan ve vücut boyunca destekleyecek ve hareketlerimize yardımcı olacak dokularımız olmaktadır. Eklem ağrıları günümüzde milyonlar insanı yakından ilgilendirmekte olan bir hastalık olmaktadır. Bazı durumlarda eklem ağrısı kas veya çevresinde ki kemiklerden de kaynaklandığını kişiler hissediyor olabilir.

İltihaplı eklemlerde çevrelemekte olan yumuşak dokulardan ağrılar gelmektedir. Kas ağrıları ya da kemik ağrıları da bazı zamanlarda eklem ağrısı da birlikte ortaya çıktığı zamanlarda giderek daha da artacaktır. Eklem ağrısının birçok nedeni olmaktadır.

Bunun ilki yaşlılık olmaktadır. Kişilerin yaşının ilerlemesi sonucunda kıkırdak kollajenlerinin bozulmaya başlayacak olduğundan ağrılar ortaya çıkacaktır. Artrit ya da kireçlenme nedeniyle de olduğu bilinmektedir. Bu nedenle de eklem ve de kas ağrısı yaşamakta olan birçok insan bulunmaktadır. Sürekli olarak aynı eklemi kullanmak. Örneğin koşulcularda sürekli olarak bacaklarını kullandıkları için özellikle de dizlerinde olmaktadır. 

Doktor tarafından kişilerin kötü duruşları nedeniyle de eklem ve kas ağrılarının olacağı bilinmektedir. Yaralanmalar ve çarpmalar sonucunda oluşan travmalar sebebi ile de oluşacaktır. Kas ve eklem üzerine baskı oluşturulması sonucunda da ağrı her zaman için hissedilecektir. 

Tedavisi

Eklem ağrısının tedavisi günümüzde şiddetine bağlı olmaktadır. Çoğu semptomlarını azaltmak için kişilerin ilaçlar kullanması gerekmektedir. Bunun yanında doktor tarafından kişilere kilo vermek iyi geleceği söylenmektedir. Fizik tedavi bölüm egzersizlerini yapmakta doktor tarafından önerilmektedir. Ağrı devam ederken kişilerde güçlü bir şekilde eklem ağrısı yaşandığı zamanlada doktor tarafından antiinflamatuar etkisi olan ağrı kesici ilaçları önlemesi için reçete edilmesi iyi gelecektir. Doktor sıklıkla bu ilaçları reçete eder ve genellikle de iyi gelir. 

Epsom Tuzları sıklıkla eklem ve de kas ağrısını geçer diye bilinektedir. Bu nedenle de epsom tuzları son derece rahatlatıcı faydaları olmaktadır. Bunların magnezyum ve sülfatları içermesinden dolayı bu tuzların düşük iltihabı rahatlatma konusunda son derece faydalı olduğu bilinmektedir. Sizler de banyo suyunuza her zaman için iki bardak epsom tuz ekleyin. 20 dakika kadar bekletin ve daha sonradan bunu banyo suyunuza eklemelisiniz.

Ağrımakta olan ekleminize ya da kasınıza sizler de masaj yaparak dökmeniz ağrılarınızı dindirme konusunda çok fayda sağlayacaktır. 

Bitkisel Tedavi

1 çay kaşığı huş ağacının yapraklarını 1 çorba kaşığı söğüt kabuğu 1 çay kaşığı siyah kara çiçekleri bir kabın içerisine konulur. Üzerine bir bardak kaynar su ilave edilir. Bir gece boyunca ıslanması beklenir. Sabah olduğu zamanlarda süzülür. Gün içerisinde bir fincan olacak şekilde üç kere içilir. Ağrıyan bacaklara haftada iki defa kompres yapmanızda mümkün olacaktır.

Evinizde hazırlayacak olduğunuz defne yapraklarından merhem eklem ve de kas ağrılarınıza son derece iyi gelmektedir. Sizler de evinizde hazırlayacak olduğunuz defne ardıç ve zeytin yağı eklemlerde ki ağrının azalması konusunda birebir olmaktadır. Eklem ağrısının tedavi etmek için çok eski bir tedavi yöntemi olmaktadır. Defne yaprakları ve ardıç çam iğnelerini bir kabın içerisine koyun üzerine biraz organik olan sızma zeytin yağını kullanın. Bunu iki gün boyunca yoğurmalısınız. Akşam uyumadan önce ağrımakta olan bölgenize sürmelisiniz. Defne yaprakları kuru olması ve küçük parçalar haline getirmeniz daha faydalı olacaktır. Eklem tedavisinde kullanılmaktadır.

Eklem ağrısını yok etmek için kişilerin her zaman için yüzyıllar boyunca yumurta kabuğunu kullanmaktadır. Sizler de çiğ olan organik yumurta kabuğunu almalısınız. Bunların içerisinde ki sarı ve ak kısmını çıkarmalısınız. Güneşte kabukları kurutmalısınız. Daha sonradan kabuklarını ezerek un haline getirmelisiniz. Üzerine yarım limonu sıkmalısınız. Günde bir çay kaşığı kadar sizler de bu yumurta kabuğu ve limon karışımını yemelisiniz. Daha çok peyniri sürdükten sonra ekmeğinizin üzerine dökerek tüketebilirsiniz.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle