Ahmet Maranki’den Kireçlenmeye Bitkisel Çözüm Tarfileri

Eklemler arasında iki kemiğin birbirine değmesini engellemek için yastık görevi yapan kaygan kıkırdaklar bulunur. Zamanla bu kıkırdakların aşınması sonucunda iki kemik birbirine değer ve kireçlenme meydana gelir.

 Ahmet Maranki Kireçlenme Bitkisel Kürü

Bitkisel Kür Tarifi

Kireçlenme atritin en yaygın olarak görülmekte olan ve günümüzde milyonlarca insanı etkisi altına alan bir hastalık olmaktadır. Kemik uçlarında bulunan kıkırdağın zaman içeriside aşınması neticesinde, kişinin çok fazla kilolu olması sonucunda ya da kişilerin eklem bölgesine bir darbe alarak yaralanması neticesinde ortaya çıkacak olan ciddi ve kronik bir hastalık olmaktadır. En sıklıkla ellerimizde, dizlerimizde, kalçalarımızda ve omurgamızda olacağı gibi bütün eklemlerde de kireçlenmenin görülmesi söz konusu olacaktır. Günümüzde herhangi bir tedavisinin olmaması nedeniyle kişinin hastalığının ilerlemesini durdurmak amacıyla ya da yaşamakta olduğu ağrının azaltmak için yapılacak bir tedavi yöntemi olmaktadır. Kişi sürekli olarak egzersiz yaparak aktif kalması sonucunda, sağlıklı bir şekilde kilosunu vererek ve diğer doktor tarafından verilecek tedavilerin yanı sıra bitkisel kürleri deneyerekte bu hastalığın ağrısını dindirme konusunda başarılı olduğu bilinmektedir.

Belirtileri

Kireçlenme hastalığı bir anda meydana gelecek olan ama zaman içerisinde yıllar boyunca gelişerek kötüleşecek bir hastalık olmaktadır. Bu hastalığın ilk belirtileri arasında eklemleri hareket ettirdiğiniz zaman ya da hareket sonrasında oluşan ağrıdır. Eklemlerinize bir basınç uygulamanız sonucunda hassaslık hissi de artacaktır. Özellikle de kişinin sabah uyandığı zamanlarda sertlik hissi belirecektir. Eklem sertliği kişilerde en belirgin özelliklerden bir tanesi olacaktır. Eklemleri eskisi gibi esnek bir şekilde hareket ettirmekte ise çok güçlük çekeceksiniz. Bu rahatsızlık kişilerin günlük yaşantılarını son derece zorlayacak dejeneratif bir hastalık olmaktadır. Eklem ağrısı ve sertlik sebebi ile kişilerin gündelik görevlerini yerlerine getirmeleri de zorlaşacaktır. 

Tanı

Kişinin ağrılarının artması sonucunda şiddetli olarak yaşayacak olduğu bu ağrılar sonucunda bir hekime gitmektedir. Doktor tarafından şikayetler dinlenecek ve bir takım fiziksel muayeneler yapılacaktır. Bunların sonucunda tam olarak kişilere kesin tanı konulması için bir takım testler yapmak isteyebilir. Röntgen filmi sayesinde kıkırdak kaybının ne kadar olup olmadığı anlaşılacaktır. Bu sayede hastalığın teşhisi konulacağı gibi aynı zamanda da MR çekilerek kemik uçlarında bulunan yumuşak dokuların da ayrıntılı bir şekilde görüntülenmesi mümkün olacaktır.

Kişilerden diğer hastalıklarla karıştırılmaması için bir takım kan testlerininde istenmesi mümkün olacaktır.

Tedavi

Kireçlenmenin en büyük belirtisi olan ağrıyı ve iltihaplanmayı dindirmek için doktor tarafından bir takım ilaçlar enjekte edilmesi söz konusu olacaktır. Bu ilaçlar sayesinde kişiler bir süreliğine rahatlama sağlayabilir. Fahat sizler kimyasal olarak ilaçlar kullanmak istemiyorsanız bitkisel tedavi yollarını deneyebilir ve aynı zamanda da fizyoterapist eşliğinde uygulayacak olduğunuz bir takım fizik tedavi egzersizleri sayesinde de kireçlenmenin bulunduğu bölgede ki esnekliği de arttırmış olacaksınız.

Kireçlenme hastalığının sıklıkla 50 yaş üzerinde olan kadınlarda daha sıklıkla görüldüğü bilinmektedir. Bunun dışında da diyabet hastaları ve sporcularda da görüldüğü gibi kilolu olan kişilerde de dizlerinde ya da kalçalarında yük taşımakta olan bölgelerinde de sıklıkla görülmekte olduğu da bilinmektedir.

Ahmet Maranki Kireçlenmeye İyi Gelen Bitkisel Kür Tarifi

Kireçlenmenin günümüz şartlarında herhangi bir tedavisinin olmaması nedeniyle kişilerin hastalığının ilerlemesi durdurmak son derece önemli olmaktadır. Şikayetleri azaltmak için kişilere fiziksel tedavi yöntemleri sıklıkla uygulanmaktadır. Ve daha çok hekimler tarafından kişilerin kilo vermeleri tavsiye edilmektedir.

Kür Tarifi

Yarım çay bardağı kadar organik olan ve sızma zeytin yağı içerisine sizler de bir yemek kaşığı çörek otu yapını ilave edin. Bunun üzerine bir tatlı kaşığı limon yağı koyun. Üzerine bir yemek kaşığı biberiye yağı ve bir tatlı kaşığı da kekik yağını bir kabın içerisine koyun ve karıştırın. 5 dakika boyunca en az karıştırmanız gerekmektedir. Daha sonradan kieçlenmenin olduğu bölgeye masaj yaparak sürmeniz gerekmektedir. Bu yağları bölge üzerinde en az 2 saat boyunca bekletmeniz gerekmektedir. Bu nedenle de bölgenin üzerini bir streç film ile sarmanız son derece faydalı olacaktır. Daha sonradan streç film çıkartılır. Sürmekte olduğunuz bölgeyi yıkamanıza gerek yoktur.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle