Akciğer Kireçlenmesi Neden Olur ve Belirtileri Nelerdir?

Akciğer kireçlenmesi kanser türü olarak iananıldığı gibi aynı zamanda da başlangıcı olarakta bilinmektedir. Sıklıkla sigara içmekte olan kişilerde de görülmesi ile bilinmektedir.

 Akciğer Kireçlenmesi

Romatoid akciğer hastalığı olarak bilinen bu akciğer problemlerinin oluşmasına neden olan bir grup hastalık olmaktadır. Akciğerlerimizin küçük hava yollarının tıkanması, göpüs üzerinde sıcının oluşması, akciğerlere bağlı olarak yüksek tansiyon görülmesi, akciğerlerde topaklar halinde nodüllerin oluşması ve akciğerler üzerinde yara izi gibi belirtilerinin olması söz konusu olacaktır. Bazı kişiler akciğer kanserinin bu aşamada ilk belirtisi olarak olduğu düşünülmektedir. Sıklıkla görüldüğü kişilerde sigara içen kişilerde görüldüğü gibi aynı zamanda da sigara içiken ortamlarda da bulunan kişilerde görüleceği gibi nefes güçlüğü çekilmekte olan maden ocağı gibi yerlerde çalışmakta olan ve ağır metallere de maruz kalmış olan kişilerin de bu rahatsızlığı yaşamakta olduğu bilinmektedir. Bir insanın ciğerlerine yabancı maddeleri soluması sonucunda meydana gelmesi ile de bilinmektedir.

Bu yabancı maddelerin akciğer bronşlarına yerleşmesi sonucunda bir tabaka oluşmasına neden olacaktır. Ve kişinin düzenli bir şekilde nefes alıp vermelerinde de bozulmalar meydana gelecektir. Uzunca bir süre bu hastalık kendi içerisinde kişilerin belirtiler göstermesine neden olacaktır. İlerleyen aşamalarında ise kireçlenme hastalığının kansere döndürme riskide çok fazla olmaktadır. Akciğer zarında kalınlaşmanın oluşmasına neden olacağı gibi akciğer yetmezliğine de meydan verecek olan bu hastalık KOAH hastalığı gibi bir başka hastalığınında kişilerde görülmesine neden olacaktır.

Nedenleri

Sigara veya nargile içilen yerlerde çalışmakta olan ya da bunları kullanmakta olan kişilerde son derece fazla görülmektedir. Ağır metal kokusu içerisinde çalışmakta olan medan işçilerinde de görüldüğü de bilinmektedir. Bu yeteri alanlarda çalışmakta olan kişilerin önlem almadan çalışmaları sonucunda da görülmektedir. AKciğer kireçlenmesinde görülmekte olan en sıklıkla görülmekte olan belirtileri arasında akciğer zarında kalınlaşma görülmektedir. Kişilerde akciğer yetmezliği de görülmesi söz konusu olacaktır. Akciğerde kireçlenme daha sıklıkla kendisini KOAH hastalarında da göstermektedir. Bronşite bağlı olarak anfizeme bağlı hava akımlarında da tıkanmanın söz konusu olacağını da unutmamak gerekmektedir. Kişilerin bu nedenle de akciğerlerine yeteri kadar nefes girmeyeceği için nefes darlığınında görülmesi söz konusu olacaktır. Kişilerin akciğerlerine zararlı maddelerin girmesi neticesinde bronşlarına yerleşecek olması sonucunda nefes alıp verişleri de her zaman için değişim gösterecektir. Bunun sonucunda kişilerde uzun süreli görülmesinde nefes problemlerini de yaşaması söz konusu olacaktır. 

Tedavisi

Hastalığın türlerine göre tedavi şekli de değişim göstermesi mümkün olacaktır. Genel olarak 3. evreye kadar olan akciğer kireçlenmesi sırasında kişilerde ameliyat edilerek bulunduğu bölge güzel bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir.

Eğer ki Evre 4. evre olduğu zaman bu çok ilerlemiş bir evre olduğundan kişilerde bulunan bölgeyi küçültmek için kemoterapi verileceği gibi radyosyon tedavisi de uygulanabilir.

Bitkisel Tedavi Kürü

Akciğer kireçlenmesi için iyi gelen bitkisel kürlerde bulunmaktadır. Bunlar için gereki malzemeler 500 gram klorsuz su, 5 gram ebe gümec 5 gram ısırgan otu. Tüm malzemeleri bir kabın içerisine alarak kısıt ateş içerisinde sizler de ağzı kapalı olacak şekilde 4 dakika boyunca kaynatmanız gerekmektedir. Karışımı 4 dakika sonra ocaktan almalısınız. Daha sonradan içerisinde bulunan suyun ılıması için bekletilir. Ilıdığı zaman içerisinde ki malzemeler süzülmesi gerekmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken suyun içerisinde bulunan küçük parçaları dahi ayıklamanız gerekmektedir. Hazırlamakta olduğunuz bu karışımı sizler de sabaj ve akşam olmak üzee aç karnınıa gün içerisinde 1 çay bardağı kadar tüketmeniz gerekmektedir.

Bu kürü yaptıktan sonra 20 dakika boyunca bir şey yememeli ve de içmemelisiniz. 20 dakika sonunda sizlerde bir şeyler yemeniz gerekmektedir. Akciğer kireçlenmesi teşhisi konulmuş olan kişilerin bu kürü her sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa aç karnına içmelisiniz. Ara vermemeniz çok önemlidir. Eğer ki akciğeri kanseri teşhisi konulduğu zaman ise aynı kürü sizler de sabah akşam aç karnına ara vermeden üç ay boyunca tüketmeniz gerekmektedir. Bu kürü yılda en fazla 2 defa uygulamanız gerekmektedir.

Kaynaklar


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle