Boyun Kireçlenmesi Nasıl Geçer?

Boyun kireçlemesi boyun kıkırdaklarının aşınması sonucunda kemiklerin birbirine değmesi sonucunda halk arasında kireçleme denilen osteoartrit meydana gelir.

 Boyun Kireçlemesine Ne İyi Gelir?

Boyun Ağrısı

Boyun kireçlemesi servikal osteoartrit olarak adlandırılan Boyun kemiklerinde ve disklerde oluşan değişiklikler nedeniyle halk arasında kireçleme denilen bir hastalıktır. Bu değişiklikler disk arasında olan kıkırdakların aşınması sonucunda meydana gelmekte olan bir hastalık olmaktadır. Yaşlanma ile birlikte ve omurganın disklerinin aşınması sonucunda sıvı kaybetmesi sonucunda sertleşme meydana gelecektir. Disklerin ve kıkırdakların bozulması neticesinde aşınma meydana gelmesi sonucunda bu kemiklerde anormal büyümeler meydana gelecektir. Bu normal olmayan büyüme boyun kemikleri içerisinde ki disklerin omurilik sinirlerine baskı yapacaktır. Bu nedenle de kaynaklanan bir durum olmaktadır. Bu durum ciddi oranda boyun ağrısına ve çok ciddi sertliğin oluşmasına neden olacaktır. Çok ilerlemesi sonucunda en son çare cerrahi müdahale olmasına neden olacaktır. Daha çok 50 yaşın üzerinde olan omurlar arasında ki kıkırdakların aşınması sonucunda eğer ki kişi kilolu olması sonucunda meydana gelebilecek bir rahatsızlık olmaktadır. 

Boyun ağrınızı dindirmek için boyunluk kullanacağınız gibi fizyoterapistiniz tarafından sizlere önerilecek hareketlerde son derece faydalı olacaktır.

Hızlı bir şekilde iyileşme sağlamak istiyorsanız boyun egzersizlerinizi doktorunuzun söylediği şekilde yapın ve bunun yanında alternatif tıptan da yardım alabilirsiniz.

Belirtileri

  • Boyun sertliği ve boyunda ağrının oluşması;
  • Boyun kısımdan nedeniyle oluşan ciddi bir baş ağrısı;
  • Zamanla ağrının omuzlara ve kollara inmesi;
  • Kafayı tam olarak döndürememe;
  • Boynunu bükememe;
  • Boynunu çevirirken ses çıkması.

Tedavisi

Boyun kireçlemesi yaşamakta olan bir insanın evinde uygulayacak olduğu bazı alternatif tıp seçenekleri ile de iyileşmenize yardımcı olacaktır. Bu halk arasında yapılan ilaçlar sizin tedavinize yardımcı olacak tedavi yolları olmaktadır. Boyun kireçlemesinin tedavisi son derece zor olmaktadır. Bu nedenle de hayatı içerisinde normal bir şekilde hayatına devam etmek istiyorsanız sizlerin kilo vermeniz faydalı olacaktır. Vücut içerisinde bulunmakta olan kıkırdakların aşınması sonucunda bu kireçlenmeler sürtünme sebebi ile meydana gelmektedir. Bu nedenle de kişilerin kıkırdak yapıları bir kere tahrip olduğu zaman tekrardan düzelme ihtimali olmadığını ve uygulanacak tedavinin sadece kişinin ağrılarını dindirmek ve aynı zamanda da hastalığın ilerlemesini durdurmak amacı ile yapılmakta olan bir tedavi uygulanacaktır. 

Boyun ağrınız çok ciddi bir şekilde sizin hayatınızı olumsuz yönde etkilliyorsa ve kullandığınız ilaçlara rağmen ağrılarınız bir türlü dinmiyorsa yapacak olduğunuz bitkisel tedavi ile sizler de ağrılarınızın hafiflemesini ve kireçlemenizin ilerlemesini de durdurmuş olacaksınız. Bunun için uygulanan birçok alternatif tıp bitkisel tedavi bulunmaktadır.

Bal Patates Kürü

Boyun ağrılarınızı dindirmek istiyorsanız kullanacak olduğunuz kür tarifi evinizde bulunan taze patatesten ve sizler de baldan faydalanabilirsiniz. Yapımı ise oldukça basit olmaktadır. Çiğ patatesleri rendelemelisiniz. Çiğ patateslerin çokluğu kadar içerisine aynı eşit miktarda bal karıştırmanız gerekmektedir. Bu karışımı iyice karıştırmanız gerekmektedir. Daha sonra boynunuzda ağrımakta olan yere uygulamanız gerekmektedir. Üzerini bir tülbent ile sarın ve bunu yaklaşık olarak 2 saat boyunca ağrıyan bölgenin üzerinde tutmalısınız. Bu karışım hızla ağrınızı dindirecek olsa da uzun sürmeyecektir. Bu nedenle sizlerde günde birkaç defa uygulama yapabilirsiniz.

Çınar Yaprağı Kürü

3 tane büyük ve olgunlaşmış olan çınar yağrağını yazın güneşte kurutun. İki su bardağı klorsuz suyu kullanın. Çınar yapraklarını klorsu suyun içerisinde kaynatın. Kaynadıktan sonra 5 dakika kadar soğumaya bırakın. Daha sonra çınar yapraklarını çıkartıp süzün ve bu karışımı sabah akşam tok karnına için. Kireçlemenizin ilerlemesinin önüne geçecek bir karışım olacaktır.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle