İbrahim Saraçoğlu’ndan Diz Kireçlenmesine İyi Gelen Kür Tarifi

Yaşın ilerlemesi, fazla kilolu olması ya da kişinin dizine bir darbe alınması sonucunda diz ekleminde ki kıkırdağın aşınması sonucunda diz kireçlenmesi meydana gelecektir.

 İbrahim Saraçoğlu’ndan Diz Kireçlenmesi İçin Kür Tarifi

Diz kireçlenmsde yaşın çok önemli bir yeri olmaktadır. Kronik bir hastalık olmaktadır. Özellikle de kilolu olan kişilerde görüldüğü bilinmektedir. Hastalığın oluşmasında diz eklemlerinin kıkırdaklarında bulunan aşınma sonucunda meydana gelecek olan bir rahatsızlık olmaktadır. Bunun sonucunda sürtünme, ağrı, şişme ve sertlik olacağı gibi aynı zamanda da kişinin diz hareketlerinde de azalma olacaktır. Bu bazı zamanlarda diz kemiğinin bir darbe alınması sonucunda da meydana gelecektir. Diz kireçlenmesi sıklıkla görülmektedir. Daha çok 45 yaş üzerinde olan kişilerde görülmektedir. Kadınlarda daha sıklıkla da görüldüğü bilinmektedir. Vücudun eklemleri arasında kireçlenme en sıklıkla görülmekte olunan bir bölge olmaktadır. 

Diz Kireçlenmesi

Nedenleri

Diz kireçlenmesinin en önemli nedenleri arasında yaşlılık gösterilmektedir. Yaşın ilerlemesi sonucunda eklemlerde bulunan kıkırdak aşınacaktır. Kişinin ağırlığı da dizlerde kireçlenme olmasına neden olmaktadır. Ağırlık her zaman için tüm yükü taşımakta olan dizlere baskı yapacaktır. Bunun sonucunda da diz ekleminde oluşan kıkırdağın sıvısında azalma meydana gelecektir. Kalıtsal olarak oluşan kireçlenmenin de görülmesi günümüzde mümkün olmaktadır. Yapılan bir araştırma gösteriyor ki kadınlarda daha sıklıkla görülmektedir. Yapılan iş son derece etkili olmaktadır. Eklemleri zorlayacak aktivitelerde bulunmak, bir takım mesleklerde sürekli olarak ağırlık kaldırmak, çömelmek ve ayak üzerinde durmak da diz kireçlenmesinin olmasında etkili olmaktadır.

Diz kireçlenmesinde bir takım sporları yapan kişilerde de görüldüğü bilinmektedir. Sporcuların yaralanması, dizlerine aldıkları darbeler ve yaptıkları egzersizler nedeniyle diz çevresinde bulunan zayıf kasların kireçlenme oluşmasına neden olur. Metabolik bozuklukları olan kişilerde de görülür.

Belirtileri

Kişi dizini sürekli olarak hareket ettirdiği zaman diz bölgesi üzerinde ağrı meydana gelecektir. Bu ağrı dinlenme sırasında azalacaktır. Belirtiler arasında şişme olacağı gibi, eklemlerde sıcaklık hissi de kişilerde meydana gelecektir. Diz üzerinde sertlik kişinin sabah uyandığı zaman daha da belli olacaktır. Bir süre sonra kendliğinden geçecektir. Dizlerde hareket kısıtlanmasına yol açacaktır. Merdiven çıkması ve yürümesi sırasında ağrı meydana gelecektir. Yürürken bir hareket yaparken dizden ses gelecektir.

İbrahim Saraçoğlu Kür Tarifi

Diz kireçlenmesine iyi gelen kür tarifi için doğru çınar yaprağı kullanmanız gerekmektedir. Unutmayın ki çınar ağacının birçok çeşidi bulunmaktadır. İbrahim Saraçoğlu’ndan diz kireçlenmesine iyi gelen kür tarifi için iki tane büyük boy çınar yaprağı gerekmektedir. Her zaman için olgun olan yaprakla bu kürü yapmanız gerekmektedir. Yaprak yeşil olacağı gibi aynı zamanda da yazın güneşte kurutulmuş olan olgun bir çınar ağacından almış olduğunuz ve güneşte kuruttuğunuz çınar yaprağı da olabilir.

Çınar yaprağını soğuk su içerisinde iyice yıkamalısınız ve küçük parçalar haline getirin. Bir su bardağı klorsuz suyu kaynatın. İçerisine küçük parçalar haline getirmiş olduğunuz çınar yapraklarını atın ve ocağın altını kısın. Kısık ateşte tam bir dakika boyunca demlenmesini bekleyin. Bir dakika dolduktan sonra kaynamakta olan çınar yapraklarını ocaktan alın ve süzün. Ilıdığı zaman sizler de akşam yemeklerinden yarım saat kadar önce ve kireçlenmeye iyi gelen bu kürü uyumadan hemen önce geceleri içmelisiniz. Akşam yemeğinden sonra gece yatarken içecek olanların en az üç saat sonra içmesi gerekmektedir. 

Bu kürü yaparken sizler de her defasında yeniden yapmanız gerekmektedir.

Küre otuz gün boyunca ara vermeden düzenli olarak akşam yemeklerinden önce ve gece uyumadan önce içmelisiniz. Bu kürü şikayetleriniz her defasında arttığı zaman tekrar ederek sizler de otuz gün boyunca tekrarlayabilirsiniz.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (3 votes, average: 2,67 out of 5)
Loading...
Yorum ekle