Eklem Kireçlenmesi İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Eklemlerimiz içerisinde bulunmakta olan ve kemiklerin birbirini sürtmesini engellemek için yastık görevi yapmakta olan kaygan olan kıkırdağın zamanla aşınması neticesinde kemikler birbirine sürttüğünde eklemlerde kireçlenme meydana gelecektir.

 Eklem Kireçlenmesi İçin Bitkisel Tedavi Yolları 

Eklem kireçlenmesi, en sıklıkla karşılaşılmakta olan eklem rahatsızlığı olarak bilinmektedir. Kemik uçlarında bulunan ve kemiklerin birbiri ile sürtmesini engellemekte olan kıkırdakların yıllar içerisinde aşınması sonucunda meydana gelecek bir hastalık olmaktadır. Kişinin kilolu olması da son derece kireçlenmesinin olmasında etkili olmaktadır. Bu nedenle de eklem üzerinde sertliğin olacağı, ilerleyen evrelerinde ağrının ve hareket kabiliyetinde azalmanın meydana gelecek olduğu bir hastalık olmaktadır. Günümüzde tedavisi bulunmayan ama erken aşamalarında ilerlemesini durdurmak ve ağrının azalması için bir takım tedavi yöntemleri mevcut olmaktadır. Erkeklerdense kadınların 50’li yaşlarından sonra daha sıklıkla görülmekte olan bir rahatsızlık olmaktadır. Yaşın artması etken iken eklem bölgesinin herhangi bir darbe alması da son derece etkili olmaktadır.

Bitkisel Tedavi

Yapacak olduğunuz kürler sizin ağrılarınızı daha çok dindirmek üzere hazırlanmakta olan ve yüzyıllardır halk tarafından kullanılmakta olan kürler olmaktadır. İlk olarak ısırgan otu yaprakları, maydanoz kökleri, söğüt ağacı kabukları ve elma çiçeklerini eşit miktarda bir kabın içerisine koyun. Üzerine bir su bardağı kadar kaynar su ekleyin ve 5 dakika boyunca kaynatın. Bu tarifi sizler de 3 ay boyunca her öğünlerden sonra 1 fincan kadar için. Sık sık taze yapmaya ve kalnını da buzdolabında saklayabilirsiniz.

Son zamanlarda bitkisel tedavi bakımından apayrı bir yeri olan kalsiyum deposu çiğ kabuk yumurtalarının ayrı bir yeri olmaktadır. Sizler de kan hücrelerinizin emecek olduğu kalsiyumların kemiklerde depolanması ve güçlenmesi için bir tane çiğ yumurtanın akı ve sarısı çıkarın. Kürü yapmak için 1 tane limonu çekirdeklerinden ayrımalı suyunu çıkarmalısınız. Eğer ki limon çok sulu değilse bir tane daha kesebilirsiniz. Yumurta kabukları güneşte kuruması beklenir. Ve daha sonradan ezilerek toz haline getirilmelidir. Üzerine sıkmış olduğumuz limon suyu eklenir ve karıştırılır. 3 hafta süresi boyunca karanlık ve serin bir yerde bekletilmesi gerekmektedir. Daha sonradan bir yemek kaşığı kadar akşamları içmeniz sonucunda ağrılarınız azalacaktır.

Eğer ki kireçlenmeniz de sizlerin de iltihaplanma olması durumunda yapacağınız inek sütü ve taze kirazların suyu olacaktır. Bir bardak inek sütüne 40 tane olgunlaşmış kirazın suyu sıkılır ve 10 dakika bekletilir. Ardından karıştırılarak akşamları içilmelidir. Bunu düzenli olarak her akşam tekrar etmelisiniz.

2 tutam kavak tohumları, 3 tutam huş tomurcukları, 2 tutam ısırgan otu, elecampane kökünden 2 tutam, Bir miktar taze nane, papatya çiçekleri 3 parça ve 1 parça ıhlamur çiçeklerini bir kabın içerisine koyun. Üzerine dere otu tohumlarını da ekleyebilirsiniz. Üzerine 1 litre klorsuz kaynar su eklenmelidir. En az 3 ay boyunca bu kürü sizlerin de denemeniz gerekmektedir.

Arğrısı çok şiddetli olanlar için her zaman lahana tavsiye edilmektedir. Sizler de kronik olan ağrılarınızdan kurtulmak için lahanayı denemeniz faydalı olacaktır. C vitamini olması nedeniyle sizlerin bağışıklık sisteminizin de güçlenmesinde yardımcı olacaktır. Yapmanız ise oldukça kolay olmaktadır. Lahananın iç kısmı alınarak çıkartılır ve bir güzel soğuk suda yıkanır. Ardından ezilerek suyu çıkarılır. Bu suyu içebilirsiniz. Ezmiş olduğunuz parçaları ise üzerine çok az su ilave ederek hasşlayın. Daha sonradan ağrımakta olan eklemin üzerine koyup streç film ile sarın. Bütün bir gece bekledikten sonra ılık su ile sabah yıkayın. Düzenli kullanımı fayda sağlayacaktır.

Eklem kireçlenmesini ortadan kaldırmak istiyorsanız o zaman sizler de bir yemek kaşığı soda, tuz, kuru hardal ve bir yemek kaşığı organik balı bir kabın içerisinde karıştırmalısınız. Bu karışım 10 dakika bekledikten sonra bir kere daha karıştırılmalıdır. Eklem ağrısı yaşamakta olduğunuz bölgeye sürülmelidir. Daha sonradan streç film ile üzeri örtülmelidir. Ve daha sonradan da pamuklu bir bez ile sarmalısınız. Bütün bir gece boyunca beklenmeli ve sabah kalkınca ılık su ile yıkanmalıdır.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle