Bitkisel Tedavi İle Gut Hastalığı İyileşiyor

Gut hastalığı eklemlerin kristalleşmesi sonucunda iltihaplanması ile ortaya çıkmakta olan son derece ağrılı ve sancılı bir hastalığın ismidir. Bitkisel tedavi ile hastalığı hafifletmek mümkün olacaktır.

Bitkisel Tedavi İle Gut Hastalığı İyileşiyor

Bitkisel Tedavi İle Gut Hastalığı İyileşiyor

Genellikle ayaklarda ortaya çıkan enderde olsa dizlerde el parmaklarında ya da dirseklerde de oluşan iltihaplı bir hastalıktır. Eklem itihabı olduğu için hastanın çok ciddi ağrılarının olacağı ve gündelik yaşamını etkileyecek olduğu anlamına gelmektedir. Gut hastalığı kanda bulunan ürik asitin son derece yüksek olması sonucunda bu ürik asiti böbrekler süzemiyor ve vücut içerisinde kalıyor. Bu kalan ürik asit eklemlerde toplanıyor ve kristalleşmeye başlamaktadır. Ve böylelikle de gut hastalığı ortaya çıkmaktadır. Belirtileri arasında bulunduğu eklemde kızarıklık, şişlik v e şiddetli bir ağrının oluşmasına neden olacaktır. Daha çok halk arasında zengin hastalığı ya da kral hastalığı olarak bilinmesinin nedenleri arasında kırmızı et tüketen kişilerde daha çok görüldüğü için halk arasında böyle bir isim konulmuştur. Erkeklerde daha sıklıkla görüldüğü gibi obez olan insanlarda da çok fazla görülmektedir. Gut hastalığından şüpheleniyorsanız o halde sizlerin yapacağınız hemen bir hekime giderek muayene olmak ve hekimin uygun görmekte olduğu ilaçları zamanında almalısınız. Eğer doktor sizlere fizik tedavi verdiği zaman onuda eksiksiz bir şekilde yapmalısınız. Fakat bu iltihaplı eklemi eğer ki yok olmasını istiyorsanız o halde sizlerin de eviniz de hazırlayacak olduğunuz bir kür tarifi ile bu hastalığın hafiflemesinde yardımcı olacaktır.

Bu kürler her zaman için doktor tarafından uygulanmakta olan tedaviye ek olarak uygulanması gerekmektedir.

İbrahim Saraçoğlu’nun Gut Hastalarına Önerileri

İbrahim Saraçoğlu eğer ki sizlerde de gut hastalığınız varsa o zaman kereviz tüketmenizi önermektedirler. Bu hastalığın her zaman kontrol altına alabilmek için sizlerin de haftada iki ya da üç defa kereviz tüketmenizin sonucunda iltihaplı kısmın kuruyacak olduğunu belirtmektedir. Bu kerevisi her zaman için hiçbir katkı maddesi olmadan ve kendisi gibi yıkadıktan sonra az bir miktar su ilave ederek haslamalısınız. Hafif bir şekilde haşlandıktan sonra sebeleri o şekilde tüketmelisiniz. Başka herhangi bir madde eklemeyeceğiniz gibi kerevizin suyunun içerisine ne tuz ne de başka bir sebzeninde atılmaması gerektiğini belirtmektedir. Gut hastalığında etkili olan krevizin eğer ki 10 günden fazla bir süre boyunca tüketecek olan kişilerin arada bir tansiyonlarını ölçtürmelerinin gerek olduğunu belirtmektedir. Kerevizi çok fazla tüketmekte olan kişilerde yüksek tansiyon görülmesinden dolayı bu kürün gut hastalığına iyi gelirken tansiyonunuzu da çıkarma ihtimalini her zaman için aklınızda bulundurmanız gerekmektedir. 

Gut hastalığına hangi bitkiler iyi geliyor

Gut hastalığına son derece iyi gelmekte olan birkaç tane bitki bulunmaktadır. Bu bitkilerin içerisinde her zaman için Ardıç bitkisi gelmektedir. Ardıç bitkisi içerisinde organik olan asitleri barındırmaktadır. Bu organik olan asitlerin ise gut hastalığına son derece iyi geldiği bilinmektedir. Isırgan oturunun her zaman için içerisinde bulunan birçok madde sayesinde gut hastalığında olan iltihabın kurumasında yardımcı olacaktır. Bir diğer bitki ise Yaban Mevsimi olmaktadır. Bu bitkinin içerisinde dulcamarin denilen bir madde vardır. Bu madde ise kandaki ürik asitin normak seviyelere inmesinde çok faydalı olduğu bilinmektedir. Huş Ağacı: Mevsiminde her zaman için tüketmeniz gerekmektedir. Sizler de bunu tükettiğiniz zaman ürik asitin dengelenmesini sağlayacaktır ve gut oluşumunun önüne geçmiş olacaktır. 

Bitkisel çay

Gut hastalığı son derece kendisi de tedavisi de son derece zor olan bir hastalıktır. Bu nedenle mutlaka doktora gitmelisiniz. Doktor tarafından verilen tedaviyi sürekli olarak uygulamalısınız. Tedaviye ek olarak evinizde hazırlayacak olduğunuz bitkisel çay ise sizin eklemlerde iltihap oluşması nedeniyle var olan gut hastalığınızdan iyileşmenizi daha çok hızlandıracaktır. Ürik asidin azalması için yapmanız gerekenler: 1 çay bardağı kaynamış suyun içerisine sizlerde sıtma otu atarak bunun 5 dakika boyunca demlenmesini bekliyoruz. Ardından süzerek içilir. Bunu günde beş defa tekrarlamanız sizinde daha hızlı iyileşmenizi sağlayacaktır. Ayrıca aynı kürü sıtma otu yerine kereviz tohumu ile de yapacak olduğunuzu unutmamalısınız.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle