Kemik Erimesi Ağrısına İyi Gelecek Kür Tarifleri

Yaşın ilerlemesi ile birlikte özellikle bayanlarda kemik ağrıması neticesinde sırt başta olmak üzere vücudun birçok bölümünde ağrının meydana gelmesi söz konusu olacaktır.

 Kemik Erimesi Ağrısına Ne İyi Gelir?

 Kemik Erimesi Ağrısına Ne İyi Gelir?

50 yaşın üzerinde olan kadınlarda ve 70 yaşın üzerinde olan erkeklerde sıklıkla kemik erimesi görülmektedir. Hastalığın belirtieleri arasında şiddetli bel ağrıları ve kemiklerde oluşan kırıklar meydana gelmektedir. Bu rahatsızlık çok sinsi bir şekilde ilerlemesinden dolayı kişinin kemik erimesi olduğu şiddetli ağrıları olmadan anlaşılmamaktadır. Kemik erimesinin birçok nedeni vardır.

  • Hareketsizlik; Yaşlanma;
  • Hormonlarda değişikliğin olması;
  • Uzun süreli ilaçları kullanmak;
  • Krotizon kullanımı;
  • D vitamin eksikliğiİ;
  • Stres;
  • Beslenme bozuklukları.

Menopoz döneminde olan kadınların hormonlarında değişiklik olması nedeniyle kemik erimesi kendiliğinden gelişmektedir. Kemiklerin hasar görmesinde ciddi oranda etkileyecek olduğundan kişinin şiddetli bel ağrıları ya da bacak ağrıları yaşaması hatta kırıkların daha çabuk meydana gelmesi söz konusu olacaktır. Bu durum kişinin özellikle de D vitamini almaması ve kalsiyum eksikliği olması durumunda daha da sık görülecektir. Bu kişiler kendi ağrılarını dindirmek ve kemik erimesinin de olmaması için yaşamları boyunca bazı konularda çok dikkatli beslenmeleri gerekmektedir. Bitkisel tedavi sayesinde bu ağrılarını kimyasal ilaç kullanmadan çözmeleri de mümkün olacaktır.

 Kemik Erimesine İyi Gelen Bitkiler

Yonca: Çok rahatlıkla bulacak olduğumuz ve içerisinde bol miktarda ostrojene faydalı olan K vitamini olan yoncanın yenilmesi gerekmektedir. Bu kişilerde aynı zamanda da lahana ve ıspanak tüketmeleri sonucunda kemik erimelerine de iyi gelecek besinler olduğunu unutmamalısınız.

Atkuyruğu: kemiklerin kalsiyum bakımından sağlığına kavuşması için ve kemik kütlesinde herhangi bir kaybın yaşanmaması için ideal bir bitki olmaktadır. Sizler de çay yaparak bu bitkiyi tüketebilir ve kemik erimesi ile savaştığını da unutmamak gerekmektedir.

Karayılan: Bu otun araştırmalar sonucunda gösteriyor ki kemik kaybı yaşamakta olan kişilere son derece yardımcı olması ile bilinmektedir. Ayrıca bu ot ağrılara da çok iyi geldiği bilinmektedir. Bu nedenle de kemik erimesi sebebi ile şiddetli bel ya da kemik ağrısı yaşamakta olan kişilerin Karayılan otundan faydalanacak olduğunu da belirtmek istiyoruz.

Maydanoz: sıklıkla romatizma tedavisinde ağrıları dindirmek için kullanılmaktadır. Kemik sağlığına da son derece faydası olması ile bilinmektedir. İçerisinde florür içernesi nedeniyle bu kemik yapısında bozulmalar olan kişilere yardımcı olacak türden bir bitki olmaktadır.

 Ağrıya İyi Gelen Kürler

Uzun yıllar boyunca kemik ağrıları yaşamakta olan kişiler ısırgan otunun kemik ve de eklem ağrılarına son derece iyi geldiği kanıtlanmıştır. Sizler de kemik erimesine bağlı olarak şiddetli bir ağrı yaşamaktaysanız o zaman ısırgan otu çayı ile bu ağrılarınızı dindiebilir ve bu sayede kimyasal olarak ilaçları tüketmemiş olursunuz. Ayrıca bölge üzerinde bir iltihaplanma meydana geldiği zamanda da ısırgan otunu kullanabilecek olduğunuzu unutmamak gerekmektedir.

Hastalığı yaşamakta olan kişiler 1 bardak klorsuz kaynamış suyun içerisine 1 yemek kaşığı kadar ısırgan otu atarak bunun demlenmesi için beklemeliler. Daha sonradan süzerek bunun suyunu içmesi gerekmektedir. Eğer ki tadından şikayet ettiğiniz için içmekte zorluk çekiyorsanız o zaman sizler de içerisine bir çay kaşığı bal ekleyebilirsiniz. Ağrınız geçene kadar bunu günde üç defa olmak üzere sizler de denemelisiniz.

Zencefil içerisinde bulunan antiinflamatuar sayesinde kemik ağrılarını dindirme konusunda son derece başarılı olmaktadır. Bu nedenle zencefili kemik erimesi yaşamakta olan kişilerin sıklıkla tüketmesi gerekmektedir. Bunun yapımı da son derece kolay olmaktadır. 1 su bardağı klorsuz suyun içerisine bir parça taze zencefil atın ve 10 dakika boyunca kaynatın. Ardından süzerek bunu için. İçerisine isteğe göre bir çay kaşığı bal eklenebilir. 

Son derece faydalı olan bir diğer bitki kürü ise zedeçal olmaktadır. Birçok hastalığın tedavisinde kullanılan bir bitki olduğu gibi kemik erimesi sebebi ile kemik ağrısı yaşamakta olan kişilerin de kullanabilecek olduğu bir bitki olmaktadır. Sizler de Bunu daha çok süt ile yapmanız tavsiye edilmektedir. Tam yağlı bir bardak ılık sütün içerisine bir tatlı kaşığı toz zerdeçal atarak karıştırın. Bunu ağrınız geçene kadar günde bir kere olmak üzere her zaman içebilirsiniz.

Kaynaklar


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle