Topuk Dikeni Özel Terlik Modelleri

Topuk kemiğinin altında bulunur ve sert bir çıkıntı şeklinde durmaktadır. Kişinin kilolu olması, topuklu ayakkabı giyinmesi, yürümesi gibi nedenlerden kaynaklanır.

Topuk Dikeni

Topuk kemiğinin alt kısmında ince ve sivri bir kemik çıkıntısı olarak kendisini göstermektedir. Ayakta bulunan bağların sürekli olarak gerilmesi ve bunun sonucunda bu bölge içerisinde kalsiyum birikmesi neticesinde bir çıkıntı oluşması söz konusu olacaktır. Sürekli olarak yürümek, koşmak ya da zıplamak gibi aktiviteleri yapan kişilerin topuk bağlarını çok fazla kullanması neticesinde topuk dikeni meydana gelecektir. Bu daha çok kilolu insanlarda görülecek bir şikayet olurken ayak tabanı düz olan kişilerin de sıklıkla yaşadığı sorunların başında gelmektedir. Topuk dikeninin en önemli belirtisi sabah kalkıp iki üç adım atınca şiddetli bir ağrının olmasıdır. Dinlenmekte olan ayak hareket ettiği zaman bıçak batıyormuş gibi bir ağrının olması söz konusu olacaktır.

Topuk Dikeni

 

Topuk Dikeni İçin Terlik

Özellikle de polaris tarafından üretilmekte olan ortopedik terlik ve de ayakkabılar yoğun ilgi görmektedir. Uzun süre ayakta durmak zorunda kalan ya da yürümek mecburiyetinde bulunan kişilere hitap etmesi ile bilinmektedir. Bu ayakkabılar 5 özel nokta üzerinde son derece rahat ayakkabılar olmaktadır.

Başparmağı düşünülerek yumuşak bir zemin oluşturulmasının yanında iç yan kavisleri de bulunmaktadır. Bu sayede topuk desteği ile de topuk dikeni rahatsızlığı olanları da unutmamaışlar. Oldukça uygun fiyatlar ile piyasaya sunmaktadırlar. 37.49 liradan başlayıp 199 liraya kadar artan fiyat yelpazesi ile de her bütçeye uygun olması ile bilinmektedir.

 

Ceyo Yeni Sezon Terlikleri

Ceyo markası tarafından üzerilen terlikler 2016-2017 sezonu içerisinde topuk dikeni şikayeti olan kişiler tarafından satın alındı. Ortopedik olmasının yanı sıra topuk ağrısına karşı son derece önlemlerin alınmış olduğu terlikler olması nedeniyle tercih edilmekteydi. 2018 senesi için hazırlamış oldukları terlik ve ayakkabı modelleri ile de şimdiden adından söz ettireceğe benzemektedir. Topuk dikeni olan kişilerin normal ayakkabı giyinememesi ve terliklerden şikayet etmesi nedeniyle geliştirmiş oldukları ürünler birkaç modelle sınırlı kalmayıp, her zevk ve her beğeniye hitap edecek modeller olmaktadır. Fiyatı da her bütçeye uygun olmaktadır. 39 liradan başlayıp 399 liraya kadar uzanan fiyat aralığı ile sizler de aradığınız ayakkabıyı Ceyo markasında bulmanız olağandır.

Topuk Dikeni İçin Terlik Modelleri

 

Pabucce Ortopedik Terlikleri

Yumuşak ve hakiki deriden özel olarak üretilmiş olan bir terlik modelleri ile tüketicilerin karşısına çıkmaktadır. Terliğin en önemli özelliği ise taban kısmının tamamen ortopedik olmasıdır. Bu nedenle topuk dikeni rahatsızlığı olan kişiler için özel silikon ile destenklenmiştir. Suya karşı dayanıklı olan bu terlik evlerinizde ya da iş yerlerinizde rahatlıkla giyinebilirsiniz. Topuk dikeni tedavisinde yardımcı olmak için üretilen bir ayakkabı olmaktadır. Kavisli bir yapısı olduğu için ayaklara aynı zamanda da masaj yapar gibi bir etkisi de olacaktır. Kan dolaşımının hızlanacak olduğu ve adım atarken ağrılarınızın dinecek olduğu bir terlik üretmektedirler. Fiyatı ise 69.90 TL olarak satışa sunulmaktadır.

Topuk Dikeni İçin Özel Üretim Ayakkabı

 

Reebok Easytone Serisi

Üretilen terlikler ve ayakkabılar ile kışa damgasını vuracak gibi görünmektedir. Ortopedik olmasının yanı sıra kullanan kişilerin topuk dikenini hissettirmemesi ile de ilgi odağı olmaktadır. Kullanıcıların çok memnun kaldığı ve bu nedenle de seriye yeni ayakkabılarda katmakta olan bir firmadır. Sizler de topuk dikeninden şikayet ediyorsanız, ayağınızın üzerine basamıyor ve artık gündelik yaşamınızı da bu durum etkilemeye başladıysa o zaman alacağınız ayakkabıların topuk dikeninizi rahatlatma yönünde olmasına dikkat etmelisiniz. Asla sizin topuk dikeninizin baskı sonucunda ağrımasına neden olacak terlik ya da ayakkabılardan uzak durmanız sizin faydanıza olacaktır. Bu serinin ayakkabıları yaklaşık olarak 69.90 liradan başlayıp 299 liraya kadar pahalanmaktadır. Fakat her zevke hitap edecek ürünlerinin yanı sıra verdiğiniz paraya da değecek ayakkabılar üretmesi ile bilinmektedir.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle