Topuk Dikeni İçin Domates Kürü Tarifi

Topuk dikeni kişinin hayatını son derece etkileyen sabah uyandığı zaman şiddetli ağrısının olmasına neden olan ve kişinin hayat kalitesinde düşmeye neden olan bir tahatsızlık olmaktadır.

Topuk Dİkeni

Topuk Dİkeni

Topuk tabanında bulunan kemiğin sürekli bir şekilde hareket etmesi neticesinde bu bölüm içerisinde kalsiyum birikmesi meydana gelecektir. Bunun sonucunda da tpuk altında ufak bir çıkıntı oluşacaktır. Bu çıkıntının zamanla iltihap kapması sonucunda kişinin çok ciddi bir şekilde ağrısının olması da söz konusu olacaktır.

Ayaklarda yaşanan en sıkıntılı ve de en ağrılı yöntemlerden bir tanesi de topuk dikeni olmaktadır. Kişinin daha çok sabah uyandığı zaman ayağına bıçak batması hissini yaşadığı ve adımlarını yere basamadığı bir hastalık olmaktadır. Hastalığın ağrılı olması nedeniyle kişinin gündelik hayatında kalite düşmesi görülmektedir. Uzunca bir süre bacağı hareket ettirmediğiniz zamanlarda adım atar atmaz kendisini gösterecek ciddi bir ağrı olmaktadır.

Hastalığın kilolu insanlarda, koşucularda ve düz taban ayakları olan kişilerde görülme riskinin olduğu gibi yüksek topuk ayakkabı giyinmekte olan kişilerde de sıklıkla görülmektedir. Yürümeyi son derece zorlandştıracağı gibi hareket kısıklığına da yol açacaktır. Bu nedenle bu hastalık ilerlemeden tedavi edilmesi gerekmektedir. Kronik bir hal almadan hastalığı bir an önce tedavi ettirmeniz sizlerin daha hızlı bir şekilde iyileşmenizi sağlayacaktır.

Bu çıkıntı ayak taanına ciddi oranda baskı yapması ile bilinmektedir. Bunun sonucunda da burada ki dokularda ciddi boyutlarda ödemler oluşacaktır. Bunun sonucunda da topuk kısmında iltihaplanma meydana gelecektir. Topuk dikenini gidermek istiyorsanız sizler de bitkisel kür tarifini denemeniz gerekmektedir. Yapanların smemnun kaldığı bu domates kürünü Feridum Kunak yapmış olduğu TV programında açıkladı. Yapımı çok kolay olduğu gibi aynı zamanda da sizlerin ağrılarınızı da dindirme konusunda oldukça başarılı bir kür olmaktadır.

 Domates Kürü Nasıl Yapılır?

Bazı malzemeler kullanarak sizler de evinizde doğal bir krem yapacaksınız. Bu kremi daha çok ayak üzerinde çalışmak zorunda olan, çok yürüyen ve topuklu ayakkabı giyen kişilerin yanı sıra düz taban ayaklara sahip olan kişilerin de uygulaması sonucunda şikayetlerinin çoğunun zaman içerisinde ortadan kalktığını fark edeceklerdir. Bunun için sizler de kaslarınız için egzersiz bir yandan yapabilir bir yandan da her gece yatmadan önce bu yapacak olduğunuz kremi ayaklarınıza sürebilirsiniz.

  •  1 Tane Orta büyüklükte lahana yaprağı;
  • 1 yemek kaşığı elma sirkesi;
  • Domates;
  • 1 tatlı kaşığı biberiye yağı.

Feridun Kunak tarafından bulunan bu kürün tarifi son derece kolay olup topuk dikeni tedavi etme konusunda da çok başarılı olmaktadır. Domatesi ikiye bölün ve yarısının üzerine elma sirkesi dökerek ovmaya başlayın. Doğal elma sirkesi kullandığınızdan emin olmalısınız. Domates ve sirke birbirine karıştığı zaman üzerine 1 tatlı kaşığı biberiye yağı ilave edilerek biraz daha ovulması gerekmektedir. Sizler de bu yapmış olduğunuz kremi uyumadan önce ayağınıza sürün ve üzerine lahana yaprağı ile örtün. Bununda üzerine tercihe göre bir çorap giyinebilir ya da sizler de çorap geçirebilirsiniz.

Bütün bir gece boyunca bu yapmış olduğunuz krem topuk bölgenizde kalmalıdır. Sabah olduğunda lahanayı çıkarıp çöpe atın ve ayağınızı ılık su ile yıkayın. Ayak ağrıları daha çok dinlenme sonrası ilk adımla birliikte görülecektir.

Ağrıların dağılacak olduğu zaman ise gece dinlenme aşaması olduğundan her zaman akşam saatlerinde uyumadan önce bu kremi uygulamalısınız. Bu kremi uygularken Dr. Feridun Kunak tarafından yanı zamanda da başarılı sonuç vermesi için bir takım egzersizler yapmanız tavsiye edilmektedir. Bu kremi her gece 1 hafta boyunca taze yaparak uygulayın.

 


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle