Topuk Dikeni İçin Üretilen Spor Ayakkabılar

Topuğun alt kısmında meydana gelen çıkıntının zaman içerisinde bağlara zarar vermesi sonucunda iltihaplanması sonucunda oluşan ağrıdır. Sizler de tercih edecek olduğunuz ayakkabı ile ağrının hafiflemesini sağlayabilirsiniz.

 Topuk Dikeni İçin Üretilen Spor Ayakkabılar

Özel Üretim Spor Ayakkabılar

Topuk ağrısının en büyük nedenlerinden bir tanesi olan topuk dikeni, toğun altında oluşan bir çıkıntı neticesinde oluşan ve zamanla burada ki bağlara ve dokulara zarar vermesi sebebi ile iltihaplanması sonucunda şiddetli ağrı yapmakta olan bir hastalıktır. Topuk dikeni daha çok sabah uyandığınız zaman ilk adımı atarken şiddetli bir ağrının olmasına neden olacak, gün içerisinde çok fazla hareket yaptığınızda şiddetleneceği gibi hareketsiz kaldığınız zamanda da ağrıyacak bir hastalık olmaktadır. Daha çok 40 ile 60 yaş aralığında görülme riski çok fazla olmaktadır.

Ayakta duran kişilerde, koşucularda, düz taban ayağa sahip kişilerde, aşırı kilolu olan kişilerde ve yanlış ayakkabı giyinen kişilerde görülmektedir.

Topuk dikeni ilerlediği zamanlarda çok ciddi komplikasyonlara neden olacaktır. Yürümenizi engelleyecek kronik topuk ağrısına neden olacaktır. İlerlemesi durumunda ayak, diz ve kalça hatta sırt ağrılarına da neden olacak bir hastalık türü olmaktadır. Ortopedi uzmanları tedavi etmektedir.

Mr.Falcon EPTA-53B Erkek Beyaz Ortopedik Ayakkabı

369 lira fiyatı olan ortopedik spor erkek ayakkabısı günümüzde topuk dikeni rahatsızlığı çeken kişiler için ideal olan bir ayakkabı olmaktadır. Topuk dikeni hastaları için özel imalat edilmiş olan silikon bir tabanlıktan üretilmiştir. Topuk dikeni için ekstra napa denilen yumuşak bir deriden üretilmiştir. Ayrıca topuk kısmında kullanılan dansite isimli bir sünger kullanılmaktadır. 40 numaradan 45 numaraya kadar ayağınıza uygun numaraları vardır. Antibakteriyel özelliği olması sebebi ile terleme yapmamaktadır. Bu nedenle de 4 mevsim kullanılması mümkün olan bir ayakkabıdır ve renk seçenekleri ile de topuk dikeni rahatsızlığı yaşayanlar için ideal bir ortopedik ayakkabı olmaktadır. 

Polaris 5 Nokta Spor Ayakkabıları

Polaris Özel Üretim Spor Ayakkabıları

Polaris tarafından özel olarak üretilmekte olan 5 nokta ayakkabıları ortopedik yapısı ile dikkatleri çekmekte ve özellikle de sürekli ayakta durmak zorunda kalan insanlar için üretilmiş ortopedik bir ayakkabı olmaktadır. Özellikle de topuk bölgesinden destekleyici sünger kullanılması nedeniyle topuk dikeni hastalığını yaşamakta olan kişilerin tercih edeceği bir yöntem olmaktadır. Özellikle de koşucuların ve uzun yürüyüşler yapmak zorunda kalanların ve düz taban olan kişilerin tercih edeceği bir ayakkabı türü olmaktadır. Bayan ve erkek ayakkabısında yeni modelleri ile kullanıcıların ilgisini çekmektedir. Özellikle de 39.99 liradan başlayıp, 119.99 lira aralığında olan ayakkabılar her bütçeye uygun olarak üretilmektedir. 

Letoon Ortopedik Spor Ayakkabıları

Fatalat içermeyen ürün topuk dikeni ağrısı yaşamakta olan kişiler için özel üretilmektedir. Yumuşak tabanı olduğu gibi topuk bölgesinde özel yumuşak dokusu sayesinde sizlerin ağrı çekmeden giyinmenizi sağlayacak olan bir ayakkabı olmaktadır. Kullanım alanları spor yaparken ve koşu yapan kişilerin daha çok tercih edecek oldukları bir ürün olmaktadır. Terleme yapmayacağı için her mevsim giyilecek ayakkabılar olmaktadır. Siyah ve beyaz renk seçenekleri bulunmaktadır. 36 numaradan 40 numaraya kadar numara seçeneği ile bayanların her zaman için topuk dikeni rahatsızlığı için tercih edilecek bir ayakkabı türü olmaktadır.74.90 liradan günümüzde satışı bulunmaktadır.

Ceyo Topuk Dikeni Spor Ayakkabıları

Bayanlar ve erkekler için özel üretim olan ortopedik ayakkabılar birçok farklı modeli ile ve farklı fiyat seçenekleri ile topuk dikeni sorunu yaşamakta olan kişilerin rahatlıkla giyecek olduğu modeller sunmaktadır. Ayrıca Ceyo firması tarafından ortopedik olarak üretilmekte olan terlik modelleri de bulunmaktadır. Topuk bölgesinin özel silikondan yapılması nedeniyle topuk dikeni rahatsızlığı çeken kişiler tarafından tercih edilmekte olan modelleri kullanıcılara sunmaktadır. Fiyat aralığı ise 49.99 liradan başlayıp 250 liraya kadar her bütçeye uygun olan spor ayakkabılar ile dikkat çekmektedir. Birçok farklı renk seçeneği ve modelleri ile topuk dikeni rahatsızlığı olanların satın alacağı ayakkabılar üretmektedir.

 


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle