İbrahim Saraçoğlu’ndan Topuk Dikeni Kürü

Daha çok 35 ile 40 yaş arasında görülen topuklarda oluşan kemik büyümesi nedeniyle kişinin cidi sağlık sorunları yaşaması, yürümesinde aksaklık olması, ayakta duramama gibi sorunlara neden olacak bir hastalıktır.

 İbrahim Saraçoğlu’ndan Topuk Dikeni Kürü

 Hastalığın tıptaki adı Plantar Fasiit olmaktadır. Günümüzde daha az görülüyor olsa da yaşamı ciddi anlamda zora sokan bir hastalık olmaktadır. Hareket kısıtlanmasına neden olduğu gibi kişinin yürümesini de ciddi oranda etkileyecektir. Daha çok aşırı yürüyen insanlarda ve ayak üzerinde duran kişilerde görülmektedir. Yapılan hem yanlış olan hem de aşırı olan egzersizler nedeniyle de görülmesi mümkün olan bir rahatsızlık olmaktadır. Hastalığın belirtileri arasında kişinin sabah uyandığı zaman ayaklarında meydana gelen şiddetli ağrı, kısa bir yürüyüş yaptığı zaman topuklarda hissedilen ağrı, Bu hastalığın belirtileri arasında olmaktadır. 

Topuk kemiğinin üzerinde daha sonradan oluşan çıkıntıya verilen isimdir. Kemiğin sürekli olarak hareket içerisinde olması sebebi ile burada kalsiyum birikmesine neden lacaktır. Bunun sonucunda da bir kemik çıkıntısı meydana gelir. Kişinin ayağında ki bu topuk dikeni iltihaplanması sonucunda ağrısı ortaya çıkacaktır. Daha çok orta yaşlı kişilerde görülmesi ile de bilinmektedir.

Belirtileri arasında sabah uyandığınız zaman ayağınızın üzerine basamayacak kadar şiddetli bir topuk ağrısı yaşamanıza neden olacaktır. Topuk dikenine birçok nedenden dolayı yaşamak mümkündür. Ama daha çok kilolu insanlarda, düz taban ayakları olan kişilerde ve yüksek topuklu ayakkabı giyinen kişilerde görüşmektedir. Topuğumuzda alt kısmında ince ve sivri bir kemik çıkıntısına topuk dikeni denilmektedir.

   Topuk Dikeni Bitkisel Kürü

 Topuk Dikeni Bitkisel Kürü

İnsanların hareket etmesinde ciddi oranda etkileyen toğuk dikeni kişinin rahatsızlanmasına sebebiyet vermektedir. Bu hastalığı yaşamakta olan kişiler bıçak yarasından daha da şiddetli bir ağrı çektiklerini belirtmektedirler. İbrahim Saraçoğlu tarafından verilen bu kür tarifi doğru uygulanması sonucunda faydası olacaktır.Üç gün ve üç aşamadan oluşacak olan bu kürü çok dikkatli yapmak gerekmektedir. 

  1. Gün: Orta acılıkta olan kırmızı pul biberden 3 yemek kaşığı bir havanın içerisine konularak ezilir. Ardından akşam uyumadan önce topuk dikeni olan bölgeye bir tülbent yardımıyla sarılması gerekmektedir. Bütün bir gece ayağınızda durmalı ve sabah tülbenti çıkarmanız gerekmektedir. 
  2. Gün: 3 yemek kaşığı kurutulmuş siyah üzüm çekirdekleri asla çıkarmadan havanda dövülmesi gerekmektedir. Aynı biberde olduğu işlemi bunda da uyguluyorsunuz ve tülbent yardımıyla ayağınıza sarıp uyuyorsunuz. Sargılıyken ayağınızın üzerine basmamanız çok önemlidir. 
  3. İlk gün yaptığınız orta acılıkta olan kırmızı pul biber ve ikinci gün yaptığınız kurutulmuş çekirdekli siyah üzümleri bir havana koyun ve ikisini birden dövmeye başlayın. Karışım iyice ezildikten sonra 3 yemek kaşığı kadar alın ve bir tülbent yardımıyla ayağınıza sarın. Sabah olduğu zaman ayağınızdan çıkarın ve ayağınızı ılık suyla yıkayın.

NOT: Bu kürün her zaman işe yaramamasının nedeni tercih edilen kırmızı pul biberden kaynaklanmaktadır. Sizler de pulbiberin ebter yani kısır tohumdan üretilmemiş olan ve orta acılıkta olanını tercih etmelisiniz. 

 Ahmet Maranki Topuk Dikeni İçin Bitkisel Kürü

 1 tane lahana yaprağı, 1 yemek kaşığı elma sirkesi, domates, biberiye yağı gerekmektedir. Kürün yapılışı ise son derece kolay olmaktadır. Domates ikiye bölünür ve yarısı alınır. Elma sirkesi üzerine dökülerek iyice ovulması gerekmektedir. Daha sonradan biberiye yağını üzerine sürüp biraz bekletin. Topuk kısmına sürün. Üzerine de lahana yaprağını koyduktan sonra bir çorap ya da poşet ayağınızın üzerine geçirin. Sabah kalktığınız zaman ayağınızı yıkayın. Gece uyumadan önce bu yaptığınız kürü sürmelisiniz. Ahmet Maranki bu kürü 1 hafta boyunca düzenli olarak gece uyumadan önce yapmanız konusunda uyarmaktadır. Akşam saatlerinde her zaman için topuk dikeni daha da ağrıyacak olduğundan sizler de ayağınıza masaj yaparak bu kürü her zaman için uygulamalısınız. 

 


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle