İbrahim Saraçoğlu’nun Kemik Erimesine Karşı Kür Tarifi

Metabolik bir hastalık olarak bilinmektedir. 50 yaşın üzerinde kadınlarda daha çok görülmektedir. Kemik erimesi olarak da adlandırılan hastalık sonucunda kemiklere kırılma veya çatlama söz konusu olacaktır.

 İbrahim Saraçoğlu’nun Kemik Erimesine Karşı Kür Tarifi

Kemik erimesi hem kadınlarda hem de erkeklerde yaşın ilerlemesi sonucunda görülmekte olan kemiklerde görülen zayıflık sonucunda kırıkların oluşmasına neden olan bir durum olmaktadır. Kişide oldukça yaygın bir şekilde görülmektedir. Oldukça yaygın bir şekilde 50 yaşın üstünde olan kişilerde görülmektedir. Bu rahatsızlığın son derece sessiz bir şekilde ilerlemesi söz konusu olacaktır. Bir belirti vermeden gelişecek olan rahatsızlık zamanla ufak bir düşme gibi durumlarda ciddi kırıkların oluşmasına neden olacaktır. Bu kırıklar en çok omurga, bilekler ve kalça kısmında meydana gelecektir. Kadınlarda daha çok görülmesinin nedenleri arasında yaşla ilgili olarak menopoz dönemi sonrasında meydana gelmektedir. Erkeklerde ise 70 yaş sonrasında sıklıkla görülmektedir.

  • Kemik erimesinin en önemli nedenleri arasında yaşlılık gelmektedir. İnsan vücudunda kemiklerde hücrelerin ölmesi sonucunda yenileri tekrardan yenileri oluşacaktır. Yaş ilerlemesi sonucunda bu hücrelerin yenisi meydana gelmeyecektir. Bu nedenle de zamanla kemiklerde kırıklık oluşacaktır;
  • Kadınlarda östrojen ve erkeklerde androjen hormonunun azalması sonucunda oluşacaktır;
  • Kadınlarda menopoz dönemi başlaması sonucunda oluşacaktır;
  • Tiroid sorunları;
  • Kortizonlu ilaçların kullanımı.

Caption

 

 Belirtileri

Kemik erimesini teşhis etmek için DEXA yöntemi son zamanlarda kullanılmaktadır. Bu yöntem sayesinde kişide kemik erimesi olup olmadığı anlaşılmaktadır.

En büyük belirtileri arasında sırt ağrısı olmaktadır. Kemik erimesinin omurlarda açacak olduğu küçük kırılmalar nedeni ile ve gittikçe bu kemiklerde ki kırık sayısının artması sonucunda kişide zamanla kamburluk meydana gelecektir. Sırtımızda kamburluk meydana geldiği zamanlarda göğüs ve de karın kısmında biraz daralma meydana gelecektir. Karın daha çok öne çıkacak olduğundan hasta kendisinin kilo aldığını zannedebilir. Kişide nefes darlığı ortaya çıkacağı gibi kemiklerde kırıkların da meydana gelmesi olasılığı mümkün olacaktır. 

  • Kemikler de kırılma meydana gelecek ve çatlamalar belirtileri arasında olacaktır;
  • Kişinin boyunda kısalma olacağı gibi, fiziksel yapısında da küçülme meydana gelecektir;
  • Sırt kısmında kuvvetli bir şekilde ağrının oluşması.

Kalsiyum Alımına Dikkat Edin

Vücudunuz için her zaman sizler de gerekli olan mineralleri almanız gerekmektedir. Bunlardan bazıları kalsiyum ve magnezyum bakımından çok zengin olan süt, yoğurt, yumurta gibi yiyecekleri tercih ederek bu yyiecekleri de tüketmeniz gerekmektedir. Kemik erimesini önlemek için sizler de bol miktarda kalsiyum ve vitamin almalısınız. 

 D vitamini bakımından kemikleri güçlendirecek yiyecekler tüketeceğiniz gibi bol miktarda güneşte kalmanız da sizin D vitamini en çok güneşte bulunmaktadır. Sizler de yaz mevsiminde güneş ışınlarına maruz kaldığınız zaman bol miktarda D vitamini almanız son derece faydalı olacaktır. Unutmamalısınız ki D vitamini alımını en çok güneşten alabileceksiniz. 

Kemik erimesini önleme konusunda en etkili besinlerden bir tanesi de Hindistan cevizi yağı tüketmeniz son derece faydalı olacaktır. Sizler de her akşam uyumadan önce içeceğiniz bir bardak suyun içerisine 4 damla Hindistan cevizi yağı damlatmanız sonucunda sizlerin de içmeniz son derece faydalı olacaktır. Ayrıca sırt bölgenizde ağrı olması durumunda Hindistan cevizi yağı ile sırt bölgenize masaj yaparak bu yağı sürmeniz gerekmektedir.

 İbrahim Saraçoğlun’dan Kemik Erimesi için Brokoli Kürü:

Brokoliyi öncelikle iyice yıkamanız gerekmektedir. Bir litre klorsuz suyun içerisine 250 gram kadar yıkamış olduğunuz brokoliyi koyun ve 5 dakika kadar haşlamalısınız. Daha sonra ocağın altını kapatın. Soğumaya başladığı zaman suyunu süzün. Bu yapmış süzdüğünüz suyu günde üç öğün olmak üzere aç karnına içmeniz gerekmektedir. Sabah, öğle ve akşam sizler de brokoliyi içtikten sonra yaklaşık olarak 20 dakika boyunca herhangi bir şey yememeli ve de içmemelisiniz.

Sizlere de kemik erimesi teşhisi konulduğu zaman bu brokoli kürünü toplam 7 gün boyunca bu suyu sabah, öğle ve akşam olmak üzere yedi gün boyunca içiniz. Ardından bu küre üç gün boyunca ara vermeniz gerekmektedir. Daha sonradan yine 7 gün boyunca küre devam edin. Ve yine üç gün ara verin. Bu kürü bu şekilde uygulamanız gerekmektedir. Haşlamış olduğunuz brokoliyi ise sizler de ziyan etmek istemiyorsanız o zaman brokoliyi de salata yaparak ya da çorbasını yaparak sizler de ziyan etmemiş olabilirsiniz.

 


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle