Siyatik Sinir Ağrısına İyi Gelen Kür Tarifleri Nelerdir?

Siyatik sinir leğen kemiğinden başlayan ve topuklara kadar uzanan vücudun en büyük siniri olmaktadır. Bazı nedenlerden dolayı sinir zedelenmesi sonucunda çok rahatsız edici bir ağrı meydana gelecektir. Evinizde hazırlayacak olduğunuz kür tarifleri ile ağrıyı azaltmanız mümkün olabilir.

Siyatik Sinir Ağrısı

Siyatik Sinir Ağrısı

İnsan vücudunda en uzun ve en kalın sinir siyatik olmaktadır. Siyatik leğen kemiğinden başlayan ve topuklara kadar inen bir sinirdir. Siyatik belli nedenlerden kaynaklı olarak ağrıma yapacaktır. Bu bölge içerisinde bulunan ağrıların geneli yavaş başlayan ve her geçen gün giderek artmakta olan bir ağrı sonucunda kişinin gündelik hayatı içerisinde şiddetli ağrının olmasına neden olacaktır. Kişinin öksürmesi sonucunda ya da hapşırması neticesinde bu ağrı giderek artacaktır. Bu ağrı tüm bacağı kapsamaktadır. Bacakların sadece tek bir bölümünde oluşmayacaktır. Birçok nedenden dolayı siyatik ağrının olması söz konusu olacaktır. Disk kaymasından ya da kalçaya yapılan iğnenin siyatik sinirlere denk gelmesi sonucunda ağrı giderek artacaktır.

 Ağrı Nasıl Anlaşılır?

Bu rahatsızlığı yaşamakta olan kişiler bacaklarını çok yormamaları tavsiye edilmektedir. Yan tarafına dönerek uyumak ya da ağrımakta olan bacağın ağırlığını diğer bacağa vermek geçici olarak çözümler olacaktır. Bu rahatsızlığı yaşamakta olan kişiler ortopedi uzmanı tarafından muayene edilmelidir. Ve hekimin gerek görmesi durumunda fizyoterapist tarafından fizik tedavi görülmesi gerekmektedir. Kramplar şeklinde vücutta ağrı olacağı gibi sertlikte olması söz konusu olacaktır. Kalça kısmında var olan uyuşmalar meydana gelir. Bacak boyunca aynı şiddette var olan ciddi bir ağrı ile anlaşılmaktadır. Sırt üstü olacak şekilde düz bir zemine uzanan kişi iki bacağını da aynı anda dizlerden kırmadan havaya kaldırması sonucunda giderek şiddetlenen bir ağrı yaşaması sonucunda kişinin siyatik sinirlerinde zedelenme olduğu anlaşılacaktır.

 Kür Tarifleri

Zerdeçal: Anti-inflamatuar etkisi olan bir bitkidir. Siyatik ağrılarına son derece iyi gelmesi ile bilinmektedir. Özellikle de siyatik ağrısı iltihaplanma sonucunda meydana geliyorsa zerdeçal bitkisi kullanılması gerekmektedir. Bunun için yapılacak kür tarifi ise son derece kolay olmaktadır. Bir su bardağı sütün içerisine bir tatlı kaşığı zerdeçal atılarak kaynatılır. Bu karışım günde iki defa içilmesi gerekmektedir. Eğer ki zerdeçal ve süt kürü kişiye acı geldiği zamanlarda ise içerisine bir çay kaşığı bal katılarak tatlandırılabilir. Bu kürü safra kesesinde taş olan kişilerin ve diyabet hastalarının kullanmaması gerekiyorken aynı zamanda da kan sulandırıcı ilaçlar kullanan kişilerin kullanması her zaman için sakıncalı olacaktır.

Yengeç Gözü: Tohumunu almak gerekmektedir. her zaman için ağrıyan siyatik üzerine uygulanması gerekmektedir. 50 gram kadar tohumundan alınız ve küçük parçalar haline gelecek şekilde ezin. daha sonradan bunu 15 dakika boyunca az suyun içerisinde kaynatmalısınız. Süzdükten sonra bitkiyi ağrıyan bölgeye masaj yaparak sürülmesi gerekmektedir. Bu karışımı sizler de üç günde bir ağrıyan bölgeye sürmeniz gerekmektedir.

Sarımsak: Bu kür siyatik ağrılara son derece iyi gelmektedir. Eğer sizinde iltihaplanma nedeniyle siyatik ağrılarınız oluşmaktaysa o zaman dört diş sarımsak bir bir su bardağı suyun içerisine konularak kaynatılmalıdır. Daha sonradan bu su ılıdığı zaman içilmelidir. Ayrıca sizler de iltihaplı siyatik ağrısına sahipseniz o zaman her gün dört tane çiğ sarımsak çiğnemeniz iltihabın kuruması konusunda yardımcı olacak ve sizlerin ağrılarınızı da dindirme konusunda son derece iyi gelecektir.

Gece Yasemini: Siyatik tedavisinde son derece başarılı sonuçlar vermektedir. Gece yasemininden 200 gram alınmalı ve üzerine sarımdak ve karanfil konulduğu zaman üzerine bir litre su ilave etmelisiniz. Su kaynayıncaya kadar orta ateşte pişirili. Süzüldükten sonra ağrının üzerine sürülerek masaj yapılması gerekmektedir.

Kaynaklar


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle